facebook
Retro Yemek Masaları ile Şık Yaşam Alanları

Retro Yemek Masaları ile Şık Yaşam Alanları

Retro yemek masası, şık ve etkileyici yaşam alanları oluşturmak adına kullanıcıların tercih ettikleri Retro tasarım karakterini taşıyan mobilya modelleridir. Retro yeni üretilen ürün ve modellerin, nostaljik izler taşıyarak üretimi sağlanan mobilya modelleridir. Özellikle bu tarzdan hoşlanan kullanıcıların beğenisini kazanan Retro mobilyalar, günümüzde yemek masalarında da kendisini gösteriyor. Retro yemek masalarının özellikleri, modern yemek masalarına göre çok farklı olmasa da tasarımsal açıdan gözle görülür konsept farklılıkları bulunmaktadır.

Retro yemek masaları, tasarımları ve geçmişe yaptıkları atıfları ile birlikte şık ve etkileyici bir tasarıma sahip dekorasyonda kullanılabilmektedir. Bir çok yaşam alanlarında artık alışkanlık haline gelmiş, kalıpları yıkmanızı sağlayacak olan Retro yemek masaları ile tüm dikkatleri üzerinize çekerken, tamamen özgün bir dekorasyon oluşturmak için adım atmış olacaksınız.

Retro Mobilyaların Özellikleri

Retro yemek masalarının tasarımlarını anlamlandırmak için öncelikle Retro tarzını anlamlandırmamız gerekiyor. Retro mobilyalar genellikle tasarım ilhamlarını 1950’li ve 80 yıllardan almaktadır. Bu yıllardaki moda tarzı, renkler, tasarımlar ve mobilya konseptlerinin desenlerini Retro mobilyalarda sıklıkla görürsünüz. Ancak bu görüntüyü de sağlarken aynı zamanda eskitme izlere de rastlayabilirsiniz. İşte bu da geçmişte evlerimizde kullandığımız mobilyalara atıfta bulunan tasarımlar olarak günümüzde kendisine alıcı bulmaktadır.

Retro yemek masaları başta olmak üzere tüm mobilyalar, günümüz teknoloji ve üretim malzemeleri ile üretilmektedir. Yani istenirse açılabilir bir yapıda da tasarlanabilir. Ya da ürünün üretiminde günümüzdeki kullanılan ham madde, boya, cila malzemeleri kullanılmaktadır.

Retro mobilyalarda 80’li yılların canlı ve renkli havasına sıklıkla rastlarsınız. Daha hareketli, insanın kanını kaynatan ve baktığında geçmişi özlem duygusunu uyandıran mobilyalardır.

Retro yemek odası takımları, geçmişten izler taşımaktadır. Geçmişte belirli motif, renk ve tasarım trendlerinden trend olan ve göz aşinalığı kazanmış motiflerin işlenmesini sağlamaktadır. Bu mobilyanın tasarımsal, üretim çizgileri, renkleri gibi değişkenlerinde göz önüne yansımaktadır.

Retro yemek masaları aslında daha çok ahşap ve metal üretim malzemelerinin birleşiminden oluşmakla birlikte, eskitme tasarım trendlerini içerisine alan bir konsepte sahiptir. Geçmişten günümüze gelen mobilya trendlerine yaşam alanlarınızda yer vererek, hatıraları zihninizde bir nebzede olsa canlı tutabilirsiniz. Geçmişe duyduğunuz o özlem Retro mobilyalarınız ile hayat bulacak ve gözlerinizin önünde, hatta kullandığınız mobilyalar olacaktır.

Onlarca yemek odası takımı arasından, size ve yaşam alanınıza uygun yemek odası takımını seçmek için yemek odası dekorasoynu önerilerimizi paylaştığımız makalemizi inceleyin. 

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Ledlerin evlerimizde ve mobilyalarda kullanımı kullanışlı ve oldukça şıktır. Salonlarda tv ünitelerinde, vitrinlerde, kitaplıklard...
Devamı
Kitaplık temizliği ve bakımı nasıl yapılır? Kitaplıklar en değerli eşyalarımızı sergilediğimiz ve sakladığımız mobilyalarımızdandı...
Devamı
Kumaş kaplamalı koltuk takımlarınızın temizliği ve bakımı, mobilyalarınızın uzun ömürlü kullanımı ve temiz gözükmesi açısından old...
Devamı
Evinizdeki sevimli aile üyelerinizin zaman zaman yaptığı haylazlıkların önüne nasıl geçilebilir? Evinizde bir kedi ya da köpek bak...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ