facebook
Yazın Tadını Plajlarda Çıkarın

Yazın Tadını Plajlarda Çıkarın

Yaz geldi, tatil planları yapıldı. Herkeste bir güneye inma heyecanı aldı başını gidiyor. Yazın tadını plajlarda çıkarmanın vakti. Deniz denince Ege, Ege denince de akla haliyele Bodrum geliyor öyle değil mi? İşte siz şöyle rahat bir şekilde plaj şezlonglarına uzanın ve tatilin tadını çıkarın diye Bodrum’un en güzel plajlarını listeliyoruz! “Bodrum’da nerede denize girilir?” diye merak edenler, tam 67 mavi bayraklı plajda denizin tadını çıkarabilirsiniz çünkü Bodrum Yarımadası’nda 67 mavi bayraklı koy ve plaj bulunuyor. Ama bazıları var ki en kaliteli plaj şezlonglarında gün boyunca rahatça dinlenebilirsiniz. Bodrum’un en ünlü ve kaliteli beach’leri yalnızca temiz deniziyle değil, sunuan kaliteli hizmet ve rahat plaj mobilyalarıyla da tercih ediliyor. Bunda da şezlong modellerinin önemli bir etkisi oluyor.

Bodrum’un kendinden daha ünlü plajları var ki bunları magazin programlarından da biliyorsunuz. Özellikle ünlü akınına uğrayan bu plajlar beach partileriyle de dikkat çekiyorlar.

Türkbükü

Bodrum’da doğası ve denizinin yanı sıra magazincileriyle de ünlü bir koy Türkbükü. Çünkü ne kadar ünlü sima varsa yaz geldiği zaman Bodrum’a ve tabi Türkbükü!ne uğramadan geçmiyor. Hal böyle olunca bölge de ününü korumaya devam ediyor. Denize girmeki eğlenmek ve sevdiğiniz ünlü isimlerle karşılaşmak isterseniz tercihinizi Türkbükü’nden yana yapın.

Yalıkavak

Bodrum Yarımada’sının emektar ünlüsü Yalıkavak. Beach parti konseptini Türkiye’de popüler hale getiren de bu bölge oldu. Yalıkavak plajları Bodrum’un ünlü olan gece hayatına rakip çıktı. Yalıkavak plajlarında eğlence garanti ancak denizi biraz dalgalı… Daha rahat ve sakin bir şekilde denize girmek isterseniz Arka Küdür koyunu tercih etmelisiniz. Yalıkavak’ın en ünlü plajı Xuma Beach. Son yıllarda Palmarina Marina da oldukça tercih ediliyor.

Gümüşlük

Gün batımında gümüşe dönen bir deniz, denizin içinden yürüyerek varabildiğiniz Tavşan Adası, tertemiz denizi, kaliteli işletmeleri, lezzetli restoranlarıyla Gümüşlük Bodrum’a gidenler için bir ritüele dönüşüyor. Bodrum’un en güzel ve özel koylarından biri olan Gümüşlük tarihi özellikleriyle de dikkat çekiyor.

Bardakçı

Bardakçı, pek çok kişi tarafından Zeki Müren Koyu olarak da anılıyor. Sanat Güneşi Zeki Müren senelerce buradan denize girdi, bu da koyu elbette ünlü hale getirdi. Bodrum merkeze oldukça yakın olan Bardakçı’ya ulaşım da son derece kolar.. Denizi pırıl pırıl, suyu serin!

Torba

Bodrum’un en temiz koylarından biri Torba. Suyu da oldukça serin. Sakin sularda yüzmek, kaliteli şezlonglara uzanıp gün boyu tatilin tadını çıkarmak istiyorsanız tercihinizi Toba’dan yana yapın. Bu bölge Bodrum’un en ormanlık ve en yeşil bölgelerinden biri olarak da ilgi görüyor. Su sporları da yapılabilen Torba’da sakince yüzebilir ve eğlenceli bir gün geçirebilirsiniz.

Bitez

Bitez de son zamanlarda partiler düzenlenen plajlar arasında yer alıyor. Diğer popüler plajlar kadar kalabalık değil ama denizi son derece temiz, işletmeleri de oldukça kaliteli. Müzik, dans ve deniz keyfi Bitez’de çok iyi çıkarılabiliyor. Yalnızca dinlenmek isterseniz, bu sakinliği yaşayabileceğiniz alanları da mevcut. Sörf yapmak için de Bitez Bodrum’un ideal koylarından biri.

Cennet Koyu

Cennet Koyu, Göltürkbükü’nde yer alıyor ve ismiyle müsemma bir koy. Cennet gibi bir bölgede denize girmek, rahat ve kaliteli plaj şezlonglarına uzanıp günün keyfine varmak için Cennet Koyu’na mutlaka bir gününüzü ayırın. Tekne turlarının da uğrak noktası olan bu özel koyda doğanın tüm güzelliklerini aynı anda yaşamanız mümkün oluyor. Cennet Koyu’nda konaklamak isterseniz birbirinden güzel butik oteller de bulabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Yatak Odası Takımı Seçerken Atlamamanız Gerekenler adlı yazımızı okumak için tıklayın.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Düğün paketleri araştıran çiftler, düğün paketi mi yoksa mobilyaları tek tek mi almanın daha avantajlı olduğunu düşünmektedir. Bir...
Devamı
Geniş mutfak dekorasyonu her zaman büyük avantajları beraberinde getirir. Geniş bir mutfağınız varsa yapacağınız dekorasyonun her ...
Devamı
Evlerinizde kimi zaman bilinçli kimi zamanda konseptinizi tamamlamak için kullandığınız birçok aksesuar modeli bulunmaktadır. Bu a...
Devamı
Zamanlarının büyük bir bölümünü geçirdikleri odaları çocuklar için çok önemli. Çocuk odalarının dekorasyonu, çocukları mutlu edece...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ