facebook
Genç Odalarında Kullanışlı Çalışma Masası Seçimi

Genç Odalarında Çalışma Masası Seçimi

Genç odalarının tasarımı ve odalarda kullanılan mobilyalar çocuklarınızın mutlu olacakları mekanlar olmaktadır. Genellikle vakitlerinin büyük bir bölümünü odasında geçirecek çocuğunuz için en doğru mobilya seçimini ve tasarımı yapmanız gerekmektedir. Bu mobilyaların arasına karyola, gardrop, aydınlatma ve ev tekstil ürünleri girdiği gibi çocuklarınız için oldukça önemli olan ders çalışma masası da girmektedir. Peki çocuğunuz için doğru çalışma masasını nasıl seçeceksiniz? Genç odası mobilyaları ile uyumlu çalışma masalarında olması gereken özellikler nelerdir? Çalışma masası seçerken dikkat edilmesi gereken durumlar var mıdır? İşte bu ve bunun gibi birçok soru başlığının yanıtını yazımızın devamında detaylı olarak açıklayacağız.

Çalışma Masası Sadece Çalışma Masası Değildir

Çocuğunuzun odasına seçeceğiniz çalışma masaları sadece çalışma masası işlevi bulunmamaktadır. Genellikle ders çalışıldığı için adını çalışma masası olarak adlandırdığımız bu masalar çocuğunuzun odasındaki masa ihtiyacını karşılamaktadır. Genç odasına bulunan çalışma masaları birçok işleve sahiptir. Bu işlevler arasında birçok kullanım alışkanlığı değişiklik gösterebilmektedir. Örneğin, masaüstü bir bilgisayar da kullanılabilir ya da laptop gibi masa üzerinde kullanılan cihaz da bu masalarda kullanılabilmektedir. Ya da kitaplıklı çalışma masaları ile hem masa hem de kitaplık görevi gören masa modelleri ve çeşitleri mevcuttur. Ekstra rafları ve gözleri ile saklama alanları olan çalışma masaları kullanım alışkanlığına göre eşya saklama ve muhafaza etme dolaplarına da dönüşebilir. Bu nedenle çalışma masalarının birçok ihtiyaca cevap verecek nitelikte tasarlanmaktadır.

Doğru bir çalışma masası hemen hemen saydığımız tüm özellikleri bünyesinde barındırması gerekmektedir. Masaüstü bir bilgisayarı kullanmanıza imkân tanıyan çalışma masası, laptopu da üzerinde barındıracak genişlikte, kitaplarınızı saklayacağınız kapaklı raflar ve bu kitaplarınızı sergileyeceğiniz açık kapaksız rafları bulunmalıdır. Ancak daha hızlı ulaşmak istediğiniz anahtarlık, cüzdan ve aksesuar gibi eşyalarınızı koyacağınız çekmecelerin de bulunması gerekmektedir. Tüm bu ihtiyaçlara cevap verecek bir çalışma masası seçimi doğru bir seçim olacaktır.

Tasarımsal Konuları Atlamamak Lazım

Trend mobilya bünyesinde bulundurduğu mobilyaların en trend modeller olmasına özen vermesi ile birlikte tasarımı ile de görenleri etkileyen mobilya modellerini seçmektedir. Seçeceğiniz çalışma masasının da trend bir model olması ve genç odası ile uyumlu olması oldukça önemlidir.

Seçeceğiniz çalışma masasını takım ile birlikte almayacaksanız işiniz biraz daha zor olacaktır. Çünkü genç odası modelleri içerisinde bulunan mobilyalar birbirleri ile uyumlu ve birbirlerinin takımı olan modellerden oluşmaktadır. Ancak siz daha sonradan bir çalışma masası almak istiyor ve takıma dahil etmek isteyebilirsiniz. Burada da mevcut genç odası mobilyaları ile seçeceğiniz çalışma masasının birbirine uyması gerekmektedir. Genç odası ve odada bulunan mobilyalar ile uyumu açısından dikkat etmeniz gereken bazı başlıklar bulunmaktadır.

Seçeceğiniz çalışma masanızın rengine dikkat etmeniz gerekmektedir. Ceviz, krem, beyaz, kahverengi, renkli tonlar gibi birçok farklı model ve tasarımda çalışma masaları mevcuttur. Genç odası takımınızın rengine uyum sağlayacak, odanın genel renk konsepti ile ters düşmeyecek, çok göze batmayan ve hemen hemen her renk tonu ile uyum sağlayan bir çalışma masası tercih edebilirsiniz. Burada sizlere tavsiye edeceğimiz renklerin başında beyaz, krem, kızlar için çok açık toz pembe, erkekler için ise çok açık gök mavisi renkleri olacaktır. Ancak renkli tonları seçerken, odanın genel renk tonlarına uygun seçmeniz gerektiğini unutmayın.

Odanızın ölçüleri ve odada bulunan mevcut mobilyalar ile uyumlu ölçülerde bir çalışma masası seçmeniz gerekmektedir. Küçük bir masa ya da çok büyük bir masa birçok sorunu beraberinde getirecektir.

Genç odası dekorasyonunda Trend Mobilya olarak, yeni bir genç odası takımı satın almanız gerektiğinin tavsiyesini veriyoruz. Ancak yine de mevcut mobilyalarınıza ekstra bir çalışma masası modeli seçmek istiyorsanız makalemizde değindiğimiz önemli başlık ve ipuçlarını atlamamanız gerektiğinin altını çiziyoruz.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Modern evler dizayn etmek hepimizin hayali. Peki modern yaşam alanlarında minimalizm akımına kapılmaya ne dersiniz? Sade ve dinlen...
Devamı
Yaz geldi, tatil planları yapıldı. Herkeste bir güneye inma heyecanı aldı başını gidiyor. Yazın tadını plajlarda çıkarmanın vakti....
Devamı
Genç odalarında berjer kullanarak, kullanıcılar için hobi alanları oluşturabilirsiniz. Genç odası mobilyalarına ek olarak dahil ed...
Devamı
Berjer koltuklar, ev dekorasyonunda her zaman ilgi çeken ve göz alıcı öğeler arasında yer almaktadır. Oturma odanız ya da salonunu...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ