facebook
Mindful Dekorasyon Nedir

Mindful Dekorasyon Nedir?

Mindful dekorasyon nedir? Son zamanlarda birbirinden dekoratif, canlı ve ilham veren tablo çeşitleri arasında sloganlı tablo modelleri öne çıkıyor. Motivasyonumuzu güçlendirecek cümlelerin yazılı olduğu tablolar duvarlarımızı süslüyor. Enerjimizi tazelemenin, evimize canlılık getirmenin anahtarı haline gelen bu sloganlı tablo modelleri kaynağını mindfull dekorasyondan alıyor.

Mindful dekorasyon ise modern çağın en büyük gereklerinden birine karşılık geliyor. Mindful dekorasyon etrafınızda size ilham verecek, harekete geçmenizi sağlayacak objelere ve sloganlara yer veren bir anlayışı evlerinize taşıyor.

Yorgun Zihinler Doğal Bir Arayışa Giriyor

Hepimiz gündelik hayat rutinlerimiz arasında vakit geçirirken yoruluyoruz. Kimi zaman fiziksel yorgunluk mental yorgunluğu da beraberinde getiriyor. Zihnimizde oluşan kaosun önünü bir türlü alamıyoruz. Buna çözüm bulabilmek için de son derece doğal bir arayışı girip, rahatlamanın yollarını keşfetmeye çalışıyoruz.

Hayatın beraberinde getirdiği irili ufaklı zorluklarla mücadele ediyor, her koşulda ayakta kalmaya çalışıyoruz. Bir yandan da kurduğumuz hayalleri beslemeye ve tutkularımızı takip etmeye gayret ediyoruz. Ama bazen bütün çabamıza karşın gücümüzün tükendiğini, motivasyonumuzu kaybettiğimizi hissediyoruz. Mindful dekorasyon işte tam bu noktada devreye giriyor ve ihtiyacımız olana, deyim yerindeyse topuğumuzu dibe vurup yeniden yükselmemize yardımcı oluyor.

Onlarca uzak doğu felsefesi günümüzde kişisel gelişim ve psikoloji alanlarında yoğun olarak kullanılıyor. Mindful dekorasyon stili de kaynağını bu uzak doğu akımları arasından alıyor. Dekorasyonda sloganlı tablolara, motive edici cümlelere, kişisel hayallerimizin görsellerine yer açarak, hayallerimizi ve tutkularımızı yaşama isteğimizi beslemek üzere evimizin etrafını sarıyor.

Modern Tablolar İlham Veriyor

Modern dekorasyon tarzları içerisinde ve elbette mindful dekorasyonda renkli tablo çeşitleri, desenli tablolar, dikkat çekici motifli tablo çeşitleri kendilerine her zaman yer buluyorlar. Ve evde geçirdiğimiz zaman dilimi boyunca bize ilham veriyorlar. Birbirinden renkli tablo çeşitleri arasında neler yok ki! Doğanın muhteşem görselleri, modern sanatın göz alıcı örnekleri, günlük hayatımıza kılavuzluk eden yüzyılımızın bilindik sözleri! Her biri mindful dekorasyonun bize vadettikleri arasında yer alıyor.

Mindful dekorasyon ile “kendine inan,” “kendin ol,” “ye, dua et, sev” gibi çağımızın öne çıkan ve motto haline gelmiş sözleri içinizdeki yaşam enerjisini taze tutmak için gözlerimizin önüne seriliyor.

Modunuzu Yükseltecek Mindful Dekorasyon Fikirleri

Doğada olmayı ve yolculuğu pek çoğumuz severiz. Ama eninde sonunda şehir hayatının çarkları arasına ve evimize döneriz. Peki, bu doğadaki hislerimizi evimize taşımaya engel mi? Mindful dekorasyon ile hayır, değil!

Doğal ahşap mobilyalarınızda kurulu minimal salonunuzun en göz alıcı noktasında asılı bir doğa tablosu varsa, doğada olma hissini yaşamaya devam edebilirsiniz. Yahut daha neon renklerin sardığı pop-art stili benimsemişseniz ve enerjinizi asla kaybetmek istemeyenlerdenseniz renkli, dekoratif bir dünya haritası tablosu tam size göre. Hem gezdiğiniz ülkeleri de üzerinde işaretleyebilirsiniz! Böylece sahip olduğunuz tablo çeşitleri işlevsellikleriyle de ön planda olurlar.

Minimal yaşamlarından hoşlanıyorsanız, özellikle düz beyaz fonda yer alan cümleleriyle koyu çerçeveli sloganlı tablo modelleri tam size göre. Duvarlarınızda canlı renkleri tercih edenlerdenseniz, siyah beyaz tablo çeşitlerine yönelebilirsiniz. Siluetler, gölgeler, ve koyu renkli desenli tablolar renkli fonlarda daha çarpıcı hale gelirler.

Mindful Dekorasyonun Anahtarı: Kendini Tanımak

Mindful dekorasyon anlayışı pek çok tarza uygulanabilir. Farklı kişiliklerin çeşitlenen zevklerine karşılık gelen yüzlerce biçimde uygulanabilir. Ama bunun başarılı biçimde ortaya konması için her şeyden önce kendimizi çok iyi tanımak gerekir. Bizi heyecanlandıran duyguları bilmek, kelimeleri öğrenmek gerekir. Okuduğumuz hangi cümlenin peşine düşeceğimizi bilmeli ve tutkularımızı takip etmekten asla vazgeçmemeliyiz.

Bir önceki yazımız olan Kitaplık Tasarımında Geometrik Dizaynlara Geçiş keşfetmek için tıklayın.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Modern yatak odası dekorasyonunda tercih edilecek avizeler nelerdir? Yatak odası avizeleri seçerken nelere dikkat edilmelidir? Mod...
Devamı
Yazlık evlerde şık olduğu kadar göz alıcı bir dekorasyon oluşturmak için yazlık ev dekorasyon önerilerine ihtiyaç duyabilirsiniz. ...
Devamı
Mutfak masaları tüm ev hanımlarının vazgeçemeyeceği ya da küçük mutfaklara sahip evi olanların hayallerini süsleyen mobilyalardır....
Devamı
Evlerin girişleri olan hol ve antrelerde dresuar kullanımı son yıllarda oldukça tercih edilen dekorasyon fikirleridir. Dresuarlar ...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ