facebook
Salon Tasarımınıza Uygun TV Sehpası Seçimi

Salonunuza Uygun TV Sehpası Seçimi

Televizyon sehpaları yaşantımızın bir parçası haline gelmiş, televizonun buluşu ile birlikte ihtiyaç haline gelmiş mobilya modelleri arasındadır. Özellikle Türk toplumunda televizyona büyük önem verilmektedir. Bu kadar önemli bir aletinde bulunduğu sehpa ve ünitenin tasarımı salon konseptini destekleyecek tarzda olması önemlidir. Bu nedenle mobilya üreticileri televizyon sehpalarının tasarım ve modellerinin şıklığına, konseptine ve model farklılıklarına oldukça önem vermektedir. Zaman içerisinde bir konsept tamamlayıcısı haline gelen televizyon sehpaları en şık dekorasyonlarda kendisine yer bulmaya hatta ana mobilya ürünleri arasında yerini almaya devam ediyor. Peki salon tasarımınıza uygun televizyon ünitesi seçmek için nelere dikkat etmeniz gerekmektedir? Modern bir salon konseptiniz ya da klasik bir salon konseptiniz varsa tercih edeceğiniz tv sehpalarınızın tasarımı nasıl olmalıdır?

Modern Salonlara Gösterişli Televizyon Sehpaları

Modern bir salon konseptiniz varsa bu modernizeyi destekleyecek gösterişli ve şık televizyon ünitelerini tercih etmeniz yararınıza olacaktır. Salon konseptiniz ile uyumunu destekleyecek olan gösterişli bir konsept ile tasarlanan modern tv sehpaları en doğru seçiminiz olacaktır. Modern tv sehpalarını seçerken bu mobilyaların tasarımının yanında kullanışlılığına da dikkat etmeniz gerektiğini unutmayın. Ses sisteminizdeki hoparlörleri bünyesinde barındıracak, alıcı kutusunun bulunacağı alan, kumanda ve pil gibi yardımcı elemanları saklayacağınız ve kaybolmasını önlemek isteyeceğiniz eşyalarınızı koyacağınız kapaklı raf ya da çekmecelerin olmasına özen göstermeniz gerekmektedir. Bu kumandanız kaybolmasını ve kullanılmadığı zamanlarda özellikle gece vakitlerinde yere düşmesinin önüne geçecektir. Özellikle evde evcil bir hayvan besliyor ve sehpaların üzerinde duran nesneleri yere atma eğilimi gösteriyorsa çok sık kumanda değiştiriyor olabilirsiniz. Bu nedenle kumandanızı barındıracağınız bir alan olması yararınıza olacaktır.

Klasik Salonlara Zarif Tv Sehpaları

Klasik salon konseptlerine sahip olan kullanıcılar için daha çok klasik ve zarif televizyon sehpası modelleri tercih etmelerini öneriyoruz. Yaşam alanlarında oluşan klasik konsept ile ahşap oyma motifleri ile uyumlu motiflere sahip ve zarif bir tasarıma sahip televizyon sehpaları rahatlıkla salon konseptinize uyum sağlayacaktır. Üstelik koltuk takımınız ve yemek takımınız ile de renk uyumu yakaladıktan sonra televizyon ünitenizin salon dekorasyonunuz ile uyuşmaması için hiçbir engel kalmayacaktır.

TV Sehpanızın Uyumunu Arttırmak İçin Dikkat Edilecekler

Genellikle salon dekorasyonlarında tam uyumu yakalamak için mobilyaların kendi takımlarından olan modelleri bulunmaktadır. Koltuk, yemek ve yatak odası takımları ile aynı modelde olan tv üniteleri de kullanıcıların beğenisine sunulmaktadır. Ancak böyle bir imkanınız yok veya daha sonradan bir televizyon sehpası satın alacaksanız bazı önerilerimizi dikkate almanız size yarar sağlayacaktır.

Televizyon üniteniz ile koltuk ve yemek takımınızın ölçülerinin uyumlu olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Büyük bir salonda büyük bir koltuk takımı tercih ettiyseniz ufak tv sehpaları salon tasarımınızda sırıtacak ve uyumu yakalayamayacaksınızdır. Ya da tam tersi düşünürsek büyük bir tv sehpası daha küçük mobilyaların yanında abartı bir görüntü sağlayacağı için uyumsuz bir görüntü sunacaktır.

Televizyon sehpanızın rengi ile mobilyalarınızın renginin uyumlu olması gerekmektedir. Aynı renk bulmanız zor olsa da yakın renk tonlarındaki tv sehpalarını tercih etmeniz gerekmektedir. Renk uyumunu sağlamak için aynı renk kullanmanız gerekmemektedir. Zıt renklerde de uyumu sağlayabilir ve yeni bir konsept oluşturabilirsiniz. Ancak bu renk oyunları konusunda bir iç mimardan destek almanız işlerinizi kolaylaştıracaktır.

Telvizyon sehpanızın tarzı ve motiflerinin salonunuzda tercih ettiğiniz mobilyalarınız ile uyumlu olması gerekmektedir. Çok işlemeli bir salon konseptinde aşırı sade bir tv sehpası sırıtacağı gibi çok sade mobilyalar ile döşenmiş salonlarda gösterişli ve ağır işçilikli bir televizyon sehpası da uymayacaktır. Bu nedenle tüm kriterlerinizi mevcut kullandığınız mobilyalarınızın özellikleri belirlemektedir.

İster televizyon sehpası, ister ünite olsun, yeni bir ürün seçimi yaparken, dikkat etmeniz gerekenleri anlattığımız, tv ünitesi seçiminde dikkat edilecekler blog makalemize şimdi göz atın.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Salonlar, misafirlerin ağırlandığı, tüm ailenin bir arada zaman geçirdiği, dinlenildiği alanlardır. Evlerdeki zamanın çoğunun geçt...
Devamı
Yatak odası konseptleri her çiftin özenerek seçtiği mobilyalardan olmaktadır. Bu nedenle bazı çiftler klasik yatak odası takımları...
Devamı
Bayram temizliği nasıl yapılır? Mobilyaların bakımı ve temizliği nasıl yapılır? Kültürümüz gereği bayramlar, günlük yaşantımızdan ...
Devamı
Uyku, vücudumuz için olması gereken bir durumdur. Uzmanlar tarafından da günlük olarak 6-8 saat arasında uyunması gerektiği açıkla...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ