Dresuarlarda Fütüristik Çizgilere Geçiş

Dresuarlarda Fütüristik Çizgilere Geçiş

Dresuar modelleri yakın zamanda hayatımıza girip ön plana çıkmış gibi görünse de aslında kullanımı çok eskiye dayanıyor. Modern dresuarlar, bugünkü halini alana kadar geçen süre boyunca, sadece  kısa bir zaman eskisi kadar rağbet görmemiş o kadar. Ama o kadar kullanışlı, şık ve dikkat çekici ki, dresuar modelleri şimdilerde tekrar trend olmuş durumda ve evimizin atmosferine daha ilk bakışta göze çarpan ince bir kalite katıyor.

Bu da modern dresuar çeşitleri için her geçen gün daha fazla tercih edilmek anlamına geliyor. Zira dresuarlar, evimize yeni bir soluk getirip, kimlik kazandırmanın ve sahip olduğumuz ince zevklerin görünür olmasını en etkili biçimde sağlayan mobilyalar.

Dresuarların Zaman Yolculuğu Devam Ediyor!

Geçmişte özellikle salonların ayrılmaz birer parçası olarak karşımıza çıkan dresuarların üzerine ve çekmecelerine özellikle yemek takımlarının ve sofra aksesuarlarının konduğunu görüyoruz. Bugün de geçmişte olduğu gibi pek çok şeyi muhafaza etme görevini hala yerine getiriyorlar. Ama geçmişten farklı olarak günümüzde modern dresuarlar salonların yanı sıra koridorları, evlerimizin giriş kısımlarını, banyoları ve hatta yatak odalarını bile süslüyor. Kullanım alanlarının değişip çeşitlenmesinin yanı sıra elbette dresuarlar da  gelişiyor. Son günlerde tasarımlarda, çarpıcı fütüristik dresuar modelleri öne çıkıyor.

Kısacası dresuar modelleri geçmişten bugüne yaptıkları zaman yolculuğuna bugün de hız kesmeden devam ediyorlar.

Her Dekorasyon Tarzında Fütüristik Dresuarlara Rastlamak Mümkün

Genellikle ahşap ve eskitme yapılmış modellerin tercih edildiği modern dresuar çeşitleri ilham kaynağını ilk dresuarlardan alıyor. İki asır öncesinin klasik tarzıyla oluşturulan bu dresuarlar genellikle varaklı ve üzerlerinde oymaların yer aldığı bir tasarımla dikkat çekiyor. Elbette, dört köşesinde yer alan uzun ince bacaklar ile birlikte.

Bugün ise genel formunu korusa da fütüristik dresuarlar, klasik tarzın ötesine geçerek hemen her zevke uygun çizgileri üzerinde taşıyor. Bu nedenle de klasik, modern, rustik, country ya da akdeniz tarzı hemen her dekorasyon stilinde bu fütüristik dresuarlar kendilerine mutlaka yer buluyorlar.

Dresuarlar Fütüristik Çizgilerle Buluşuyor

Genellikle ahşap, mat, ince uzun dört bacaklı klasik dresuarlar fütüristik çizgilerle buluştuğunda daha göz alıcı tasarımlar ortaya çıkıyor.

Mermer, seramik ya da ahşap olabilen ve çeşitlenen fütüristik dresuar modelleri, artık klasik tarzdan farklı olarak, kromaj ayaklara, parlak ya da doğrudan aynalı zeminlere, zincirlerden ilham alınarak tasarlanmış bacaklara ya da laser kesimlere sahip olabilirler. Bu saydıklarımız fütüristik dresuar modelleri söz konusu olduğunda en başta göze çarpan ayrıntıları oluşturuyor.

Aynı zamanda yıllardır dresuarlarla birlikte kullanılan aynalardan ya da abajurlardan da henüz vazgeçilmiş değil. Dresuarla birlikte ilk akla gelen çekmecelerin olup olmaması da yine yalnızca sizin zevkinize bırakılmış durumda. Bununla birlikte eskiden beyaz ya da ahşap rengin hakim olduğu dresuarlar artık hemen her renge bürünebiliyorlar.

Dresuarları Aksesuarlardan Ayrı Düşünmek Mümkün Değil

Modern dresuarlar, tıpkı klasik dresuarlar da olduğu gibi genellikle aynalar ile birlikte kullanılıyor. Ama ev dekorasyonu denildiğinde her zaman önem kazanan aksesuarlar, burada da çeşitleniyor. Çünkü dresuarları onlarla birlikte kullanılabilecek aksesuarlardan ayrı düşünmek mümkün değil. Dresuarlarınızla birlikte, onların daha fazla öne çıkmasını sağlayan konsept ürünlere rastlamak mümkün. Bunların başında aynalar ve abajurlar geliyor. Ama siz kendi zevkinizi yansıtmak için bir şamdan ya da vazo tercih edebilirsiniz. Belki de ayna yerine bir çerçeve asmayı seçip, dresuarınızın üzerini dekoratif biblolar ile düzenleyeceksiniz.

Önemli olan zevklerinize uygun ve fütüristik çizgileriyle göz dolduran dresuarı bulduktan sonra aksesuarlarınızı seçmeyi de ihmal etmemeniz

Dubai Dresuar Modelini Keşfetmek İçin Tıklayın

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Havuzlarda, plajlarda ve otellerde olmazsa olmaz ürünlerin başında gelen şezlongların doğru seçimi oldukça önemlidir. Havuz başınd...
Devamı
Şık bir salon için şık mobilyalarla birlikte onları tamamlayan detaylara da ihtiyacınız olduğunu biliyor musunuz? Aksesuar, tablo,...
Devamı
Birbirinden farklı kitaplık modelleri arasından tercih yapıp, kitaplığınızı evinizdeki hangi alana koyacağınız hakkında da karar v...
Devamı
Retro yemek masası, şık ve etkileyici yaşam alanları oluşturmak adına kullanıcıların tercih ettikleri Retro tasarım karakterini ta...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ