facebook
Dekorasyonda Duvar Saati Kullanımı

Dekorasyonda Duvar Saati Kullanımı

Ev dekorasyonunda duvar saati kullanımı oldukça iyi bir fikir. Hem dekorasyonunuzu tamamlayan, hemde yaşam alanlarınıza hareket katan duvar saatleri farklı tasarımları ile ilgilerin odağı olabiliyor. Farklı tasarımlarda üretilen duvar saatleri, bir çok ev dekorasyonuna uygun tasarımda bulunmaktadır. Sizlerde ev dekorasyonunuza renk ya da hareket katmak istiyor ve zaman kavramının öneminin farkındaysanız, duvar saatlerini tercih edebilirsiniz. Peki dekorasyonunuza uygun duvar saati nasıl kullanılır? Bir çok farklı türde duvar saati bulunmakta ve her birisinin yaşam alanlarınıza katacağı etkiyi keşfedebilirsiniz.

Farklı Türde Duvar Saatleri

Birbirinden farklı duvar saatlerini, yaşam alanlarınıza dahil edebilirsiniz. Örneğin; yurtdışı seyehatlerinizde ya da yurtiçi seyehatlerinizde hatıra olsun diye almış olabileceğiniz, yada ev hediyesi olarak arkadaşlarınızın size armağan ettiği duvar saatleri hem tasarımları ile dekorasyonunuza katkı sağlayacak hem de manevi değerleri ile her an göz önünüzde olacak.

Farklı turistik kentlerde ve ülkelerde, sembol hale gelen yapılar, yada nesnelerin işlendiği duvar saatlerini de tercih ederek, o bölgede geçirdiğiniz güzel vakitleri hatırlamış olabilirsiniz.

Farklı türlerde duvar saatleri içerisinde üretim malzemeleri de girmektedir. Plastik malzemeden üretilen duvar saatlerinin sayısı epeyce fazladır. Ancak daha da değerli metalleri içeren duvar saatleri de bulunmaktadır. Örneğin, metal, akrilik, ahşap gibi sağlam ve dayanıklı duvar saatleri bulunurken, gümüş ve altın gibi değerli metallarden üretilen duvar saatleri de bulunmaktadır. Bu saatlerin tasarımlarına göre, dekorasyonunuza uygun olanının seçimini yapabilirsiniz.

Duvarlarınızı Süsleyin

Duvar süsleme sanatı, boya ve badana ile sınırlı kalmamaktadır. Geçmişte sıklıka kullanılan bordür ve duvar kağıtları da bir duvar süsleme sanatıdır. Ancak geçmişten günümüze sıklıkla kullanılan bu süslemelere farklı çeşitler eklemenin zamanı geldi. Burada da devreye duvar saatleri girmektedir. Birbirinden şık ve göz alıcı motifler ile imal edilmiş duvar saatleri ile duvarlarınızı süsleyebilrsiniz. Bununla birlikte ilgi çekmek istediğiniz köşedeki yer alan duvara duvar saatinizi yerleştirerek, ilgilerin odağını bu alana doğru çekebilirsiniz.

Duvar saatlerini kullanım şekli ile de ilgi çekici hale getirebilirsiniz. Biliyorsunuzki hemen heme bir çok ülkenin saatleri farklılık göstermektedir. Özellikle farklı coğrafyada yer alan ülkeler, ABD, Çin ve Avrupa ülkeleri ile aramızda saat farkı bulunmaktadır. Sizlerde en çok sevdiğiniz, yaşamak istediğiniz, sevdiklerinizin yaşadığı ülkeler yada sizde önemi büyük olan  ya da popüler ülkelerin saatlerini yan yana dizerek, o ülkelerin saatlerine ayarlayabilirsiniz. Örneğin en baştaki yaşadığınız ülkenin saatini gösterirken, yanında yer alacak olan diğer saatler, farklı ülkelerin saatlerini gösterebilir.

Antika Duvar Saatleri

Geçmişte, annane ve babanelerimizin evlerinde yer alan guguklu ve sallantılı saatler, günümüzde modernize edilmiş tasarımlar ile kullanıcıların beğenisine sunulmaktadır. Anıları canlandırmak yada antikaya ilginiz varsa, antika duvar saatlerinden olan gukulu duvar saatlerine yaşam alanlarınızda yer verebilirsiniz. Böylece saate her baktığınızda eski hatırlarınızı canlandıracaksınız. Bununla birlikte dekorasyonunuzda, etkileyici ve merak uyandıran bir konsepti de oluşturmuş olacaksınız.

Üstelik antika duvar saatleri şık ve kullanışlı yapılarıyla geçmişten günümüze vazgeçilmez bir kullanıcı kitlesi ile gelmektedir. Hiçbir zaman modası ve kullanıcıları bitmeyecek olan bu saatlere dekorasyonunuzda yer verebilirsiniz.

Modern Duvar Saatlerini Keşfedin

Modern duvar saatleri ile yaşam alanlarınıza dokunun. Daha çok modern yaşam alanları oluşturmak istiyor ve yeni nesil tasarımlara yer vermek istiyorsanız, günümüzde popüler olan tasarım dili ile oluşturulmuş duvar saatlerini keşfedebilirsiniz. Son zamanlarda popüler olan güneş, ay, yıldız ve yeni çağ tasarımlarının motifleri ile bezenmiş duvar saatlerini keşfedebilirsiniz.

Buna ek olarak sanat akımları da gelişmekte ve evlerimize adapte etmekteyiz. Son yıllarda oldukça popüler olan art edco ve eklektik dekorasyon trendlerine uygun duvar saatlerini de yaşam alanlarınıza adapte edebilirsiniz.

Kaynak: https://timesofindia.indiatimes.com/life-style/home-garden/Use-wall-clocks-to-enhance-home-decor/articleshow/19527613.cm

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Evinde farklı tarz dekorasyon arayanlar için country mobilyalar harika birer seçenek. Amerikan kovboy filmlerini hatırlatan countr...
Devamı
Yaşam alanlarında tarz ve etkileyici bir konsept oluşturmak isteyenler, için gri koltuk takımları ön plana çıkıyor. Oturma takımla...
Devamı
Son yılların dekorasyon trendlerinden biri modern evlerde düzenlenen şark köşeleri oluyor. Doğu merakının yükseldiği kesin bilgi, ...
Devamı
Doğru portmanto seçimi nasıl yapılır? Portmanto seçiminde dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Evlerimizin genellikle hol ve giriş...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ