facebook
Tüm Konseptlerde Kullanılacak Aksesuar Modelleri

Tüm Alanlarda Kullanılacak Aksesuar Modelleri

Evlerinizde kimi zaman bilinçli kimi zamanda konseptinizi tamamlamak için kullandığınız birçok aksesuar modeli bulunmaktadır. Bu aksesuar modelleri kullanıldıkların alanlara uyum sağlayabilir. Aksesuarları kullanırken konseptinizi düşünebilir veya sizler için önemli bir anısı bulunduğu için de kullanabilirsiniz. Fotoğraf çerçeveleri, tablolar, bir şehri anımsatan minyatürler ve daha çok fazlası.

Aksesuar denildiğinde genellikle ilk akla gelenler tablo, biblo, şamdan, vazo figürleri ve farklı modelleri gelmektedir. Ancak yaşam alanlarınıza şıklık katan, odanızın konseptini tamamlayan yaşam alanlarınızda kullandığınız birçok aksesuar modeli bulunmaktadır. Modern aksesuar çeşitleri oldukça fazladır. Aksesuar çeşitleri arasına avizeler, puflar, perdeler hatta berjer setlerini bile eklememiz mümkün olabilir. Modern yaşam alanlarının uyumunu ve şıklığını arttıracak aksesuar modellerini keşfedin.

Avizeler Aksesuar mıdır?

Genellikle aydınlatma ürünleri kategorisinin ana ürünlerinden olan avizeler aynı zamanda yaşam alanlarınızda kullanıldığı mekâna göre aksesuar görevi de görmektedir. Mobilyalarınız ile uyumlu ve dekorasyonu tamamlayan avize modellerinin seçimine ve kullanıldığı alana göre en şık aksesuarlardan olmaktadır. Sarkıtlı modern avizeler tercih edileceği gibi tavana daha yakın ve daha çok alçak tavanlı evlerde tercih edilen avize modelleri de kullanıcıların beğenisine sunulmaktadır. Avize modellerinin yanı sıra ortamda oluşturacağı aydınlatma tarzıyla şık ambiyans ile de genel dekorasyona katkı sağlamaktadır.

Vazo ve Biblo Kullanımları

Tüm kesimler tarafından aksesuar modelleri olarak bilinen vazo ve biblo kullanımı da şık bir konsept oluşturmanızı destekleyecektir. Genellikle yemek masası ve televizyon ünitelerinin üzerinde dekoratif amaçlı kullanılan bu aksesuar çeşitleri farklı model ve tasarım zenginliğiyle kullanıcıların beğenisine sunulmaktadır. Vazo ve biblo modelleri bir fiyat skalası çok geniş olan aksesuar modelleridir. Çok çeşit olduğu için fiyat aralığı da oldukça fazladır. Bir zücaciyeciden çok uygun fiyatlara bulabileceğiniz gibi özel çini veya el yapımı işçilik ile üretilen pahalı modeller de bulunmaktadır. Yaşam alanlarınızda desteklemek istediğiniz konsepte uygun tarzda vazo ve biblo kullanımı seçmeniz gerektiğini unutmamalısınız.

Vazolar canlı çiçeklere yer vermek için oldukça önemli aksesuar ürünleridir. İçerisine yerleştireceğiniz canlı çiçekler de aksesuarın bir parçası olacak mis gibi kokusu ve cıvıl cıvıl rengiyle evinize hareket katacak.

Puflar Hem Konfor Hem de Şıklık Sunuyor

Puflar da tasarımı ve kullanım tarzları ile aksesuar modelleri arasında yer alan mobilyalardandır. Kare, yuvarlak, dikdörtgen, üçgen ve tasarım puf modelleri kullanıcıların beğenisine sunulmaktadır. Mobilyalarınız ile uyumlu renk ve kumaş dokusu ile döşenen onlarca farklı puf modeli bulunmaktadır. Kimisi üzerinde oturmaya olana sunarken kimisi de ayaklarınızı uzatıp dinlenmenizi sağlayacaktır. Evinizin boyutları, mobilyalarınızın size sunduklarına bağlı olarak seçmeniz gereken puflar kesinlikle konforlu bir oturum sağlarken duruşlarıyla da şık yaşam alanlarınızı destekleyecektir. Kapitoneli puf modelleri olduğu gibi sade puf modelleri de mevcuttur. Bu gibi niteliksel seçimleri pufu kullanacağınız alandaki mobilyalarınız ile uyumlu için birbirlerine yakın modellerde ya da zıt renklerde uyumu yakalamak amacıyla kullanmanız gerekmektedir.

Fotoğraf Çerçeveleri

Anılarınızı canlandıracak, sevdiklerinizi hatırlatacak, en mutlu olduğunuz anları hatırlamanızı sağlayacak fotoğraflar yaşam alanlarınızda mutlaka kullanmanız gereken aksesuar modelleridir. Evleriniz yaşadığınız özel mahrem alanlarınızdır. Bu alanları özelleştirmek ve kendi anılarınız ile donatmanız evinize olan bağlılığınızı arttırırken, sizleri ziyaret eden konuklarınızın da ilgisini çekecektir. Fotoğraflar, özellikle önemli anların dondurulmuş karelerinden oluşuyorsa seyredildiğinde bir film şeridi gibi anılarınızı hatırlamanızı sağlayacaktır. Geçmişi hatırlamak kimi insanları mutsuz ederken kimi insanları da çok mutlu etmektedir. Siz mutlu olanlardansanız evinizde bol bol fotoğraf ve çerçeve kullanmayı ihmal etmeyin. Unutmayın yaşam alanlarınızın tarzı ve dekorasyonunun eşsizliği sizin huzur ve mutluluk içerisinde yaşamanız ile doğru orantılıdır.

Yatak odalarına özel gardırop tasarımları yazımızı okumak için şimdi tıklayın.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Dekorasyonu bütünleyen unsurlar arasında en önemlisi aydınlatma. Neden mi? Çünkü doğru ışık ayarlarıyla ortama derinlik katabilirs...
Devamı
Cam sehpalar yakın geçmişte birçok yaşam alanında tercih edilmiş yaşam alanlarına mükemmel bir şıklık ve hareket katmıştır. Zaman ...
Devamı
Chester koltuk modelleri, rahat mıdır? Evet bir çok kullanıcı tarafından, tarafımıza yönetlilen ve kullanıcılar tarafından merak k...
Devamı
Son yılların dekorasyon trendlerinden biri modern evlerde düzenlenen şark köşeleri oluyor. Doğu merakının yükseldiği kesin bilgi, ...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ