facebook
En Son Trend Sepet Beşikleri İnceleyin

En Son Trend Sepet Beşikleri İnceleyin

Bebek odalarında odada şık bir yaşam alanı oluştururken sepet beşik modelleri ile de konforlu bir karyolada uyku çekme fırsatını bebeğinize sunabilirsiniz. Hayatınıza yeni giren ve bundan sonraki dönemlerde ömür boyunca gözünüzden sakınacağınız bebeğinizi en konforlu sepet beşiklerde büyütün. Sepet beşikler günümüzde oldukça popüler olan bebek karyolalarının yerini almaya aday. Sepet beşikler geçmişte en çok kullanılan bebek beşik modelleri arasında yerini almaktaydı. Özellikle geçmişte yurtdışında da popüler olan bu beşikler günümüzde de eskiye dönüş ile yeniden popüler oldu. Sepet beşiklerin sağladığı yararlar nelerdir?

Sepet Beşikler ile Şık Bebek Odaları

Sepet beşikler yukarıda da bahsettiğimiz gibi geçmişte sıkça kullanılan günümüzde de son zamanlarda popülerliği artan bebek karyolalarıdır. Ahşap yapıları ile şık tasarımlarda üretilen beşiklerin kullanıcıların beğenisini kazanmaktadır. Cibinlikli sepet beşikler ahşap ile bir uyum içerisinde kullanıldığı için yaşam alanlarına kattığı şıklık tüm görenler tarafından beğeniyle karşılanmaktadır. Yeni doğan bebeğinizin şık bir beşikte yatmasının yanında konforlu bir ortamda büyümesi de oldukça önemlidir. Bu konuda sepet beşikler birçok yarar sağlamaktadır. İstenildiğinde cibinliği, yatağı tamamen değiştirilebilen bu beşikler konforunun yanında kolay temizlenebilir yapısıyla da anne ve babaların beğenisini topluyor.

Kolay Kullanım İmkânı Sunan Sepet Beşikler

Sepet beşikler yapısı ve tasarımı gereği ebeveynlerin işini zorlaştıran bir yapıda değildir. Modelden modele farklılık gösterse de bir çok sepet beşikte tekerlek tercih edilebilir. Bununla birlikte bu beşikler bebeği daha kolay yerine yatırma ya da yerinden alma imkanı sunmaktadır. Yüksek derinliğe sahip olmadığı için kolay bir kullanım sunmaktadır.

Minimal bir tasarıma sahip olan sepet beşikler, bebeğin annesinin yanından ayrılmasının uygun görülmediği ilk 6 ay için hayat kurtarıcı bir görev görmektedir. Çok yer kaplamayan modellere sahip sepet beşikler dar alanlara bile kolaylıkla sığabilmektedir. Böylece kullanım alanlarında yer sıkıntısı yaşatmayan sepet beşik modelleri bebeğin annenin yanında uyumasını sağlamaktadır. Yeni doğan bebeğin en azından 6 aylık anne sütünün sürekli olarak bebeğe verildiği dönemde annesinin yanında olması gerekmektedir. Bebekler gece bile acıkabildiği için yatak odasında sepet beşik kullanımı en uygun kullanım alanı olacaktır. Ancak annenin salona gittiği dönemlerde yanından ayırmak istemediği bebeğini kolay taşınabilir bir yapıya sahip olan sepet beşik ile yanında taşıyacaktır. Böylece anne ve bebeğin bağı hiçbir zaman kopmamış olacaktır.

Sepet Beşikler Ne Kadar Kullanılır?

Sepet beşiklerin kullanım ömrü modelin boyutuna göre değişiklik göstermektedir. Farklı boyutlarda ve kullanım alışkanlıklarına göre modeller bulunmaktadır. Ancak ortalama boyutlardaki bir sepet beşiğin kullanım ömrü bebeğinizin 2 yaşına kadarki sürecinde yer alacaktır. İlerleyen yaşlarında kullanacağı sepet beşiklerde mevcuttur ancak ortalama olarak 2 yaşına kadar bebekler sepet beşikte yatabilir. Sonrasında büyüyen bebeğiniz hem sepet beşiğine sığmayacak hem de hareketlenmeye başlayacaktır. Hareketlenmeye başlayan bebeğinizin sepet beşikten düşme ihtimali olduğundan 2 yaş ideal bir süredir. Sepet beşikler yapısı ve kullanım alışkanlıkları gereği çok derin olmayan anne babanın beşikten bebeği kolay alıp, kolay yatırması için tasarlanan derinliği normal beşiklere oranla daha az olan bir tasarıma sahiptir. Bu da hareketlenen ve tutunarak ayağa kalkmaya çalışan bebeğinizin beşiğinden düşme riski ile karşı karşıya kalmanızı doğuracaktır.

Sepet beşikler ahşap, kumaş, metal olmak üzere birçok farklı tasarımda kullanıcıların beğenisine sunulmaktadır. Sepet beşik fiyatları da ürünün üretiminde kullanılan malzemeleri, ürünün dayanıklılığı, kalitesi ve tasarımına bağlı olarak değişmektedir.

Bir önceki yazımız olan Küçük Koltuk Tasarımları ile Dar Alanları Tasarruflu Kullanın yazımızı okuyabilirsiniz.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Kiralık evlerde dekorasyon nasıl olmalıdır? Yaşam alanlarında eşsiz dekorasyonu sağlamak için çaba gösterebilirsiniz. Ancak kirada...
Devamı
Balkon dekorasyon fikirleri bizim gibi akdeniz ülkeleri arasında yer alan ülkelerde, diğer ülkelere kıyasla daha gelişmiş durumdad...
Devamı
Yatak odası konseptleri her çiftin özenerek seçtiği mobilyalardan olmaktadır. Bu nedenle bazı çiftler klasik yatak odası takımları...
Devamı
Modern ve şık bir tasarıma sahip uygun fiyatlı yemek masası sandalyeleri ile yaşam alanlarınızda etkileyici konseptler oluşturabil...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ