facebook
Genç Odalarında En Trend Mobilya Fikirleri

Genç Odalarında En Trend Mobilya Fikirleri

Genç odalarına mobilya seçim aşaması genellikle ailelerin geçirdiği sancılı bir süreç haline gelebilir. Çocuğunuzun beğendi mobilyayı siz, sizin beğendiğiniz genç odası takımını çocuğunuz beğenmemiş olabilir. Eğer bu yazıyı okuyorsanız çocuğunuz ile birlikte okumanızı tavsiye ediyoruz. Evet şimdi çocuğunuzu alın ve bir genç odası nasıl döşenmelidir bu tavsiyelerimizi okuyun. Vereceğimiz tavsiyeler, 50 yıllık mobilya sektörü tecrübemiz sonrasında edinmiş olduğumuz tecrübelerimize dayanmaktadır. Biraz sohbet eder gibi girdiğimiz metnimize tavsiyelerimizle devam edelim.

Bir Genç Odasının Temel İhtiyaçları

Bir genç odasında bulunması gereken en temel mobilyalar herkesin de bileceği gibi tek kişilik karyola, gencimizin giysilerini bulunduracağı gardırobu, derslerini çalışacağı yeri geldiğinde bilgisayarında vakit geçireceği çalışma masası ve günlük yaşamda sıkça kullandığı ve kaybolmasını istemediği eşyalarını saklayacağı komodini. Bu mobilyalar genç odasının en temel ihtiyaçlarını oluşturmaktadır. Ancak bu mobilyaları almak ile genç odası tasarımı bitmemektedir. Odanın penceresine takım ile uyumlu bir perde, mobilyalar ve odanın ölçülerine göre şık bir halı, odayı iyi aydınlatacak bir avize ve loş ortamlar sağlamak için abajur ya da lambader modelleri, kitaplarını saklayacağı ve sergileyeceği şık kütüphanesi. İşte bir genç odası oluşturmak için bu mobilyalara ve ev tekstil ürünlerine ihtiyacınız olacaktır. Bu saydığımız mobilya ve ürünleri bir odada bulundurmak için orta genişlikte bir genç odasına ihtiyacınız bulunmaktadır. Daha küçük odalar için bazı mobilyalardan vazgeçilebilir. Örneğin komodin, ekstra kütüphane ve lambader gibi oda da yer kaplayacak eşyaların kullanımı küçük odalarda gereksiz olacaktır. Peki tüm bu mobilyaları nasıl bir uyum içerisinde kullanabilirsiniz?

Genç Odası Mobilyalarını Uyum İçerisinde Kullanın

Seçtiğiniz genç odası mobilyaları zevkinize göre hoşunuza gidecek mobilyalardan oluşacaktır. Ailelere genç odası mobilya fikirleri verirken model önerisi vermemiz uygun olmayacak çünkü kendi fikirlerimizi empoze etmiş olacağız. Ancak seçtiğiniz genç odası mobilyalarının uyum içerisinde kullanılarak şık ve kullanışlı alanlar oluşturmanızı sağlayabiliriz.

Tercih ettiğiniz mobilyalarınız ve odada kullanacağınız aksesuarlarınız arasında sağlayacağınız uyum en şık odaları oluşturmanızda etkili bir yöntem olacaktır. Karyolanız, gardırobunuz, çalışma masanızın uyumlu ölçülerde seçtiğinize emin olun. Bunlarla birlikte mobilyalarınız ile uyumlu halı seçimi de odanıza katacağı renk açısından oldukça önemlidir. Halılar zemin döşemeleri odadaki genel konseptin en önemli belirleyicileri arasındadır. Zemin rengi direkt olarak mobilyaların rengi ile etkileşime girerek dekorasyonunuzun tarzını değiştirmektedir. Bu nedenle genç odası mobilyalarınız ile uyumlu renkte ve motiflerde halı seçmelisiniz. Şunu da unutmayın seçeceğiniz halının kir ve toz tutmayan çok tüylü olmayan bir yapıda olması sağlığınız açısından oldukça yarar sağlayacaktır. Genç odası mobilyalarına uygun perde seçimi en az halı kadar önemlidir. Perdeler de odadaki genel renk tonlarını belirleyeceği için mobilyalar ile uyumlu renklerde seçilmelidir.

Bu renk ve konsept uyumu genellikle en zor seçimleri oluşturmaktadır. Bu nedenle Trend mobilyadan alışveriş yapan kullanıcılarımıza özel ücretsiz iç mimarlık hizmetimizi sunuyoruz. Böylece seçtiğiniz mobilyalarınızı yaşam alanlarınızda en şık konseptler içerisinde kullanabilecek fikirlere sahip olabileceksiniz.

Konforu Ön Planda Tutun

Her ne kadar konsept ve tasarım açısından şık bir genç odası tasarlamak istiyor olsanız da kafanızı yastığa koyduğunuzda keyifli bir uyku geçirmeniz en önemlisi olacaktır. Sabah uyandığınızda güne zinde ve enerjik başlamanız için konforlu bir genç odasına sahip olmanız gerekmektedir. Üstelik sınav zamanları gibi stresli ve yorucu dönemlerde böyle bir odaya ihtiyacınız olacaktır.

Genç odası mobilyası seçimi ve tasarımı konusunda sayısız makale ve öneri sunabiliriz. Ancak şunu da hatırlatmamız gerekmektedir. Genç odaları çocuklarınızın vakit geçireceği ve onların kişisel alanlarını oluşturacak olan eşyalarıdır. Bu nedenle genç odası mobilyası seçiminde ekonomik kaygıların dışında tasarımsal olarak gerçekleştirilecek seçimlerde son sözü çocuklarınıza bırakmanızı tavsiye ediyoruz.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Kalabalıklaşan şehir yaşamı dar alanlarda yaşamayı bir mecburiyet haline getiriyor. Artık apartman dairelerinin metrekareleri daha...
Devamı
Beşik seçimi ebeveyn adaylarının en tatlı telaşlarından bir tanesi! Beşiğin sağlayacağı konfor bebeğin gelişim sürecine doğrudan e...
Devamı
Yeni bir yorgan satın almak istiyorsanız, bir çok yorgan çeşidi olduğunu fark etmiş olacaksınız. Yün yorgan, elyaf yorgan hatta ba...
Devamı
Kalite ucuza alınabilir mi? Çok bilinen ve hemen hemen tüm milletler tarafından kabul gören bir atasözü olan “ucuz mal alacak kada...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ