facebook
Havuz Başı Şemsiye Modelleri

Havuz Başı Şemsiye Modelleri

Yazın eğlencesini eziyete dönüştürmemek için zaman zaman gölgede şemsiye altında dinlenmeniz gerekmektedir. Özellikle havuz, deniz gibi omuz kısımlarınızın direkt olarak güneşe maruz kaldığı ve derinizin güneşi direkt olarak çektiği zamanlarda ara ara gölgede dinlenmeniz yararınıza olacaktır. Her ne kadar güneş kremi sürüp güneşin zararlı ışınlarından ve olası yanık oluşumlarından korunmaya çalışsanız da suya girdiğinizde bu güneş kreminin etkisi azalmaktadır. Bir de su ile hassaslaşa ve yumuşayan deri dışarıdan gelen tehlikelere karşı daha da savunmasız olmaktadır. Buna güneş ışınları da dahildir.

Kişisel havuzlarda ya da su parklarında köşelerde şezlongların hemen üzerinde her kişiye olmak üzere şemsiyelerin olması gerekmektedir. Sizi güneşin zararlı ışınlarından koruyacak olan şemsiye aynı zamanda su dışarısında sıcak ve kavurucu güneşin etkisinden korunmanız için de gereklidir. Havuz başında keyifli bir kestirme gerçekleştirirken uyandığınızda vücudunuzda acı hissi ile uyanmamak için havuz başı şemsiye modellerini kullanmanız ve kendinizi korumaya almanız gerekmektedir.

Havuzlarda Şemsiye Kullanımının Önemi

Güneş yanıkları oldukça etkili derecelere ulaşabilen insan sağlığını tehlikeye atan, zaman zaman acı çektiren ve hatta iz kalacak kadar derin yanıkların oluşumuna sebebiyet verebilmektedir. Bununla birlikte güneşin karşısında uzanmak ve uyuya kalmak güneş çarpması sorunlarına sebebiyet vermektedir. Bu da tatilinizin kabusa dönüşmesine sebebiyet verecektir. Bu nedenle eğlencenizin eziyete dönüşmemesi için havuzda mutlaka şemsiye kullanmalısınız

Havuz Başı Şemsiye Modelleri

Havuzlarda kullanılması için tasarlanan ve üretilen birçok şemsiye modeli bulunmaktadır. Bu şemsiyeler, kumaş, ahşap, hasırdan üretilmektedir. Her modelin kendisine özgü yararı bulunmakla birlikte aynı amaca hizmet etmektedir.

Kumaş şemsiye modelleri, genellikle havuz başlarında en çok görülen şemsiye modellerindendir. Kumaşın güneşin yansıtan bir tarz da renk ile tercih edilmesi ile birlikte oldukça işe yarayan ve tam gölge oluşumunu sağlayan şemsiye modelleridir. Genellikle hafif olması için kumaş şemsiye modelleri tercih edilmektedir. Ancak aşırı rüzgarlarda şemsiyenin mekanizmasının kalitesi ve ağırlığına bağlı olarak paraşüt görevi görebileceği için sallanma ve daha da güçlü fırtınalarda kırılma durumları ile karşı karşıya kalabilmektedir.

Ahşap şemsiye modelleri, genellikle daha ağır ancak daha sağlam ve uzun ömürlü kullanımı ile kullanıcıların beğenisine sunulmaktadır. Daha çok şahsi havuzlu konutlarda tercih edilen, yeri değiştirilmeyen ağır ancak dayanıklı şemsiye modelleridir. Tasarımı ve malzeme kalitesi ile şık bir yapıda olan şemsiye modelin farklılığına göre küçük bir şadırvan görevi gibi kullanılabilir.

Hasır Şemsiye modelleri ise, genellikle kumsallarda ve plajlarda tercih edilmekle birlikte havuz başlarında da kullanılmaktadır. Basit bir yapıya sahip olan bu şemsiyeler hafif olması oldukça avantaj sağlamaktadır. Bu şemsiyeler genellikle kişiye özel olarak kullanım sağlamaktadır. Her kişi için bir adet kullanılması gereken bu şemsiyeler güneşi süzerek te olsa hasırların arasından size sızdırma riski bulunmaktadır.

Havuz Şemsiye Fiyatları

Havuz şemsiye fiyatları modelin üretiminde kullanılan ürünlerin niteliğine ve şemsiyenin boyutuna bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Kişisel havuz şemsiyeleri olabileceği gibi daha büyük havuz şemsiyeleri de bulunmaktadır. Bununla birlikte kumaş ile hasır şemsiyelerin ücretleri aynı olmayacaktır. Şemsiyelerin spesifik özellikleri, kullanışlı yapıları, dayanıklılıkları gibi birçok etmen burada devreye girmektedir. Tüm bu etmenler dikkate alındığında farklı fiyat skalasına ait birçok havuz şemsiyesi modeli bulunmaktadır.

Trend Mobilya’da havuzlarda ve aqua parklarda kullanılacak sağlam kaliteli ve kullanıcısını mutlu eden şemsiye modellerini ve çeşitlerini keşfedebilirsiniz. En şık ve trend şemsiyeleri en uygun fiyatlarla Trend Mobilya’dan satın alın.

En Son Trend Sepet Beşiklerleri inceleyin.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Cam zigon sehpaları tercih ederek yaşam alanlarına zarif bir dekorasyon oluşturmak isteyen kullanıcılar kullanışlı bir mobilya da ...
Devamı
Antibakteriyel, bakteri tutmayan halılar ile sağlıklı ve alerjensiz bir yaşam alanı oluşturabilirsiniz. Antibakteriyel halı modell...
Devamı
Yaşam alanlarınızdaki konsepti tasarlarken halı seçiminizin konseptlerinizle uyumlu olması oldukça önemlidir. Ev dekorasyonu ve ta...
Devamı
Yaşam alanlarınızdaki sandalyeleri yenilemek mi istiyorsunuz? Doğru yerdesiniz. Yemek masası sandalye yenilemek için iki yolunuz b...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ