facebook
Büyük Yatak Odalarında Tasarım Önerileri

Büyük Yatak Odalarında Tasarım Önerileri

Geniş yatak odalarının dekoratif tasarımında kullanılacak mobilya ve aksesuar ürünlerinin seçimi nasıl olmalıdır? Odanız için seçeceğiniz yatak odası mobilyalarının özellikleri ne olmalıdır? Birçok yatak odası modeli, yatak odası tanıtımları, reklamları ve mağazalarda farklı modellere rastlayabilirsiniz. Peki bu kadar çok model arasından kendinize ve evinize uyacak yatak odası modelini nasıl seçeceksiniz? Üstelik geniş bir yatak odanız var ise doğru mobilya seçimi ile odanızın ihtişamını arttırabilirsiniz.

Geniş Odalara Görkemli Mobilyalar

Yatak odanızda yer probleminiz yoksa mobilya seçerken ki şanslı kesimsiniz diyebiliriz. Heybetli ve görkemli mobilya modelleri arasından en beğendiğiniz takımı seçebilir ve tasarımınızı oluşturmakta ilk adımları atabilirsiniz. Ancak geniş odalarda doğru mobilya seçimi yapmazsanız yatak odası mobilyalarınız oda da gereğinden fazla küçük duracak hem oda da sırıtacak hem de geniş alanınızı etkili kullanmamış olacaksınız.

Unutmayın geniş bir odanız varsa bu odayı tamamen mobilyalar ile doldurmak yanlış bir karar olacaktır. Geniş alanlar ile ferah yaşam alanları oluşturmalı ve hareket alanınızı arttırmalısınız. Ancak heybetli ve görkemli yatak odası mobilyaları seçerek odanızdaki ihtişamı da arttırmanız gerektiğini unutmayın. Büyük ölçülü gardırop modelleri ile elbise ve eşyalarınızı saklamakta yer sorunu çekmeyeceksiniz. Böylece tüm giysileriniz derli toplu ve yerli yerinde olacak, sıkışıklıktan dolayı oluşabilecek olası giysi buruşmalarının önüne geçilecektir.

Mutlaka Puf Kullanın

Yatak odanızda yer probleminiz yoksa yatağın hemen ayak ucunda ya da tam karşısına gelecek şekilde puf kullanmanızı öneririz. Uzun ve şık bir puf tasarım ve şıklığın en önemli belirteçlerinden olacaktır. Ayrıca işlevselliği ile de yarar sağlamaktadır. Giysilerinizi giyip çıkartırken daha rahat hareket edecek ve zorlanmayacaksınız. Puflar tam bir tasarım tamamlayıcılardır. Tasarımı, rengi ve kumaşının dokusu ile mobilyalar arasındaki renk geçişlerini sağlar, oda da ki çok boş duran alanı doldurur ve işlevsel kullanımı ile yarar sağlar. Bu nedenle yatak odası takımınızda pufa yer vermeniz gerektiğini unutmayın.

Karyoladan Vazgeçmeyin

Şık ve modern bir yatak odası tasarlamak istiyorsanız kullanıcılarımıza bazasız bir karyola modeli öneriyoruz. Geniş gardıroba sahip olduğunuz için kıyafetlerinizi ya da eşyalarınız ekstra saklamak için bir alana ihtiyacınız olmayacaktır. Bu nedenle şıklıktan ödün vermeyerek klasik veya modern karyolaları tercih edebilirsiniz. Bazasız karyolalar hafifliğiyle rahat taşınabilmektedir. Rahat taşınan karyolalarınızı istediğiniz zaman yer değişikliği sağlayabilirsiniz. Ayrıca bazalı yatağın amortisör ve açılma mekanizmasının bozulma sorunundan da kurtulmuş olacaksınız.

Lambader ve Abajur Kullanımı

Geniş odalarınızda yer sorunu olmayacağı için lambader ve abajur gibi dekoratif aydınlatma ürünlerini de kullanmanız göze hoş gözüken bir tasarıma sahip olmanıza yarayacaktır. Ayrıca loş ışık eşliğinde yatağınızda dinlenirken kitabınızı okuyabilir ve rahatlatıcı ışık eşliğinde dinlenebilirsiniz. Abajurları komodinlerinizin üzerinde tercih ederken, lambaderlerinizi de ayak ucunuzda ya da yatağınızın başında kullanabilirsiniz. Odaya sağlayacağı genel loş ışığı sizi rahatlatacak ve dinlendirecektir. Aynı zamanda şık ve dekoratif bir konsept oluşturmanızı da sağlayacaktır.

Geniş ve büyük yatak odalarına mobilyanızı seçerken, görkemli ve ihtişamlı mobilyaları seçebilir, dekorasyonunuzu ve konforunuzu destekleyecek şık puf modellerini de listenize dahil etmelisiniz. Bazalı yatak yerine hafif ve kullanışlı karyolalar seçebilir ve loş bir yaşam alanı oluşturmak için abajur veya lambader modellerini tercih edebilirsiniz. Geniş bir yatak odanız varsa mobilyalar ile doldurmak yerine daha ferah bir ortam oluşturmanız gerektiğini unutmamanız gerekmektedir.

Yaşam alanlarınızda yatak odası aksesuarlarını seçmek için, yatak odası aksesuar önerilerimizi paylaştığımız blog makalemizi keşfedin. 

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Modern çağın belki de en eğlenceli ve çarpıcı tarzlarından pop art stili, dekoratif tablolar, dekoratif aynalar, şık salon gruplar...
Devamı
Doğru berjer nasıl seçilir? Berjer koltuk modelleri her sezon, değişen dekorasyon anlayışlarına uygun biçimde tasarlanan koleksiyo...
Devamı
Bel fıtığı hastaları yatak seçimi nasıl olmalıdır? Ofis çalışmalarının gündelik yaşamımızın bir parçası olmasıyla birlikte oturma ...
Devamı
Köşe koltuk takımı seçerken nelere dikkat edilmelidir? Modern yaşam alanlarında dahil edilecek köşe koltukları seçerken hangi özel...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ