facebook
İnternetten Mobilya Almak Geniş Rehber

İnternetten Mobilya Alışverişi - Geniş Rehber

İnternetten mobilya satan firmalar, her geçen gün artış gösteriyor. İnternetten mobilya almak ta her geçen gün artış gösteriyor. Kullanıcılar da, internetten mobilya alınır mı sorusunu her geçen gün daha fazla sormaya devam ediyor. Kimi kullanıcılar olumlu deneyimini paylaşırken, daha önce internetten hiç alışveriş yapmamış kullanıcılar, bu konuya çekimser yaklaşabiliyor. Bu sorunun yanıtını sizlere uzatmadan vermek istiyoruz. Evet, internetten mobilya satın alınır. Hem de oldukça kolay ve zahmetsiz bir şekilde. Peki tüm süreçler nasıl olacak?

İnternetten mobilya almak isteyen kullanıcılar, alışılmış deneyimlerinin dışında bir davranış gösterecekleri için, bir çok soru zihinlerini kurcalamaktadır. Sipiarişi nasıl vereceğim, ürün nasıl gelecek? Kurulum nasıl olacak? Ürünü ya beğenmezsem ne olacak gibi bir çok soru kullanıcıların zihnini kurcalamaktadır. Gelin hep birlikte bu sorularınızı yanıtlayalım.

İnternetten Mobilya Sipariş Verme Süreci

İnternetten ilk defa mobilya satın alacak kullanıcılar için bu süreç karmaşık gelebilir. Ancak oldukça basit ve hızlı bir sipariş süreci bulunmaktadır.

İlk Aşama: Öncelikle ihtiyacınız olan mobilya kategorisine giriş yaptıktan sonra onlarca model arasından, hem dekorasyonunuza uyumlu, hem de fiyat açısından bütçenize uygun olan modele karar vermelisiniz. Karar verdiğiniz mobilyanın uygun ölçülerini de seçtikten sonra sepete ekleyebilir ve alışverişi tamamlamak için ödeme sayfasına gitmelisiniz.  İşte sizin için önemli ilk aşama burada tamamlanmaktadır.

İkinci Aşama: Satın alabimlek için öncelikle bilgilerinizi, adresinizi sisteme girmeniz ve kargonuzun hangi adrese teslim edilmesi gerektiğini belirtmeniz gerekmektedir. Devamında, satın almak istediğiniz mobilyanın ücretini, havale ya da banka kartınız ile ödemesini gerçekleştirmek için karşınıza çıkan ilgili adımları takip etmelisiniz. Ödemeyi başarıyla gerçekleştirdikten sonra siparişinizin tamamlanmış olduğunu göreceksiniz.

Üçüncü Aşama: Bu aşama da sizlerin yapacağı tek şey, mobilyalarınızın adresinize geldiğinde, adresinizde bulunmanız ve ürnünüzü teslim almanız olacaktır. İşte siparişinizi tamamlamak üç aşama kadar kolay bir sürece dahildir.

İnternetten Aldığınız Mobilya Ne Zaman Gelir?

İnternetten aldığnız mobilya, mobilyanın temin edilme süresine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Her ürünün açıklamasında, ürünlerin ne kadar sürede teslim edileceği belirtilmektedir. Örneğin 14 iş günü içerisinde teslim edilecek denildiyse, en geç 14 iş günü içerisinde satın aldığınız mobilyanızın adresinize teslim edilmesi gerekmektedir. Olası aksilik ve gecikmelerde, firma kullanıcıyı bilgilendirmek zorundadır. Bu sebeple sorunsuz bir şekilde ürününüz kapınıza teslim edilmektedir.

Online Mobilya Mağazasından Aldığım Ürünü Beğenmezsem Ne Olacak?

İnternetten satın aldığınız mobilya ürünlerinizi teslim aldığınızda, kırık, çizik, bozuk gibi ayıplı ürün kategorisine girdiğini fark ettiyseniz, koşulsuz şartsız ürünü iade etme hakkınız olduğunu unutmamalısınız. Üstelik bu iadeden, kesinlikle sizden kargo ücreti de talep edilmeyecektir. İade ettiğiniz ürün, firmanın deposuna ulaştığı anda, bankaların iade ücretini hesabınıza yansıtması en geç 3 ile 5 iş günü arasında gerçekleşmektedir. Olası gecikmelerde firma iletişim hatları ile irtibatta olup süreç hakkında ayrıntılı bilgi almak en doğal hakkınız olacaktır.

İşte internetten mobilya alışverişi bu kadar kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleşmektedir. Sizlerde hayallerinizdeki dekorasyonu oluşturmak için, internetten mobilya almak  gerçekleştirmek istiyorsanız, şimdi trendmobilya.com ürün kategorilerimizi keşfedebilirsiniz.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Retro yemek masası, şık ve etkileyici yaşam alanları oluşturmak adına kullanıcıların tercih ettikleri Retro tasarım karakterini ta...
Devamı
Son dönemlerde sıklıkla karşımıza çıkan ev şeklinde çatılı karyolalar olan Montessori karyolalar ismini 20.yüzyılın başlarında Mar...
Devamı
Kalite ucuza alınabilir mi? Çok bilinen ve hemen hemen tüm milletler tarafından kabul gören bir atasözü olan “ucuz mal alacak kada...
Devamı
Doğru yatak başlığı seçimi, yatak odası takımı özellikleri, karyola özellikleri, yatak odasının boyutları ve kullanacak kişilerin ...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ