facebook
Çeyiz Listesi En Kapsamlı Mobilya Çeyiz Listesi

Çeyiz Listesi / En Kapsamlı Mobilya Çeyiz Listesi

Evlenecek çiftlerin, eksiksiz bir çeyiz listesine sahip olması ilk planları arasında yer almaktadır. Ev eşyaları ve mobilya önerilerinin olduğu çeyiz listeleri sayesinde, unutulacak olan bir çok ürün ve eşya yeni çiftlere hatırlatılarak, bir rehber görevi görmektedir. Özellikle heyecanın doruklarda olduğu, bir çok, meşgalenin çiftlerin uğraşmasına sebebiyet veren bu günlerde, çeyiz listeleri hayat kurtarıcı bir rol üstlenmektedir. Bu sebeple bizlerde trendmobilya.com olarak, yeni evlenecek çiftlerin bu mutlu günlerinde destek olmak adına, yaşam alanlarında ihtiyaç duyulan tüm mobilyaların listesini hazırladık. Üstelik oda oda da bölümleyerek, ürünler arasında kaybolunulacak bir çeyiz listesi olmasının önüne geçtik.

Oturma Odası – Salon Çeyiz Listesi:

Tüm koltuk takımlarını keşfetmek için lütfen tıklayın.

Tüm yemek odası takımlarını keşfetmek için lütfen tıklayın.

 • Koltuk Takımı: Oturma odası ve salonların dekorasyonunu oluşturacak en temel mobilyalar arasında koltuk takımları gelmektedir. Üçlü kanepe ve tekli koltuk yani berjerlerden oluşmaktadır. Genellikle açılabilir ve açılamayan olarak işlevselliğine göre farklı tasarımlar bulunmaktadır. Kullanıcıların zevklerine göre köşe koltuk takımları  - L koltuklar da, kanepe takımlarının yerine salonlarda tercih edilmektedir.
 • Yemek Masası – Yemek Odası: Kimi yaşam alanlarında yemek masaları salonlarda tercih edilmektedir. Daha büyük mekanlarda, ekstra bir yemek odası oluşturulmaktadır. Ancak genellikle çoğunluğun kullanış tarzını baz alarak yemek odası takımını, oturma odası – salon kategorisinin altında yer verebiliriz. Yemek odası takımları içerisinde de masaların açılabilir olması önemli bir özellik olarak kullanıcıların karşısına çıkmaktadır. Yemek odalarında, vitrin ve konsol gibi, takımı tamamlayıcı aynı zamanda servise yardımcı mobilyalar bulunmaktadır. Yemek masası ve sandalyeler genellikel 6 -8 adet tercih edilmektedir. 
 • TV Ünitesi – Duvar Ünitesi: Televizyonun yaşam alanlarında kullanılması, oturma odasının dekorasyonunu tamamlayıcı bir görevi olan tv üniteleri oturma odalarında tercih edilmektedir. Kimi kullanıcılar duvar üniteleri gibi daha büyük üniteleri tercih ederken, kimi kullanıcılar da minimal tasarımlara sahip tv ünitelerine yaşam alanlarında yer vermektedir.
 • Kitaplık: Televizyon ünitelerine ek olarak, kitaplık salonlarda da yer verilmektedir. Hatta bazı kullanıcılar, televizyon ünitesi yerine kitaplık kullanmayı da tercih edebilmektedir. Bu tamamen oluşutrulmak istenilen dekorasyona göre şekillenmektedir.
 • Orta Sehpa: Mobilayların kullanılacağı yaşam alanına göre tercih edilmektedir. Dar yaşam alanlarında kullanılmasını önermediğimiz orta sehpalar, daha geniş salonlarda kullanıldıklarında mükemmel dekorasyon tamamlayıcılar arasında yer almaktadır.
 • Zigon Sehpalar: Zigon sehpalar hemen hemen her evde olması gereken, kullanıcısını yani ev sahibinin işini kolaylaştıran asistanlar gibidir. Konukların hemen önlerine yerleştirilir ve servis görevi görmektedir. Minimal tasarımları sayesinde hemen hemen yer alana sığabilmeleri ve kullanıcıların ikramlarını bu alanlara koyması sağlanarak daha konforlu bir ağırlama ortamı oluşturmaktadır. Günümüzde tasarım zigon sehpaların artması ile birlikte, zigon sehpa modelleri de dekorasyona katkı sağlamaya başlamıştır.
 • Halı ve Perde: Evin tüm alanlarınad kullanılan halı ve perdeler hem dekorasyonu tamamlamakta hem de kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Güneş ve evin dışardan görünmesini perdelemesi adına perde ve tül kullanılmaktadır. Halılar ise, ısı yalıtımı, ve ses yalıtımı sağlarken, yumuşak yapıları ile konforu üst seviyeye çıkartmaktadır. Üstelik dekoratfi anlamda da mükemmel iş çıkartan halılar, zemin rengi sağladıkları için, evin genel konseptini belirlemede yardımcı olmaktadır.

Yatak Odası Mobilyaları Çeyiz Listesi

Tüm yatak odası takımlarını şimdi inceleyin. 

En rahat yatak modellerini keşfetmek için tıklayın.

 • Baza: Yatak odası mobilyaları arasında en temel ihtiyaçların başında gelmektedir. Piyasa da bir çok kalitede baza bulunmaktadır. Ancak en önemlisi bazaların güvenlik garantilerinin olmasıdır. Bu sebeple güvendiğiniz ve kalite garantisi sunduğumuz baza ve yatak seti modellerimize göz atabilirsiniz.
 • Yatak: Direkt olarak temasta olacağınız nerden baksanız bir günün 7 – 8  saatini üzerinde geçireceğiniz, kaliteli bir uyku için, kaliteli bir yatağa ihtiyacınız olduğu kesindir. Bir çok farklı yatak modeli bulunmaktadır. Visco yataklar, yaylı yataklar, tempur yataklar gibi.
 • Yatak Odası Takımı: Gardırop, karyola, komodin ve şifonyerden oluşan bu set, yatak odası takımının en temel mobilyalarıdır. Bu takıma ekstra olarak puf, başu ucu abajurları da dahil edilebilmektedir.
 • Yatak Odası Tekstili: Yatak odası tekstili içerisine, perde ve halıya ek olarak, nevresim, yastık yorgan, pike setleri, yatak örtüleri, yatağı kaplayan alezler, battaniye, de dahil edilmektedir.

Giriş Antre Mobilyaları

 • Dresuar: Giriş ve antrelerde genellikle koridorlarda da yer verilen dresuarlar, dışarı çıkarken alınması gereken eşya ve aksesuarların genellikle bardındırıldığı mobilyalardır. Üstelik tasarımları ile de şık bir konsept oluşturmaktadır.
 • Portmanto: Daha çok evlerin kapıdan girer girmez karşıladığı ya da, ekstra bir giyinme odası varsa bu odalarda bulunmaktadır. Mont, ayakkabı gibi dış giysilerin bulunduğu bu dolaplar yaşam alanlarında olmazsa olmaz mobilyalar arasında yer almaktadır.
 • Avize ve Yolluk: Daha çok girişlerde koridor bulunduğundan yolluklar kullanılmaktadır. Tabi tüm odalarda olduğu gibi bu alanlarda da avizeler kullanılmaktadır.

Mutfak Mobilyaları

 • Mutfak Masaları ve Sandalyeleri: Mutfak mobilyaları arasında yer alan mutfak masaları ve sandalyeleri genellikle kare ve 4 kişilik olarak temin edilmektedir. Kimi mutfaklarda, köşe mutfak masaları da tercih edilmektedir.
 • Mutfak Halı ve Mutfak Perdeleri: Mutfak halısı ve mutfak perdeleri de, mutfaklarda olmazsa olmaz ev tekstil ürünleri arasında yer almaktadır. Daha çok renkli, desenli halı ve perdeler mutfaklarda tercih edilmektedir.

Aksesuar Çeyiz Listesi

Tüm Aksesuar modellerini inceleyin.

 • Ayna Modelleri: Aynalar hemen hemen yaşam alanlarında bir çok yerde kullanılmaktadır. Dresuar üzerinde, konsol üzerinde, gardırop veya portmanto üzerinde aynalar kullanılmaktadır. Ekstra olarak, duvar aynaları dekoratif anlamda tek başına da kullanılmaktadır.
 • Tablo Çeşitleri: Tablolar dekorasyonu tamamlayıcı, eve renk ve bir ışık katan aksesuar ürünleri arasında yer almaktadır. Oval tablolar, kare tablolar ve dikdörtgen tablo formları bulunduğu gibi, manzara tabloları, insan figürleri, nesne tabloları ve ressamların bilinen ünlü tabloları kullanıcıların beğenisine sunulmaktadır.
 • Vazolar: Vazolar da hemen hemen, bir çok ortamda kullanılmaktadır. Yemek odası takımları ve salonlarda sıklıkla kullanılan vazo çeşitleri de oldukça fazladır.
 • Duvar Saatleri: Duvar saatleri genellikle salonlarda kullanılması ile birlikte, tasarımları ile birlikte dekorasyonu desteklemektedir.
Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Evlerin girişleri olan hol ve antrelerde dresuar kullanımı son yıllarda oldukça tercih edilen dekorasyon fikirleridir. Dresuarlar ...
Devamı
Doğru yürüteç modelini seçmek için derinlemesine bir araştırma yapıp bebeğiniz ve eviniz için en ideal olan modeli tercih etmelisi...
Devamı
Yaz aylarında evlerin bahçelerinde geçirilen zamanın artması ile birlikte bahçe mobilyaları ve aydınlatmalarında düzenlemelere git...
Devamı
Televizyon sehpaları yaşantımızın bir parçası haline gelmiş, televizonun buluşu ile birlikte ihtiyaç haline gelmiş mobilya modelle...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ