facebook
Dekorasyonda Aynaların Sırrını Keşfedin

Dekorasyonda Aynaların Sırrını Keşfedin

Dekorasyonda aynaların sırrına, yaşam alanlarınıza kattıklarına daha yakından bakın. Makalemizde yaşam alanlarınızda ayna kullanmanın sağlayacağı yararlardan bahsedeceğiz. Yaşam alanlarınızda neden ayna kullanmalısınız? Hemen hemen çoğu kişi aynaların işlevsellikleri ile ilgilenmektedir. Ancak işlevselliklerinin yanında dekorasyona kattıkları yararlar ile de sıklıkla tercih sebebi olmalıdır. Aynaların kendimizi seyretme, izleme ve gözlemleme işlevinin dışında, günümüzde dekorasyona katkısı da bulunmaktadır. İç dekorasyon trendleri şekillendikçe yeni fikirler ortaya atılmaktadır.

Aynaların Sihri – Mekanlarınızı Genişletin

Aynalar ile yaşam alanlarınızı genişletebilirsiniz. Ufak bir yaşam alanınız var ve kimi zaman evinizin boğucu ve sıkıcı bir havasının olduğunu düşünüyorsanız, aydınlatma ve aynalara şans vermelisiniz. Aynalar insanlık tarihinden ilgi çekici sihrini sürdürmektedir. Dar yaşam alanlarında boy aynaları, ya da duvar aynaları kullanmayı tercih ederek, daha geniş ve ferah bir konsept oluşturmuş olabilirsiniz.

Salonlarınızda, konsol üzeri aynaları tercih edebilirsiniz. Yada günümüzde trend haline gelen, duvara yapıştırmak için tasarlanan desenli birbirinden şık aynaları tercih edebilirsiniz. Aynaları kullandığınız dar yaşam alanlarının, genişlediğini ve ferahladığını hissedeceksiniz.

Özellikle baza ve gardırop gibi büyük parçalı mobilyaların yatak odasına dahil edildikten sonra, küçük bir oda daha da daralacaktır. İşte bu gibi durumlarda geniş ve ferahlık algısı oluşturacak aynaları tercih edebilirsiniz. Aynalı şifonyer, makyaj aynası ve aynalı gardıro tercih ederek yaşam alanınızı daha da genişletebilirsiniz.

Apaydınlık Bir Yaşam Alanı

Apaydınlık ferah ve içinizi açacak bir yaşam alanı oluşturmak için de yaşam alanlarınızda, yuvanızda aynalara yer vermeniz doğru bir tercih olacaktır. Aynalar ortamı geniş gösterdiği gibi ışığı da yansıtma özelliği bulunmaktadır. Aynalar mükemmel yansıtıcılardır. Ortama giren ışığı da yansıtan aynalar, özellikle daha az ışık alan yaşam alanlarında, mükemmel bir ışık yansıtıcı görevi görmektedir. Böylece karanlık odalarınız daha aydınlık olacaktır.

Odanızın ışık alan cephesinin tam karşısına yerleştireceğiniz aynalarınız, dışarıdan gelen ışığı oda içerisine eşit derecede yayarak, hem sert ışığı yumuşatacak hem de ışığı eşit düzeyde yansıtma görevi görecektir.

Yatak odanız, salonlarınız, antreleriniz, çalışma odalarınız, evlerinizdeki hemen hemen her odada ayna kullanımı sağlayabilirsiniz. Yatak odanızda mobilyalarınız ile entegre olarak aynaları kullanırken, salonlarınızda yemek odası konsol aynası ya da duvar aynalarını tercih edebilirsiniz. Antrelerinizde ise dresuar üzerinde yer alacak bir ayna, ya da duvara yapıştırılmış yer kaplamayan boy aynalarını tercih edebilirsiniz.

Apaydınlık, ferah ve geniş görünümlü yaşam alanları dizayn etmek için ayna ve ışık kullanımını doğru planladığınız takdirde mükemmel bir iç mekan dekorasyonunun temellerini atmış olacaksınız. Yaşam alanlarınızda ayna kullanmanız gerektiğini düşünüyor, ancak aynaları nasıl kullanacağınız hakkında fikriniz yoksa trendmobilya.com’dan alışveriş yapan müşterilerine özel sunduğu ücretsiz iç mimarlık hizmetinden yararlanabilirsiniz. Mükemmel yaşam alanları oluşturmak için, trendmobilya.com sizlerin yanında.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Genç odası dekore ederken yapılan hatalar nelerdir? Gençlerimizin kendi kararlarıyla oluşturması gereken özel alanlardır. Bu odala...
Devamı
Ofis mobilyaları içerisinde hangi mobilyalar bulunmaktadır? Ofis dekorasyonunda tercih edilecek mobilyalar nelerdir? Ofis mobilyas...
Devamı
Köşe koltuklar ve oturma takımları evin konseptini belirleyen görkemli ve salonu kaplayan, göze en çok görünen eşyalarımızdandır. ...
Devamı
Bebek odanızın tasarımı ile ilgili yapılan araştırmalarda karşınıza genellikle hazır bebek odası konseptleri çıkmaktadır. Peki beb...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ