Lekeye Göre Koltuk Temizleme Rehberi

Lekeye Göre Koltuk Temizleme Rehberi

Günün yorgunluğunu üzerine uzanıp attığımız ve misafirlerimizi ağırladığımız kanepe ve koltuklar ev mobilyaları arasında en çok kullanılan mobilya çeşitleri olması nedeniyle kirlenmeye en çok maruz kalan mobilya modelleri olarak karşımıza çıkıyor. Ancak koltuk temizleme konusuna gelindiğinde ise evimizin en gözde mobilyaları olan koltuk ve kanepeler tam bir kabusa dönüşüyor. Ev dekorasyonu gerçekleştirirken, seçimini özenle gerçekleştirdiğimiz koltuk modellerimizin, istenmeyen kazalarla lekelenmesi sonucu koltuk temizleme nasıl yapılır sorusunun cevabını bilmemiz gerekiyor.

Koltuk ve kanepe temizliği nasıl yapılır sorusunun yanıtına geçmeden önce, dikkat edilmesi gereken ilk nokta üretici talimatlarının okunmasıdır. Kanepe temizliği gerçekleştirmeden önce koltuk üreticileri tarafından içerisinde nasıl bir temizlik yöntemi seçilmesi gerektiğine dair yönlendirmelerin incelenmesi gerekmektedir. Üretici talimatlarının göz ardı edilmesi mobilyalarınızın garanti kapsamından çıkmasına neden olabilmektedir. Mobilya temizliği nasıl yapılır başlıklı üretici talimatlarını kaybettiğiniz noktada, minderleri kontrol edebilir ve koltuk temizliğine dair etiketleri bulabilirsiniz. İster koltuk, ister kanepe ister de çekyat temizliği söz konusu olsun gerekli talimatlara göre temizlik ekipmanlarını seçerek temizliğe başlayabilirsiniz.

Koltuk Lekelerini Çıkarmadan Önce Bilmeniz Gerekenler!

Evde kaldığımız zamanlarda vaktimizin çoğunu üzerinde geçirdiğimiz koltuklar istenmeyen kazalar sonucu lekelenebiliyor, bu noktada doğru koltuk temizliği taktiklerine geçmeden önce, göz önünde bulundurmamız gereken bazı detaylar bulunuyor. Şimdi koltuk temizliğine başlamadan önce nelere dikkat etmemiz gerektiğine bakalım.

Temizliğe Başlamadan Önce Kumaş Cinsini Göz Önünde Bulundurun

İstenmeyen kazalarla koltuklarında leke oluşanların ilk yaptıkları telefonlarından Google’a girerek, “koltuktan leke nasıl çıkarılır” şeklinde arama yapmak oluyor. Ancak unutulan en önemli nokta, leke oluşan koltukların kumaşına göre birbirinden farklı leke çıkarma yöntemlerinin bulunduğudur. Koltuk üretimi sırasında deriden, nubuk kumaşa farklı özelliklere sahip kumaş modelleri tercih edilmektedir. Koltuk takımlarında en çok tercih edilen kumaş çeşidi olan nubuk kumaşın özelliklerine ve yararlarına dair “Nubuk Kumaşlı Koltuklar Tercih Ediliyor Mu?” başlıklı yazımızda değinmiştik. Nubuk kumaş temizliğine başlamadan önce bu yazımızı inceleyerek, kumaşın yapısına dair bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kurumadan Yapılan Müdahaleler Leke Çıkarmada Etkili

Koltuk lekelerinde lekenin kaynağı ne olduğu fark etmeksizin, her leke türünde kurumadan önce silindiği takdirde leke rahatlıkla çıkacaktır. Leke hemen silinmediği takdirde ısı, ışık ve hava ile temas edeceği için bulunduğu kumaşa sabitleşir ve çıkarmak daha da zorlaşır. İster şarap lekesi çıkarmak ister yemek lekesi çıkarmak söz konusu olsun her leke çeşidinde hızlı müdahale büyük önem arz etmektedir.

Temizlik Materyallerinizi Kumaş Üzerinde Deneyin

Koltuk temizleme sırasında kullanacağınızın leke çıkarıcıyı kumaş üzerinde denemek kumaş üzerinde olası sorunları gözlemlemek için gerekli bir uygulamadır. Koltuk üzerinde görünmeyen kısımlardan olan minderlerin alt kısımlarına kullanacağınız leke çıkarıcıyı uygulayarak bir bez ile 30 saniye bastırarak kumaşın renk atımı gerçekleştirip gerçekleştirmediğini kontrol edebilirsiniz. Kumaş renk atımı gerçekleştirdiği takdirde bu temizlik materyalinin kumaş için uygun olmadığı anlamına gelmektedir.

Çamaşır Suyu ve Ağartıcı Kullanımı Geri Döndürülemez Sorunlar Doğuruyor

Hijyen konusunda kırmızı çizgileri bulunan kullanıcılar tarafından çamaşır suyu ile temizlik sıklıkla başvurulan bir yöntem olarak karşımıza çıkıyor. Zeminlerde kullanıma daha uygun olan ağartıcılar koltuk ve kanepe temizliğinde kullanıldığı takdirde, renk değişimi deformasyona neden olduğu için kumaşta geri döndürülemez sorunlar ortaya çıkarıyor.

Kumaş Türüne Göre Koltuk Temizliği Nasıl Yapılır?

Genel kumaş çeşitlerine göre koltuk temizliğinin nasıl yapılacağını inceledikten sonra şimdi kumaş çeşitlerine ve leke çeşidine göre temizlik yaparken dikkat edilmesi gerektiğini inceleyebiliriz.

Nubuk ve Kadife Kumaş Nasıl Temizlenebilir?

Konu koltuk temizleme olduğunda her koltuk kumaşının kendine özgü yapısı olması nedeniyle farklı temizleme yöntemleri bulunabiliyor. Koltuk modellerinde sıklıkla kullanılan nubuk ve kadife kumaşta ise kanepeden leke çıkarma yöntemleri benzerlik gösterebilmektedir. 

Kumaştan Sıvı Lekeler Nasıl Çıkarılır?

Toplumda sıklıkla tüketim alışkanlığına sahip çay, kahve kola gibi içeceklerden doğan sıvı lekeler, nubuk ve kadife kumaşın içeriğine işlemeden, emici bir havlu kağıtla kumaştan emilmesi sağlanmalıdır. Sıvı emildikten sonra sabunlu ılık suyla ıslatılmış tercihen kumaş ile aynı kumaş türde bir bez ile dairesel hareketlerle yüzey silinerek, leke çıkarılabilir. Temizleme sırasında dairesel hareketlerden oluşan köpükler kumaşın içeriğine işledikçe leke çıkarma işlemi kolaylaşacaktır. Koltuk kumaşıyla aynı kumaş türüne sahip kumaş bez evinizde bulunmuyorsa, pamuk olmayan herhangi bir bezde leke çıkarmada size kolaylık sağlayacaktır. Koltuk temizleme işleminde sıklıkla yapılan hata alkol bazlı temizlik malzemelerinin kullanımıdır, alkol ağartıcı yönüyle kumaşa zarar vereceği için lekeyi çıkarmak bir kenara, lekenin kalıcılığını arttıracaktır. Koltuğa alkol döküldüğü takdirde ise alkolün kuruması beklenerek, yukarıda anlatılan yönteme ek olarak, sabun köpüğü kuruduktan sonra yumuşak kıllı bir fırça ile kumaş fırçalanarak leke çıkarma işlemi gerçekleştirilebilir.

Kumaştan Katı Leke Nasıl Çıkarılır?

Yemek kalıntısı gibi büyük izler bırakan koltuk lekelerinde sıklıkla yapılan hata, bıçak gibi ucu sivri sert bir cisimle kumaşın yüzeyinin çizilerek temizleme işleminin denenmesidir. Ancak olası katı lekelerde ilk yapılması gereken, sünger ya da yumuşak kumaşlı bir bez ile yumuşak dairesel hareketlerle yüzeyin silinerek lekenin çıkarmaya çalışmak olmalıdır. Süngerle leke çıkarma işlemi sırasında fazla bastırmadan silmek kumaşı yıpratamayacağı için temizliği daha da kolaylaştıracaktır. Silme işlemi sırasında kumaş üzerinde kalan katı leke kalıntılarını ise yumuşak bir fırçayla fırçalamak lekenin kumaşın içerisine geçmesini engelleyecektir.

Deri Koltuktan Leke Nasıl Çıkarılır?

Deri koltuklar, nubuk ve kadife kumaşlı koltuklara göre daha dayanıklı bir yapıya sahip olmaları nedeniyle temizleme yöntemlerinde dikkat edilmesi gereken bazı detaylar bulunmaktadır. Deri üzerinde oluşan lekeler sıvı kaynaklıysa, tıpkı diğer kumaş türlerinde olduğu gibi emici bir kumaş parçası ya da kâğıt havlu ile yüzeyden leke uzaklaştırılmalıdır. İster sıvı kaynaklı olsun ister katı kaynaklı leke olsun, her iki lekede de ılık sabunlu suyla silme işlemi en doğru sonucu verecektir. Koltuk ile aynı türde deri bir kumaş ya da yumuşak bir bez ile dairesel hareketlerle lekenin olduğu bölgeyi silmek yüzeyden lekeyi uzaklaştıracaktır. Deri koltuk modellerinin yapısı gereği lekeli bölge ılık sabunlu su ile silindikten sonra deriyi kurumaya bırakıp daha sonra tekrar dairesel hareketlerle silinmesi gerekmektedir. Eğer ılık sabunlu su yöntemi ile leke çıkmadıysa içeriğinde düşük miktarda alkol bulunan su ile silmek deri koltuklar üzerinden lekeyi çıkaracaktır.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Düğün paketleri araştıran çiftler, düğün paketi mi yoksa mobilyaları tek tek mi almanın daha avantajlı olduğunu düşünmektedir. Bir...
Devamı
Bayram temizliği nasıl yapılır? Mobilyaların bakımı ve temizliği nasıl yapılır? Kültürümüz gereği bayramlar, günlük yaşantımızdan ...
Devamı
Art deco nedir? Art deco modern sanat tarzlarının bir araya gelerek oluşan bir sanat akımıdır. Mimari, dekorasyon, mobilya gibi al...
Devamı
Berjer koltuklar arka kısmı kabarık uzun ve oturma kısmı enlemesine geniş koltuklardır. Berjerler adı sıkça duyulan ama kullanımı ...
Devamı
 • Trend Mobilya'dan yaptığım alışveriş harikaydı! Geniş ürün seçenekleri arasından istediğim tarza uygun mobilyaları uygun fiyatlarla buldum. Ürünlerin kalitesi ve tasarımı beni etkiledi. Ayrıca, müşteri hizmetleri sorularıma hızlı ve yardımcı cevaplar verdi. Teslimat zamanında gerçekleşti. Trend Mobilya'yı herkese tavsiye ederim! ⭐⭐⭐⭐⭐
  Kübra İlhan
 • Trend Mobilya'dan alışveriş yapmak harikaydı! Kaliteli ürünler, uygun fiyatlar ve hızlı teslimat. Zengin ürün çeşitleri, kaliteli tasarımlar.Müşteri hizmetleri de çok yardımcı oldu. Çok memnun kaldım, herkese tavsiye ederim! ⭐⭐⭐⭐⭐
  Yağmur Meral
 • Armis Yatak yatak seçimimde geniş ürün yelpazesi arasından istediğim tarza ve bütçeye uygun seçenekler bulabilmem çok kolay oldu. Ürünlerin kalitesi ve tasarımı gerçekten etkileyiciydi. Ayrıca, müşteri hizmetleri sürecin her aşamasında profesyonelce yardımcı oldu. Teslimat zamanında ve özenli bir şekilde gerçekleşti. Yatağımın rahatlığı ve kalitesi beklediğimden daha yüksekti. Trend Mobilya, alışveriş deneyimimi olumlu bir şekilde şekillendiren bir marka oldu. İhtiyaçlarınıza uygun kaliteli yatak ve yatak odası ürünleri arıyorsanız kesinlikle göz atmanızı öneririm.
  Dilek Çiftçi
 • Evime aldığım zigon sehpa takımı 7 gün sonra elime ulaştı. Paketleme çok özenliydi. Ürün istediğim gibi sorunsuz bir şekilde geldi. Kuru içine bir de güzel hediye koymuşlar. Çok teşekkür ederim.
  Saniye Çetinsoy
 • Trend Mobilya'dan Cooper kitaplık satın aldım. Ürün gerçekten hızlı bir şekilde geldi. Kitaplık gerçekten kaliteli ve şık ayrıca ürün aynı görsellerdeki gibi geldi.Trend Mobilya'ya teşekkür ederim.
  Ali Mürsel Kılıç
 • Çocuğumuza ahşap montessori isimli ürünü ve salonumuza Perla koltuk takımını aldık özellikle montessori karyolayı alırken konu çocuğumuz olduğu için güvenlik endişesine yönelik olarak sorularımızı bütün içtenlikle yanıtladı çalışan arkadaşlar. Ürünlerin teslim süresi birbirinden farklı olmasına rağmen bizim için ikisini de aynı tarihte eksiksiz gönderdiler. İlgi ve alakaları için ayrıca teşekkür ederim.
  Yiğit Eroğlu
 • Almanya'dan yatak odası, yemek odası, oturma grubu ve çocuklar için baza alarak toplu bir alışveriş gerçekleştirdik. Mobilyalar fotoğraflardakiyle birebir aynı şekilde geldi. Gümrük işlemleri olsa da 3 hafta gibi kısa bir sürede ürünler elimize ulaştı. Yakın zamanda evlenecek olan arkadaşıma da tavsiye ettim, hızlı aksiyon alan Trend Mobilya çalışanlarına şükranlarımı sunuyorum.
  Eda Saygın
 • Yeni evimiz için yatak odası takımı aldık. Paketleme ve montaj ekibi çok başarılıydı. Yatak odası takımı yanında bir tane de hediye puf göndermişler. Müşteri temsilcileri çok ilgiliydi. Gönül rahatlığı ile sipariş verebilirsiniz. Teşekkür ederim.
  Erkan Onur Savaş
 • Bu hafta salı günü satın aldığım duvar saati cuma günü elime ulaştı. Kargo ve paket konusunda dikkatli bir firma. Ayrıca kutunun içinden çok tatlı bir hediye çıktı. Müşteri temsilcileri ile de görüştüğümde çok kibarlardı. Trend mobilyayı tavsiye ederim.
  Sevda Onur Çeleng
 • Oğlumuz için çalışma masası Almaya karar verdiğimizde tercihimiz trend mobilya oldu ve iyiki öyle oldu.Görselinin tamamen aynısı çok kaliteli bir ürün ulaştı elimize. Bizimle sürekli iletişim halinde olan Kadir bey’e ilgi ve anlayışı için çok teşekkür ederiz..Montaj yapan arkadaşlar çok Güler yüzlü ve samimiydiler herşey için çok teşekkür ediyorum...Gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.
  Gülşah Doğançay
 • Evden çıkamadığımız şu günlerde online mobilya alışverişi yapabilmek oldukça işimize yaradı. Yatak ihtiyacımız vardı, yatak satın aldık. Seçtiğimiz yatağın zaten ölçüleri ve yumuşaklık derecesi belirtilmişti. Yatağı teslim aldık, iyi paketlenmişti ve gayet memnun kaldık. Yatağı getiren arkadaşlarda maske takmışlardı, sağolsunlar paketi de evin dışarısında çıkarttılar. Trend mobilya ya çok teşekkür ederim.
  Fatma Cengiz
 • Evlenmemize 3 ay kala, trend mobilyadan evin temel mobilya ihtiyaçlarını satın almak istedik. Ancak hepsinin nerede tutulacağı hakkında da kendilerinden fikir istedik. Kendi depolarında tutabileceklerini ve istediğimiz tarihte mobilyaları, vereceğimiz adrese göndereceklerini söylediler. Gerçekten bu süreçte çok yardımcı oldular. Tüm mobilyalar eksiksiz bir şekilde teslim edildi. Hatta yeni evlendiğimizi bildikleri için takımın içerisine ufak bir de düğün hediyesi olarak zigon sehpa eklemişler.
  Mehmet Arabacı
 • Trend mobilya dan aldığım modern koltuk takımı hızlı bir şekilde elime ulaştı. Hizmetlerini beğendim, hızlı geldi, ürünü getiren arkadaşlar da baya yoruldu sağolsunlar. Ürün paketli bir şekilde tarafımıza geldi ve görseldekinin aynısı olarak. İnternetten koltuk takımı almaya genelde sıcak bakmıyordum, ancak çevremizdeki mobilyacılarda model sıkıntısı var. Bu sebeple beğendiğimiz modeli trend mobilyadan satın aldık.
  Selman Özçelik
 • Gösterilen ilgi için çok teşekkür ediyorum. Evimin bütün ihtiyaçlarını bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine tereddütsüz şekilde trend mobilya dan aldım ürünleri gaziemire 20 günde teslim edildi. O kadar uzun yola rağmen hiçbir ürünümde kırık çizik deforme olmadı.
  Sevilay Soyluer
 • Ürünler çok kaliteli beklediğimden de güzel ne kadar teşekkür etsem azdır. Bu siteden gönül rahatlığıyla sipariş verebilirsiniz. Ben çok tereddüt ettim fakat ürünler evime ulaştıktan sonra memnun kaldım mağaza çalışanı kadir bey size ayrı teşekkür ediyorum.
  Özlem Yalcın
 • Geçen gün instagramda trend mobilyanın reklamını gördüm. Zigon sehpa tanıtımına rastlamıştım. Hemen DMden yazdım kendilerine hızlı bir şekilde dönüş gerçekleştirdiler. O zamanlarda sosyal medyadan gelen kullanıcılara ekstra %10 indirim fırsatı varmış, bir de siteye yeni üye olanlara %10 indirim vardı. Ürünü baya uyguna almıştım. Trend mobilyaya çok teşekkürler.
  Fatma Varol
 • Trend mobilya dan geçenlerde yemek odası takımı siparişi vermiştik. Ürünün elime ulaşması tam söyledikleri vakitlerde geldi. Yani ürünün temin edilip bana gönderilmesi 2 hafta süreceği iletilmişti. 2 Hafta içerisinde mobilyamı teslim aldım. Bu nedenle Trend mobilya ekibine teşekkür ederim.
  Dilan Sevgi
 • En trend ve modern ve tarz koltuk takımları hiç tartışmasız trend mobilya mağazasında buldum. Yeni eve taşındım ve komple mobilyalarımı trend mobilya'dan sipariş ederek değiştirdim. Şimdi koltuklarımı bekliyorum.
  Yeliz Dalkıran
 • Yaklaşık iki aydır mutfak masası arıyorum hem bütçeye uygun hem de kaliteli olsun istiyorum herkes gibi ama bu pahalılıkta bunu bulmak pek kolay olmuyor trend mobilya sitesinin reklamı ile karşılaştım ve mutfak masalarımı piyasaya göre yaklaşık %40 indirimle siparişini verdim ve çok memnun kaldım.
  Gülsima Erenler
 • En trend ve şık koltuk takımları hiç tartışmasız Trend Mobilyada. Yeni eve taşındım ve komple mobilyalarımın hepsini trend mobilyada alarak ile değiştirdm. Koltuk takımlarını çok beğendim Gucci koltuk takımını sipariş verdim. Şimdi koltuklarımı bekliyorum. Yakalşık 2 haftaya elimde olucak denildi bekliyorum.
  Sevilay Uraslı
 • Kasım ayında yapacağımız düğün hazırlıkları için mobilya ve aksesuar alışverişimizi yaklaşık 6 ay önce yaptık, hem fiyat hemde hizmet noktasında bize yardımcı olan tüm trend mobilya çalışanlarına çok teşekkür ederiz.
  Tuğba Sevinçer
 • Sadece ve sadece mobilyalar hakkında ön fikir edinme amacıyla internette gezinirken bir çok mağazaya baktık, ta ki trend mobilyanın online mağazasına girip Kadir beyle whatsaap iletişim numarasını arayıp tanışana kadar, ilgisi bilgisi ile o anda amaçlar tamamen alışverişe döndü ve mobilyalarımızı gönül rahatlığı ile siparişlerini verdik ve yaklaşık 2 hafta gibi kısa bir sürede mobilyalarımızı teslim ettiler.
  Cemile Bayrak
 • Tüm mobilyalarımız geldi ve kuruldu, yolda bazi aksilikler olsada hızlı çözüm ürettiler satış sonrası ekibine çok teşekkür ediyoruz bizim tüm sorularımıza sabırla ve detaylıca açıklama yaptılar.
  Gülnur Yılmaz
 • Trend Mobilya nın yurtdışı mobilya gönderim hizmetinden yararlandık. Almanya Düsseldorf'ta yaşıyoruz. Türkiye'den mobilya almak oldukça karlı bir iş. Euro kurunun artmasıyla Türkiye den alışveriş yapmak çok daha karlı bir hale geldi. Oğlumu evlendiriyoruz. Tüm mobilyalarını Trend mobilyadan aldık. Mobilyaların gelmesi, ülkeye girmesi kapıya teslimi de dahil 2 hafta kadar bir süre aldı. Bu süreçte sürekli irtibatta kaldık. Çok yardımcı oldular trend mobilya çalışanlarına teşekkür ederim.
  Ahmet Bağcı
 • Trend Mobilyayı ilk ekşi sözlükten keşfettim. Sonrasında siteyi ziyaret ettim yeni evlilik sürecindeydik %25 ön ödeme fırsatları çok ilgimizi çekti. Daha önce böyle bir uygulama yapan hiç bir firma yoktu. Çeyiz alışverişimizi buradan yaptık. İlgileri ve kibarlıklarıyla çok memnun kaldık. Bu süreçte biraz fazla soru sormuş olabilirim :)
  Merve Danacı
 • Adana'danadan ürünleri görmeden Yemek Odası ve Köşe takımı sipariş verdik, ürünler tam zamanında geldi ve kurulumu yapıldı, kısıtlı bu zaman içinde bize yardımcı olmak için çabalayan herkese çok teşekkürler.
  Mehmet Ekşi
 • Instagram sayfasındaki paylaşım ile gördük Bellissimo Yatak Odası Takımı için masko şubenizden alışverişimizi yaptık ve bugün odamızı bize teslim ettiler, çok memnun kaldık sağolun.
  Feride Güllü
 • Geçtiğimiz ay yatak odası takımı satın aldık. Ekstra %10 indirim ile daha uyguna geldi. İstanbul'da yaşadığımız için kargoyu da ücretsiz olarak teslim ettiler. Gerçekten çok uygun fiyata satın almış olduk. Trend mobilya ya çok teşekkür ederim.
  Semih Çita
 • Trend Mobilya bu işi ustalıkla yapan güvenilir bir firma. Daha önce oğlumun çeyizini buradan aldık. Tüm mobilyaları da zamanında teslim ettiler. Ürünleri de gerçekten kaliteli ve fotoğraflardakiler ile aynı kalitede. Ben Trend mobilya dan memnunum sizlere de tavsiye ederim.
  Kemal Deveci
 • Verdiğim lambader siparişi 3 gün sonra elime ulaştı. Ürün resimde görüldüğümden daha iyi. Paketleme çok sağlamdı. Trend mobilyayı ilk defa duymuştum ve tereddüt etmiştim ama kendini ispat etti. Bravo
  Cüneyt Altanlı
 • Trend Mobilya'dan aldığımız yatak odası takımı, 2 hafta içerisinde teslim edildi. Teslimat iyiydi ve ürünler iyi paketlenmişti. Ürün aynı görsellerdeki gibi şıktı. Yatak odası takımına ekstra bir puf alacağım. Alışverişten memnun kaldım, herkese tavsiye ederim.
  Sevim Ayça
 • Geçen sene evlendiğimizde Trend Mobilya'dan düğün paketi satın almıştık. Çok kaliteli mobilyaları çok uygun fiyata alma fırsatı yakalamıştık. Hala hepsi yep yeni ter temiz mobilyalar, Trend Mobilya'ya çok teşekkür ederim.
  Semih Kaygısız
 • İnstagram'da yapılan çekilişi kazandım. 1 hafta sonra ürünü gönderdiler. Trend Mobilya'ya gerçekten çok teşekkür ederim. Ürün aynı görseldeki gibi şık ve kaliteli. Teşekkür ederim gerçekten.
  Ayşe Kara
 • Trend Mobilya'dan kapitoneli yatak odası modelini satın aldım. Ürün gerçekten hızlı bir şekilde geldi. Yatak odası takımı gerçekten kaliteli ve şık ayrıca ürün aynı görsellerdeki gibi geldi. Trend Mobilya'ya teşekkür ederim.
  Deniz Tarhan
 • Trend mobilyadan geçen hafta zigon sehpa almıştım, ürün elime ulaştı, çok güzel paketlemişler, açarken 5 dakika kadar uğraştım. Ürün tam istediğim gibi geldi. Ayrıca bu zigon sehpa modelini hiç bir yerde görmemiştim. Hemen sipariş verdim. Sağolsunlar hızlı bir dönüş gerçekleştirdiler ve ürünü hemen gönderdiler.
  Hilal Algöz
 • Trend Mobilya'dan çeyizim için yatak odası takımı satın aldık. Ürünü 3 ay geç göndermelerini rica ettik. Bizi kırmadılar ve ürünü istediğimiz tarihte gönderecekler. Trend Mobilya'ya teşekkür ederim.
  Zeynep Tunalı
 • Geçen ay abajur almıştım, şimdi de outlet ürünlerden iki berjer aldım. Ürünler uygun fiyatlı ve kaliteli.
  Kemal Tahinci
 • Trend Mobilya'dan satın aldığım köşe takımı aynı görseldeki gibi geldi. Ürün oldukça rahat ve kullanışlı.
  Tarık Orhan
 • Trend mobilya'dan satın aldığım, beşik kısa sürede teslim edildi. Ürün aynı görsellerdeki gibi, yalnız boyutu gözüme biraz büyük geldi ancak odaya kolaylıkla sığdı. Trend mobilya ekibine teşekkür ederim.
  Kemal Zeytinci
 • Anneler günü için yapılan indirim kampanyasından dolabı tebrik ederim. Diğer online mobilya mağazaları ile fiyatları önce yükseltip sonra kampanya yapmıyorsunuz. Normal fiyatlar üzerinden net olarak gerçek bir indirim yapılmış.
  Mustafa Ceylancı
 • Sosyal medyadaki paylaşımdan görerek satın aldığım kitaplık şimdi elime ulaştı. Ürün kaliteli, ve görseldeki ile hemen hemen aynı. Kargo biraz geç geldi, ancak sorun kargo firmasının yoğunluğundan dolayıymış.
  Zeki Özbilgin
 • Trend mobilyadan anneler günü için satın aldığım zigon sehpa hızlı şekilde elime ulaştı. Üye olarak siparişimi gerçekleştirerek 40 TL hediye kuponu kazandım. Trend mobilyaya teşekkür edeirm.
  Kıvanç Kahramanoğlu
 • Çocuklar için modern genç odası takımı aldık. Gelen ürünler gayet kaliteli ve firmanın montaj ekibi çok ilgili. Sipariş anında yazan zamandan 2 gün önce teslim ettiler. Tavsiye ederim.
  Selahattin İyibaş
 • Aldığım tv ünitesi gerçekten sağlam bir yapıda. Eski tv ünitemin üzerine televizyonu koyduğumda çok az esneme yapmıştı. Trend mobilyadan aldığım tv ünitesi sağlam ve esneme yapmıyor. Yapısına baktığımda ürünler ahşap ve gerçekten sağlam. Trend mobilyaya teşekkürler.
  Üzeyir Başaran
 • Trend mobilyadan satın aldığım abajur çok iyi paketlenmişti. Bu paketi açmamız neredeyse 15 dakikamızı aldı. Ürünün teslim tarihi içerisinde elime ulaştı. Üründen gayet memnunum. Abajurun içerisine, uyumlu bir led ampül de eklemişler. Trend Mobilya ya teşekkür ederim.
  Salih Kendereci
 • Online mobilya siparişi öncesinde çok düşündüm ama ürünlerin geldi. Aynı zamanda mobilya mağazasından daha ucuz fiyata aldım. Herkese tavsiye edebilirim
  Deniz Ayçan
 • İstediğim mobilyayı trend mobilya sayfasında buldum ama renk istediğim gibi değildi. Şirketi aradım benim için farklı bir renk yapabileceklerini söylediler. İstediğim renği fiyat farkı ile 2 haftada hazırlayıp bana gönderdiler.
  Salih Oktay Gündoğdu
 • Eşime doğum gününde hediye olarak aldığım ayaklı lambayı beğenmedi. Ürünün iadesi için trend mobilya ile iletişime geçtim. Ürünün iadesi gerçekleşti. Anlayışları için trend mobilya ya ve yetkililere teşekkür ederim.
  Mahmut Bakırcı
 • Yeni ev mobilyalarımızın hepsini trend mobilyadan aldık. Bize toplu alım yaptığımız için sağolsunlar ücretsiz iç mimarlık hizmeti de verdiler. Özellikle Mimar Melek Hanım'a çok ama çok teşekkür ederim.
  Saliha Akça
 • Trend Mobilya gerçekten bu işin ustası her aradığımda hafta sonu olsa dahi çalışan arkadaşlar cevap vermekte ve yardımcı olmaktalar. Ürün istediğim şekilde emeklerinize sağlık.
  Esra Demir
 • Avangard yatak odası takımı satın aldım. Yatak odası ile birlikte puf da aldım. Mobilyalar kargo ile geldkten birgün sonra da gelip montajını yaptılar. Hiçbir sorun yaşamadım. Ayrıca mağaza müdürü Gökhan Beye desteklerinden dolayı teşekkür ederim
  Nezaket Bilgililer
 • Sipariş verdiğim koltuk takımı 2 hafta içerisinde teslim edildi. Sipariş verirken 21 gün yazıyordu ancak 6 gün önce teslim edildi. Hızlı teslimat için teşekkür ederim.
  Tuncay Özyurt
 • Oturma grubu aldık gerçekten hiç abartmıyorum ürünün kalitesi kumaş dokusu harika bu fiyata böylesi mucize müşteri iletişimi çok güzel tüm sorularıma cevap alabildim alışverişler devam edecek güncel kuponlarınızı takip edeceğim.
  Hatice Türe
 • Satın aldığım mutfak masasının odaya uyacağını düşünmüştüm. Sipariş geldiğinde masanın mutfağıma sığmadığını gördüm. Trend mobilya dan daha ufak bir masa ile değiştirdim. Yardımcı oldukları için trend mobilyaya çok teşekkür ederim.
  Tülin Çehre
 • Öğrenci evine aldığımız mobilyaların final dönemine denk gelmemesi için 2 hafta sonra kargoya verilmesini rica ettik. Bizi kırmadılar, ürünler iyi paketlenmiş halde geldi.
  Mert Yağmur
 • Bursa'dan siparişimizi verdik venedik masa sandalye takımı aldık çok kaliteli ve güzel mobilyalar herkese tavsiye ediyorum.
  Nurcan Yalçın
 • Yeni evimin avize ve abajurlar aydınlatmalarını trend mobilyadan aldım. Ürünler sorunsuz, kargo hızlı. Tavsiye ederim.
  Kamile Gündüz
 • Daha öncede trend mobilyadan sipariş vermiştik. Memnun kaldığımız içinde yatak odası mobilyalarımızı tekrardan trend mobilyadan almaya karar verdi. Sipariş ve teslimat sorunsuz bir şekilde gerçekleşti.
  Meral Taşçı
 • Trend Mobilyadan evimin yatak ve koltuk takımlarını aldım. Zamanında teslim ettiler. Çok memnun kaldım. Herkese tavsiye ederim.
  Eda Yıldırım
 • Trend Mobilya ekibine çok teşekkür ederim. Güleryüzlü ve titiz çalışmaları memnun etti beni. Mobilya seçerken çalışanların güleryüzlü, sabırlı ve özellikle ikna edici yönü takdire değerdi. Herşey için teşekkür ederim. İyi çalışmalar.
  Vakar Durmuş
HIZLI VE KOLAY MENÜ