facebook
Açılır Mutfak Masaları ile Dar Alanları Efektif Kullanın

Açılır Mutfak Masaları ile Dar Alanları Efektif Kullanın

Türkiye’de ki birçok evin mutfağı geniş tasarlanmamıştır. Eğer bu yazıyı okuyorsanız sizin de mutfağınız dar ve bu dar mutfağınızı nasıl efektif kullanabilirim diye araştırıyorsunuzdur. O zaman doğru yerdesiniz. Açılır mutfak masaları ile dar mutfaklarınızı efektif kullanabilir böylece hayallerinizdeki mutfak kullanımına bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Dar mutfağı olan kişilerin hemen hemen hepsi mutfağında masası olup yemek yemek ve kolayca kaldırarak Pratik bir sofra kurma işlemini hayal etmektedir. Ancak şunu belirmek gerekir ki, çok dar mutfak alanları için herhangi bir geliştirme yapmak oldukça zordur.

Açılır ve Kapanır Masalar Hayat Kurtarır

Açılır kapanır masa kategorisine giren bu masa tipleri ile dar mutfak alanlarınızda sofranızı kurabilir ve rahatlıkla yemeğinizi yiyebilirsiniz. İşleminiz bittikten sonra da sofrayı kaldırıp, masanızı kapatarak masanızın kapladığı yerden tasarruf edeceksiniz. Peki ne tür açılır kapanır masalar mevcuttur?

Hemen hemen herkesin bildiği seyyar açılır kapanır masalar ne kadar demode ve şık görünmese de hayat kurtarıcı olmaktadır. Özellikle hafifliği ile taşınabilir olması da bir diğer artı sunmaktadır. İster mutfakta isterseniz de salonunuzda kullanacağınız bu portatif açılır kapanır yemek masası oldukça işinize yarayacaktır.

Açılır kapanır mutfak masası kategorisi arasında bir diğer model ise sabit bir masanın açılması ve kapanması fonksiyonudur. Bu fonksiyon hali hazırda yemek odası takımlarında yer verilen yemek masalarında da kullanılmaktadır. Bu iki masa arasındaki tek fark, mutfak masalarının, salonlarda kullanılan yemek masalarına oranla daha ufak olmasıdır. Hali hazırda daha ufak tasarlanan yemek masalarının bir de açılır kapanır olması ile daha da ufalan bu masalar oldukça yarar sağlayacaktır. Bu açılır kapanır masaların genellikle iki yanında kanat halinde parçalar bulunmaktadır. Bu parçalar sofra kurulacağı zaman açılarak kullanıma hazırlanmaktadır. Böylece işiniz bittiğinde masanın yanlardaki açılan kısımları katlanarak küçültülür ve mutfağınızda çok yer kaplamadan barındırabilirsiniz. Çok yer kaplamayan katlanır bu masa aynı zamanda sizin yardımcı yan sehpanız gibi de görev görecektir.

Açılır kapanır mutfak masaları kategorisi içerisinde bir diğer masa fonksiyonu ise duvara sabit olup istenildiğinde açılan masalardır. Genellikle ahşap olarak tasarlanan bu masalar duvara menteşe yardımıyla sabitlenmektedir. Bu masanın altında hareketli bir de katlanır ayağı mevcuttur. Masayı açmak istediğinizde duvardan ayırıp, masayı kaldırıp ayağını açtıktan sonra kullanıma hazır hale getirebilirsiniz. Bu tarz masalar mutfakları çok dar olup pratik bir şekilde mutfakta yemek yemek isteyenler için tasarlanmıştır. Genelde bir masa konsepti olmayacaktır. Ancak dar alanlarda hayat kurtarıcı bir işlevi mevcuttur.

Mutfak Masası Alırken Ölçülere Dikkat

Kullanıcılar genellikle mobilya seçimlerinde odalarının ölçülerini pek dikkate almadan ya da önemsemeden mobilya seçmektedir. Showroom ’da beğendiğiniz ve gözünüze küçük gelen mobilyalar, evinize geldiğinde büyümekte ve belki de kullanacağınız alana sığmayacaktır. Bu nedenle mobilyayı hangi alanda kullanacaksanız ölçülerini net bir şekilde almanız gerekmektedir. Bununla birlikte satın almak istediğiniz mobilyanın da ölçülerini öğrenerek yaşam alanınıza uyup uymayacağını öğrenebilirsiniz.

Dar alanlarda mobilya kullanımı için iç mimarların önerdiği mobilyalar portatif, taşınabilir, katlanabilir özellikli mobilyalar olmaktadır. Trend mobilyadan yaptığınız alışveriş sonrasında tamamen ücretsiz iç mimar hizmetimizden yararlanabilir ve böylece dar alanlarınıza en uygun konsepti, dekorasyon fikirlerini ve mobilya modellerini seçebilirsiniz. Unutmayın Trend mobilya her an ve her zaman sizlerin yanında olmaktan gurur ve mutluluk duyar.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Retro yemek masası, şık ve etkileyici yaşam alanları oluşturmak adına kullanıcıların tercih ettikleri Retro tasarım karakterini ta...
Devamı
Teknolojinin gelişimi ve ilerlemesi ile birlikte mobilyalardan beklenilen yenilik usb girişli, akıllı ve teknolojik mobilyalar ile...
Devamı
Salon mobilyalarınıza uyumlu tv ünitesi seçiminizi şimdi yapın. Hem dekorasyon stilleri arasında hem de kullanıcıların nezdinde he...
Devamı
Genç odası mobilyalarını seçerken, odayı ve mobilyaları kullanacak gencin hobileri, çalışmaları, hedefleri ve hayallerindeki bir m...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ