facebook
Retro Yemek Masaları ile Şık Yaşam Alanları

Retro Yemek Masaları ile Şık Yaşam Alanları

Retro yemek masası, şık ve etkileyici yaşam alanları oluşturmak adına kullanıcıların tercih ettikleri Retro tasarım karakterini taşıyan mobilya modelleridir. Retro yeni üretilen ürün ve modellerin, nostaljik izler taşıyarak üretimi sağlanan mobilya modelleridir. Özellikle bu tarzdan hoşlanan kullanıcıların beğenisini kazanan Retro mobilyalar, günümüzde yemek masalarında da kendisini gösteriyor. Retro yemek masalarının özellikleri, modern yemek masalarına göre çok farklı olmasa da tasarımsal açıdan gözle görülür konsept farklılıkları bulunmaktadır.

Retro yemek masaları, tasarımları ve geçmişe yaptıkları atıfları ile birlikte şık ve etkileyici bir tasarıma sahip dekorasyonda kullanılabilmektedir. Bir çok yaşam alanlarında artık alışkanlık haline gelmiş, kalıpları yıkmanızı sağlayacak olan Retro yemek masaları ile tüm dikkatleri üzerinize çekerken, tamamen özgün bir dekorasyon oluşturmak için adım atmış olacaksınız.

Retro Mobilyaların Özellikleri

Retro yemek masalarının tasarımlarını anlamlandırmak için öncelikle Retro tarzını anlamlandırmamız gerekiyor. Retro mobilyalar genellikle tasarım ilhamlarını 1950’li ve 80 yıllardan almaktadır. Bu yıllardaki moda tarzı, renkler, tasarımlar ve mobilya konseptlerinin desenlerini Retro mobilyalarda sıklıkla görürsünüz. Ancak bu görüntüyü de sağlarken aynı zamanda eskitme izlere de rastlayabilirsiniz. İşte bu da geçmişte evlerimizde kullandığımız mobilyalara atıfta bulunan tasarımlar olarak günümüzde kendisine alıcı bulmaktadır.

Retro yemek masaları başta olmak üzere tüm mobilyalar, günümüz teknoloji ve üretim malzemeleri ile üretilmektedir. Yani istenirse açılabilir bir yapıda da tasarlanabilir. Ya da ürünün üretiminde günümüzdeki kullanılan ham madde, boya, cila malzemeleri kullanılmaktadır.

Retro mobilyalarda 80’li yılların canlı ve renkli havasına sıklıkla rastlarsınız. Daha hareketli, insanın kanını kaynatan ve baktığında geçmişi özlem duygusunu uyandıran mobilyalardır.

Retro yemek odası takımları, geçmişten izler taşımaktadır. Geçmişte belirli motif, renk ve tasarım trendlerinden trend olan ve göz aşinalığı kazanmış motiflerin işlenmesini sağlamaktadır. Bu mobilyanın tasarımsal, üretim çizgileri, renkleri gibi değişkenlerinde göz önüne yansımaktadır.

Retro yemek masaları aslında daha çok ahşap ve metal üretim malzemelerinin birleşiminden oluşmakla birlikte, eskitme tasarım trendlerini içerisine alan bir konsepte sahiptir. Geçmişten günümüze gelen mobilya trendlerine yaşam alanlarınızda yer vererek, hatıraları zihninizde bir nebzede olsa canlı tutabilirsiniz. Geçmişe duyduğunuz o özlem Retro mobilyalarınız ile hayat bulacak ve gözlerinizin önünde, hatta kullandığınız mobilyalar olacaktır.

Onlarca yemek odası takımı arasından, size ve yaşam alanınıza uygun yemek odası takımını seçmek için yemek odası dekorasoynu önerilerimizi paylaştığımız makalemizi inceleyin. 

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Bebek arabası seçerken nelere dikkat edilmeli? Bebek arabası modelleri arasından en doğru seçim nasıl yapılır? Anne ve babalar beb...
Devamı
Yeni yuva kuracak çiftler ev dekorasyonu konularını sıklıkla araştırmaktadır. Ev dekorasyon önerileri arayan çiftler, yeni tutacak...
Devamı
Yatak odaları günün yorgunluğunun atıldığı evlerdeki önemli dinlenme alanlarındandır. Bu nedenle yatak odalarını dekore ederken ve...
Devamı
Küçük ev dekorasyonu fikirleri ile mükemmel yaşam alanları oluşturun. Eviniz küçükse, küçük ve modüler mobilyaları tercih edebilir...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ