facebook
Arabalı Yatakların Özellikleri

Arabalı Yatakların Özellikleri

Çocukların bayılacakları, hayallerini süsleyen arabalı yatakları keşfedin. Arabalı yatakların özelliklerini şimdi öğrenin. Hemen hemen her çocuğun hayalleri arasında arabalı yataklar yer almaktadır. Odasında arabalı bir yatağın içerisinde uyumak, arabalı yatağın farları ile gece lambasına sahip olmak ve arabasının anahtarları ile kendi arabasının ışıklarını yakabilmek. Peki arabalı yatakların özellikleri nelerdir? İşte arabalı yataklara daha yakından bakın.

Çocukların Hayallerini Süsleyen Arabalı Yatakların Özellikleri

Arabalı yataklar tek kişilik yatak boyutlarına sahip karyolalardır. Tasarımı ve üretimleri ile araba formları ve hatlarına sahiptir. Ahşaptan üretilen arabalı yatakları olduğu gibi, ABS plastikten üretilen karyolalar da bulunmaktadır. Ancak genellikle ahşap ve ABS plastiğin birleşiminden üretilen karyolalar hem hafiflik hem de arabanın tasarımında orijinal konseptlerden uzaklaşmayan bir çizgiye sahip olunmaktadır. Özellike aracın ön ve arka tamponu tamamen lüks arabaların konseptleri ile bire bir tasarıma sahip olarak üretilmektedir.

Arabalı yatakların en önemli özelliklerinin arasında farları gelmektedir. Her arabalı yatakta olmayan çalışan ışıklı farlar, tercih edildiklerinde arabalı yatağa ekstra bir şıklık katmaktadır. Arabalı yataklarda tercih edilen farlar, aynı bir araç farı çizgilerine sahip olmaktadır. 12 volt DC elektrik ile çalışan bu farlar, sağlığa zararsızdır. Gece lambası gören bu farların, uzaktan kumanda ile çalıştırılan modelleri de bulunmaktadır. Hatta kimi arabalı yataklarda hoparlör sistemi ile araç motor sesinin de çıktığı modeller bulunmaktadır. Hatta ses sistemine sahip olan bu karyolalara bluetooth ile bağlanarak müzik çalabilme imkanı sa sağlamaktadır.

Kimi arabalı yataklar direkt olarak koltuk izlenimi sağlayabilmek adına, koltuk şeklinde başlığa sahiptir. Kimi modellerde bu başlıklar tamamen deri kaplı olurken, kimi arabalı yataklarda ise direkt ahşaptan üretilmektedir.

Arabalı yataklarda lastikler ve jantlar da atlanmaması gereken önemli detayların başında gelmektedir. Arabalı yatakların modeline göre değişiklik gösteren bu detaylarda, kimi modellerde plastikten lastik şekli verilirken, kimi arabalı yataklarda da gerçek lastik kullanılarak, ürünün gerçekliği arttırılmaktadır.

Arabalı yatak modellerinin ayrıntıları arttıkça tasarımı ve şıklığı da artmaktadır. Bu ayrıntılara, arabalı yatağın kapısının açılabilme özelliği de eklenebilmektedir. Kimi modellerde arabalı yatak karyolasının, araba kapısının açılma özelliği olurken, kimi modeller de ise bu özellik bulunmamaktadır.

Arabalı yataklar, aynı bir araba tasarımını sunan, otomobil replikalarıdır. Lastikleri, farları, koltukları, ön tamponu, kapıları, arka tamponu gibi her detayı özellikle spor otomobillerden esinlenilmektedir. Arabalı yatakların kalitesine bağlı olarak, gerçek otomobil ile bire bire yakın bir tasarıma sahip modeller de bulunmaktadır. Tüm arabalı yatakları keşfetmek için, trendmobilya.com arabalı yatak kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Arabalı Yatakların Ölçüleri

Arabalı yataklar, aslında tek kişilik karyola ölçülerindedir. Ancak normal bir bazadan tasarımsal olarak farklı olduğu için, ölçüleri açsısından da farklılık gösterebilmektedir. Çünkü arabalı yatakların ölçülerini belirleyen önemli etmenlerin başında, arabanın dış kaportasının kalınlığı dış çıkıntıları da oldukça önemlidir. 

Arabalı yatakların ölçülerine geldiğimizde her model de farklılık göstersede hemen hemen referans değer sayılabilecek bazı ölçüler bulunmaktadır.

Arabalı yatak ölçüleri;

Genişlik; 135 CM

Derinlik; 235 CM

Yükseklik; 62 CM

Bu ölçüler arabanın tasarımından tasarımına göre değişiklik göstermektedir. Bu referans ölçülere, +- 10 CM eklemeyi ya da çıkartmayı göze alarak bir model beğenebilirsiniz. Arabalı yatak modellerini keşfetmek için, arabalı yatak kategorimizi inceleyebilirsiniz. 

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Oturma odanız ya da salonunuzda televizyondan vazgeçemeyenler, tv ünitelerini bir dekorasyon öğesi haline getirmeyi tercih etmekte...
Devamı
Vintage dekorasyon, 1920 ile 1950 yılları arasında kullanılan mobilya ve aksesuarların günümüz mobilyaları ile harmanlanması sonuc...
Devamı
Evlerde dekorasyona katkı sağlayan aksesuar modellerinin başında gelen dekoratif tablolar etkileyici yaşam alanları oluşturmanızı ...
Devamı
Bebek odanızın tasarımı ile ilgili yapılan araştırmalarda karşınıza genellikle hazır bebek odası konseptleri çıkmaktadır. Peki beb...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ