facebook
Holde Dresuar Kullanarak Şık Karşılama Alanları Oluşturun

Holde Dresuar Kullanarak Şık Karşılama Alanları Oluşturun

Evlerin girişleri olan hol ve antrelerde dresuar kullanımı son yıllarda oldukça tercih edilen dekorasyon fikirleridir. Dresuarlar girişlerdeki karşılama alanları olduğu için kullanışlı mobilyalardır. Holde dresuar kullanarak şık karşılama alanları oluşturabilirsiniz.

Antre mobilyaları denince genellikle ayakkabılık ve askılıklar gelmektedir. Boş alanlar olarak düşünülen antrelerin dekorasyonu için ayakkabılık ve askı dolapları baskın olarak düşünülmektedir. Onun dışında fazla bir eşya konumlandırılmayan antreler de son zamanlarda dresuarlar kullanılmaya başlanmıştır. Dresuarlar oldukça dekoratif modellere sahipken kullanışlılık açısından da tercih edilen mobilyalardır. Eğer evlerinizin holünde yeteri alanlar bulunuyorsa dresuar kullanımı ile şık holler oluşturabilirsiniz.

Holde dresuar kullanımı dekoratif olduğu kadar oldukça işlevseldir. Sade dresuar modelleri olduğu gibi çekmeceli ve kapaklı modelleri de bulunmaktadır. Dresuarlar giriş alanlarında kullanılan birtakım eşyaların, anahtarların konması için oldukça önemli alanlar sağlayacaktır.  Dresuarların üst yüzeyi evden çıkılmadan önce kontrol edilmesi gereken veya alınması unutulmaması gereken eşyaların konumlandırılması için idealdir. Anahtar, cüzdan, cep telefonu, evrak ve kişisel eşyalarınız için alan oluşturmaktadır. Evden çıkmadan ya da eve girerken hatırlamanız gerekenler için size yardımcı olacaktır.

Dresuarların en yaygın olarak kullanıldığı alanlar ev girişleridir. Ancak evlerin içinde ve evlerin dışında da yaygın kullanım alanlarına sahiptir. Evlerin dışında ofislerde, otellerde, kafelerde oldukça fazla kullanılan mobilyalardır. Yalnızca karşılama alanlarında değil dekoratif amaçlı olarak ta yaşam alanlarında kullanılan dresuarlar yaşam alanlarınızın dekorasyonlarında istediğiniz havayı kazanmanıza yardımcı olacaktır.

Dresuarlar evlerde yatak odaları, yemek odaları, salonlar ve mutfaklar gibi diğer alanlarda kullanılabilmektedir. Dresuarlar bulunduğu ortamdaki kaybolmasını istemediğimiz eşyaların konumlanması için ideal mobilyalardır. Evlerde dresuarların yaygın olarak kullanıldığı alanlardan biri yatak odalarıdır. Tuvalet masaları yerine veya ona ek olarak kullanılan dresuarlar yatak odalarının dekorasyonuna uygun olarak farklı modellere sahiptirler. Üstk kısmında ayna konumlandırarak, çekmeceli veya çekmecesiz, dolaplı veya dolapsız dresuar modelleri ile hem yatak odalarınızın dekorasyonunu tamamlayacak hemde ihtiyacınız olan raf sistemine sahip olacaksınız.

Yemek odalarında tercih edilen dresuarların çekmeceli ve kapaklı rafları olan modelleri tercih edilebilir. Yemek odalarında kullanılan dresuarlar yemek takımları ve yemek masası örtüleri gibi eşyaların korunması ve saklanması için kullanılabilir.

Dresuar Seçilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dresuarlar dekoratif olarak alanların havasını tamamen değiştiren ve dekorasyonlardaki eksikliği gideren önemli mobilyalardandır. Dresuarlar seçilirken alanların dekorasyonuna uygun tarzda olmalarına dikkat edilmelidir. Klasik, modern, spor gibi birçok tarzda deresuar modelleri bulunurken yaygın olarak klasik ve modern tarzlara ait dresuarlar tercih edilmektedir.

Dresuarların kullanılacağı alanların ihtiyaçlarını karşılayacak özelliklerde olması gereklidir. Eğer antrede kullanılacaksa ve antrede önemli eşyalarınızın konumlanması için başka bir dolap bulunmuyorsa çekmeceli veya raflı dresuar tercih edebilirsiniz. Yatak odalarınızda tuvalet aynası yerine kullanacaksanız takılarınızın konumlanması için gerekli alana sahip özelliklerde dresuar seçebilirsiniz.

Çocuğu veya evcil hayvanı olan bireyler dresuar seçerken yerden yüksekliği fazla, çekmecelerine kolay ulaşım sağlanmayacak yükseklikte olmasına dikkat edilebilir. Ayrıca devrilme ve yıkılmaların oluşmaması içinde sağlam ve dayanıklı dresuarlar tercih edilmelidir.

Dresuarların üst kısımlarında genellikle duvara edilen aynalar bulunmaktadır. Dilerseniz dresuar ile takım olarak üretilmiş aynaları tercih edebileceğiniz gibi, farklı aynalar ile de alanların dekorasyonunu yapabilirsiniz. Dresuarın modeli ve tasarımına uygun özelliklerde ayna kullanarak dresuarların sağladığı dekoratif etki arttırılabilir.

Dresuar kullanım alanları oldukça geniş olmasına rağmen akla gelen ilk kullanım alanı hollerdir. Hollerinizde dresuar kullanarak dekoratif ve işlevsel bir karşılama alanı oluşturmanız mümkündür.

Ev dekorasyonunde önemi olan Puf modelleri arasından konseptinize uygun seçim yapın.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Dekorasyonunda kendi küçük ama rolü büyük bazı unsurları var. Bunlar arasında baş sıralarda yer alan ise puf koltuklar oluyor. Arm...
Devamı
Yatak odaları, çocuk odaları ve genç odalarında kullanılan gardıroplar kullanım ve işlevsellik açısında oldukça önemli bir mobilya...
Devamı
Beyaz rengi yaşam alanlarına huzur veren en asil renklerin başında gelmektedir. Özellikle yaşam alanlarında yatak odalarında, salo...
Devamı
Bebeklerin ihtiyaçları nelerdir? Yeni doğan bebeklerin ve anne babaların bebeklerinin bakımı için hangi eşyalara ve araç gereçlere...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ