facebook
Çalışma Masası Düzenleme İpuçları

Çalışma Masası Düzenleme İpuçları

Çalışma masaları nasıl düzenlenmeli? İşte sizler için hazırladığımız  çalışma masası düzenleme ipuçlarını keşfedin. Kimileri dağınık bir çalışma masasından ilham alırken, kimileri de derli toplu, düzenli bir çalışma masasında verimini sağlayacaktır. Peki çalışma masaları nasıl düzenlenir?

Çalışma masalarınızı düzenlemek ve derli toplu bir çalışma sistemine geçmek için disiplinli olmanız önemli olacaktır. Her ne kadar dikkat etseniz de zaman içerisinde artan dosyalar, defterler, telefonlarınız, sarj aletleriniz, kulaklığınız, kişisel eşyalarınız çalışma masalarınızda dağınık bir görüntü oluşturabilir. Bu görünümü oluşturmamak için tüm eşyalarınızı yerli yerinde kullanmanız yararınıza olacaktır.

Hayali Çizgiler Belirleyin

Çalışma masanızı bir dikdörtgen gibi düşünebilir ve bu dikdörtgeni ihtiyaçlarınız doğrultusunda bölümleyebilirsiniz. Masanızın tam ortasında bilgisayarınızı konumlandırırken, hemen önününüzde not defterinizi konumlandırabilrisiniz. Su şişeniz, telefonunuzun ve dökümanlarınızın da bulunacağı yer ve çizgileri belirli olmalıdır. Bu doğrultuda bilgisayarınızı tam ortada düşünürsek, sağ ve sol tarafta boş kalan yerlere eşit sayıda eşyalarınızı konumlandırabilirsiniz. Bu hayali çizgiler eşyalarınızın birbirine karışmasının önüne geçecektir. Böylece tüm eşyalarınızı da yerinde bulacak ve dağınık bir görüntü ile karşılaşmamış olacaksınız.

Düzenleyicilerden Yardım Alın

Çalışma masaları için üretilen masa düzenleyicilerinden yardım alabilirsiniz. Kalemlikler, kalemlerinizi koymanız için olmazsa olmaz masa aksesuarları arasında yer alacaktır. Bununla birlikte sıklıkla dosyalar ile çalışıyorsanız, katlı dosyalıkları tercih edebilirsiniz. Böylece dosyalıkların her katına aynı kategoriye giren belgeleri ekleyebilirsiniz. Bu da dosyalarınıza daha hızlı bir şekilde erişmenizi ve kaybolmasının önüne geçecektir.

Telefon tutucu ya da telefons tandı tercih ederek, telefonunuzu bu alanda konumlandırabilirsiniz. Üstelik bu standlar genellike sarj aleti girişleri oldukları için telefonunuzu da şart etme imkanı sunmaktadır. Bununla birlikte bu standarların içerisinde kulaklık ve usb kablo gibi telefon aksesuarlarını da barındırarak karışıklığın önüne geçebilirsiniz.

Masalara yapıştırılan sticker kablo tutucu ve düzenleyicilerden yardım alarak, telefonunuz veya bilgisayarınızın kablolarının sarkmaması, birbirine karışmaması için tabloları bu ufak tutuculara sıkıştırabilirsiniz.

Doğru Çalışma Masası Seçimi

Çalışma masalarının düzenli ve derli toplu olmasında, en önemli etmenlerin başında çalışma masası da gelmektedir. İhityaçlarınız doğrultusunda doğru bir çalışma masası seçerek daha derli toplu bir masa oluşturabilirsiniz. Seçeceğiniz bir çalışma masasının boyutlarının ihtiyaçlarınız ile doğru orantılı olması önemlidir. Çok küçük veya çok büyük bir çalışma masası tercih etmeniz yanlış olacaktır. Bu sebeple yapacağınız iş ile orantılı bir çalışma masası seçmelisiniz. Çalşıma masanızı seçerken, mutlaka çekmeceli olan modellere göz atmanız gerektiğini unutmayın. Şarj aleti, usb kablo, bazı dökümanlar, kişisel eşyalarınızı bu çekmecelere yerleştirerek görüntü kirliliğinin önüne geçebilirsiniz. Üstelik kimi çekmeceler kendinden kilitli de olmaktadır. Bu kilit sayesinde de ofislerinizde, olası hırsızlıkların önüne geçebilirsiniz.

Çalışma masası kategorimizi ziyaret ederek, en şık ve işlevsel çalışma masası modellerini keşfedebilirsiniz. Şimdi ziyaret edin. 

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Beşik seçimi ebeveyn adaylarının en tatlı telaşlarından bir tanesi! Beşiğin sağlayacağı konfor bebeğin gelişim sürecine doğrudan e...
Devamı
Baza modeli seçimi konusunda tavsiye ve öneri arayan kullanıcılar hangi modeli ve özellikte bazayı seçme konusunda kararsız kalabi...
Devamı
Çalışma masaları, başarıya giden yolda en önemli etmenlerin başında gelmektedir. Çalışma ortamları kişiyi motive eden bilinen bir ...
Devamı
Küçük yatak odalarında odayı ferahlatan dekorasyon fikirleri nelerdir? Yatak odası dekorasyonu oluşturmak için hangi fikirleri uyg...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ