facebook
Yan Sehpalar Nasıl Kullanılır? Yan Sehpaların Özellikleri

Yan Sehpalar Nasıl Kullanılır? Yan Sehpaların Özellikleri

Yan sehpalar yaşam alanlarında nasıl kullanılır? Yan sehpaların özellikleri nelerdir? Dekorasyonunuza dahil edeceğiniz mobilyaların içerisinde sehpalar da yer almaktadır. Sehpalar da kendi içerisinde çeşitlenmektedir. Bu çeşit içerisinde yan sehpalar da bulunmaktadır. Günümüzde orta sehpa ve zigon sehpalar sıklıkla kullanıldıkları için genellikle çoğu kişi tarafından bilinmektedir. Ancak yan sehpalar dekorasyonda kendisine yeni yeni yer bulmaya başladı diyebiliriz. Peki yan sehpalar nasıl kullanılır? Yan sehpaların özellikleri nelerdir?

Yan Sehpaların Kullanım Alanları

Yan sehpa modellerini keşfetmek için tıklayın.

Yan sehpalar genellikle salonlarda kullanılması ile birlikte yemek odası takımları ile de entegre olarak kullanılabilmektedir. Salonlarda ise koltuk takımları ile kullanılabilen yan sehpalar yardımcı mobilya görevi görmektedir. Servis sehpası görevi olan yan sehpalar, genellikle sohbet setleri, çay setleri arasında kullanılmaktadır.

Koltuk takımları arasında, iki üçlü koltuğun arasında sıklıkla da iki berjer koltuğun arasında kullanılmaktadır. Böylece iki berjer koltuk sohbet seti görevi de görecektir. Yan sehpalar tasarımları ile dekorasyona katkı sağlarken işlevsellikleri ile de kullanıcıların tercih sebebi olmaktadır.

Yan sehpalar genellikle tekli koltuk ya da üçlü koltuk yanında servis sehpası olarak ta kullanılmaktadır. Daha çok zigon sehpa görevi görmesinin yanında genellike yeri sabit olan bu sehpa daha çok dekorasyonu desteklerken aynı zamanda ihtiyaç halinde de servis sehpası görevi görmektedir.

Kimi yan sehpalar dekorasyona daha fazla katkı sunması için tasarlanmıştır. İşte bu sehpalar, yaşam alanlarındaki eksiklikleri doldurmak amaçlı kullanılmaktadır. Bu kullanım amacına hizmet eden yan sehpa modellerinin üzerinde genellikle, biblolar, vazolar yada canlı bitkiler yer verilerek kullanılmaktadır.

Yan Sehpaların Özellikleri

Yan sehpalar sehpa kategorisi içerisine giren, tek başına kullanılan, zigon sehpadan biraz daha büyük ancak bir orta sehpa kadar da hantal olmayan sehpa modelleri arasında yerini almaktadır. Adından da anlaşılacağı üzere genellikle koltukların yanlarında ve aralarında kullanılmaktadır. Yan sehpalar, bu sebeple hem dekorasyona katkı sağlamakta hem de işlevsellikleri ile servis sehpası olarak kullanılabilmektedir.

Yan sehpaları tercih edecek kullanıcılar mutlaka, bu sehpaların tasarımlarının koltuk takımları ile uyumlu, hatta koltuk takımının kendi grubundan olan yan sehpaları tercih etmesi doğru olacaktır. Dekorasyonun bir parçası olan ve yaşam alanlarındaki eksiklikleri doldurabilen yan sehpaların salondaki dekorasyon bütünlüğünü koruması adına yan sehpalar tercih edilmelidir.

Yan sehpalar genellikle 4 ayaklı olarak üretilmektedir. Zigon sehpalar gibi iç içe giren bir yapısı olmadığından daha büyük bir ölçüye sahiptir. Farklı yan sehpa modelleri bulunmaktadır. Ahşap yan sehpalar, metal yan sehpalar, cam yan sehpalar gibi üretim malzemelerine göre değişiklik gösteren modeller de kullanıcıların tercihine sunulmaktadır. Yan sehpa modellerini tercih ederken, salon dekorasyonunuzda mükemmel bütünlüğü sağlayacak bir model seçmeniz gerektiğini unutmayın.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Evlerin girişleri olan hol ve antrelerde dresuar kullanımı son yıllarda oldukça tercih edilen dekorasyon fikirleridir. Dresuarlar ...
Devamı
Şık ofis odaları oluşturmak için hangi mobilya modellerini seçmeniz gerekmektedir? En şık çalışma alanları için tercih edeceğiniz ...
Devamı
Mobilya temizliği özenilmesi gereken bir işlemdir. Mobilyaların üzerinde, cila, vernik ve özel işlemeler bulunmaktadır. Bu özel iş...
Devamı
Modern oturma odaları, şık salon grupları ya da dikkat çeken banyo mobilyaları! Hangisinden bahsedecek olursak olalım, her biri or...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ