facebook
Kolay Uygulanabilecek Yaz Dekorasyon Önerileri

Kolay Uygulanabilecek Yaz Dekorasyon Önerileri

Yaz dekorasyonu önerilerimizi keşfedin. Yenilenme mevsimi olan yaz aylarında evlerinizin dekorasyonunda da yeniliğe gitmek isteyebilirsiniz. Yaz aylarına özel kolaylıkla uygulayabileceğiniz dekorasyon önerilerimizi sizlerlerle paylaşacağız. Öncelikle yazın sıcaklarında daha ferah, hafif bir dekorasyon seçimi doğru olacaktır. Bu sebeple yaşam alanlarımızı eşyaya boğmaktansa daha ferah ve soft bir konsept oluşturabilirsiniz. Bu konsepti oluştururken evlerinizde gerçekleştireceğiniz aktivitelere uygun tercihler de gerçekleştirebilirsiniz.

Sohbet ve Yemek Köşesi

Yaz aylarında havaların daha geç kararması, ısınması, çiçeklerin açması, güneşin yüzünü saklamaması ile insanların içine enerji dolmaktadır. Günü daha uzun yaşayacağımız için, birbirimize daha fazla vakit ayırabilir ve daha fazla sohbet edebiliriz. İşte bunun için balkonunuzda ya da evinizin bir köşesinde mükemmel tasarıma sahip sohbet ve yaz sofrası köşesi oluşturabilirsiniz. İşte bu enerjiyi dekorasyonunuza yansıtabilirsiniz. Yazın açan çiçekleri yaşam alanlarınıza dahil edebilirsiniz. Mükemmel çiçek renklerine sahip ev tekstil ürünlerini kullanabilirsiniz.

Bu sohbet köşesinde bir adet masa, kişi sayısı kadarda sandalye yeterli olacaktır. Mutfak masaları, ya da açılı kapanır masalar bunun için yeterli olacaktır. Bu köşeler sıcak yaz akşamlarında kendinizi dinlemenizi ya da sevdiklerinizi ağırlamanın en zevkli ve doğru yolu olacaktır.

İç Mekan Bitkilerini Arttırın

Dünyaya hayat veren güneşin yüzünü daha fazla gösterdiği yaz aylarında, sokaklarda, parklarda ve bahçelerde açan çiçekler yaşantımıza enerji katmkatadır. Sizde bu enerjiyi yakalamak ve kaybetmek istemiyorsanız, yaşam alanlarınıza iç mekan bitkileri dahil edebilirsiniz. Günümüzde sıklıkla tercih edilen, orkide, sukulent, yapraklı bitkiler tercih edebilirsiniz. Böylece yeşil sizleri dinlendirirken, çiçeklerin hayatınıza enerji katacak renkleri yaşantınızı değiştirmeye yetecek enerjiyi size sunacak. Üstelik sadece dekoratif ve görünümü ile değil, bitki bakmayı ve bir canlıyı yaşatmanın vereceği mutluluk sayesinde ruhsal olarakta arınmış ve dinlenmiş hissedeceksiniz.

Renkleri Kullanın

Yaşam alanlarınıza renkleri dahil edin. Renkli masa örtüleri, rengarenk halılar, perdeler, akşamları renk katacak led ampuller, çiçekler.. Renkli ne varsa, dekorasyonunuzu bozmayacak şekilde yaşam alanlarınızı dahil edebilirsiniz. Böylece renklerin sihirli dünyasının farkına varacaksınız. Renkli yastıklar, kırlentler, yazı sembolize eden deniz, deniz yıldızı motifli ev tekstil ürünlerini seçebilirsiniz.

Renkleri kullanmanıza büyük bir alan sağlayan duvarlarınızı boyayabilirsiniz. Evet hem eğlenceli bir aktivite oluşturmuş olacak, hemde yaz dekorasyonuna uyum sağlaması adına yaşam alanlarınızı boyayabilirsiniz. Koyu renklerden kaçınacağınız, daha çok beyaz ve açık renk tonlarına sahip boya badana tercih edebilirsiniz.

Daha Soft Bir Yaşam Alanı

Evlerde zaman içerisinde ister istemez eşya kalabalığına maruz kalabilirsiniz. Ancak yaz aylarında, daha soft ve minimal bir dekorasyon trendini yaşam alanlarınız adapte etmeniz doğru olacaktır. Hem daha çok hareket alanı hemde daha ferah bir yaşam alanı oluşturabilirsiniz. Bunun için kalın ve yünlü halılar yerine, kilimleri kullanabilirsiniz. Ağır perdeler yerine daha ince iç mekana daha fazla ışık alacak tülleri tercih edebilirsiniz. Ancak güneşli yaz sabahlarında güneşten rahatsız olmamak adına, güneşliğinizi de doğru seçtiğinizden emin olmalısınız.

 

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Ev dekorasyonunda duvar saati kullanımı oldukça iyi bir fikir. Hem dekorasyonunuzu tamamlayan, hemde yaşam alanlarınıza hareket ka...
Devamı
Doğru yürüteç modelini seçmek için derinlemesine bir araştırma yapıp bebeğiniz ve eviniz için en ideal olan modeli tercih etmelisi...
Devamı
Evlerinize renk katacak ve evinizin tüm havasını değiştirecek tablo modelleri, duvar dekorasyonu için vazgeçilmez. Tablo modelleri...
Devamı
Modern yaşam alanları oluşturmak, modern salon dekorasyonundan geçmektedir. Salonlar evlerin en önemli alanlarıdır. Misafirlerin a...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ