facebook
Kitaplıklı Tv Ünitesi Modellerini Keşfedin

Kitaplıklı Televizyon Ünitesi Seçimi

Oturma odanız ya da salonunuzda televizyondan vazgeçemeyenler, tv ünitelerini bir dekorasyon öğesi haline getirmeyi tercih etmekteler. Özellikle kitap okumayı hayatının bir parçası yapanlar için, kitaplarını yaşam alanlarında sergilemek adeta olmazsa olmaz bir ihtiyaç gibi. Bu sebeple, kitaplıklı tv ünitelerin popülerliği son yıllarda giderek artmakta. Pek çok farklı dizayna sahip kitaplıklı tv ünitesi modellerini keşfetmek isterseniz, yazımıza göz atabilirsiniz.

Televizyon sizin için bir öncelik değilse, o siyah ekran yerine birbirinden renkli kitap kapaklarını sergilemenin odanıza enerji katacağına inanıyorsanız televizyonun modüler bir kapakla saklandığı bir tv ünitesi sizin için en doğru seçim olacaktır. Böylelikle televizyonu kullanmadığınızda kapatarak, salonunuzda sadece kitapların varlığı göze çarpacak ve bu atmosfer güçlü bir duruş sergileyecektir. Kitaplarınızı ön planda tutarken, onları birer dekoratif öğe olarak düşünerek işe başlayabilirsiniz. Örneğin kapak renklerine ya da boyutlarına göre kitaplarınızı sınıflandırıp yerleştirerek görsel bir uyum oluşturabilirsiniz. Özellikle, büyük ebatta ve kapaklarında resim barındıran kitapları kütüphane düzeninde yerleştirmek yerine bir tablo gibi sergileyebilirsiniz.

Daha sade ve kompakt bir görünüm tercih ediyorsanız, bu sefer de açık rafların olmadığı, kitapların kapalı dolaplarda saklanabileceği tv üniteleri yardımınıza koşacak. Sade ve az renkli salon ya da oturma odası dekorasyonlarında, tv ünitesinde küçük bir iki aksesuarve televizyon dışında başka bir öğe istemeyenler, kapalı raf ve dolap sistemi ile tasarlamış tv ünitelerini tercih edebilirler.

Tv ünitenizin salonunuzla uyumu konusunda bir diğer önemli konu da renk. Bu tv ünitesi aynı zamanda bir kitaplık işlevi de göreceği için üzerinde fazlaca öğe ve renk barındıracaktır. Bu noktada seçeceğiniz tv ünitesinin tek renk olması çok önemli. Açık renklerde seçeceğiniz bir tv ünitesi görüntüdeki karmaşayı hafifletecektir. Bunun yanı sıra televizyonunuza uygun olarak seçeceğiniz koyu renk bir tv ünitesi üzerindeki kitapları da öne çıkararak daha çarpıcı ve iddialı bir görünüm sağlayacaktır. Ancak her iki tercihte de tv ünitesini koyacağınız duvarın rengini de göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Tv ünitesi ile aynı tonlarda tercih edeceğiniz duvar boyası ya da kağıdı bütünsel bir görüntü verecek ve alanı daha geniş gösterecektir.

Kitaplıklı tv ünite modelleri boyutlarına göre de farklılık göstermektedir. Burada ilk dikkat etmeniz gereken nokta salonunuz ya da oturma odanızın genişliği olacaktır. İkinci önemli nokta ise televizyonunuzun boyutudur. Eğer küçük ekran bir televizyonunuz varsa, tercih edeceğiniz tv ünitesi de çok büyük boyutlarda olmamalı. Elbette, ünitenizde sergileyeceğiniz kitap sayısı ve diğer aksesurlar da tv ünitenizin boyutunu belirlemekte yol gösterici olacaktır.

Tv ünitenizin salonunuzdaki diğer mobilyalarla uyum içerisinde olması için malzeme seçimine dikkat etmeniz gerekmektedir. Oturma odası ya da salon mobilyalarınızdan masa, vitrin, konsol gibi öğeler hangi tarzda ise tv üniteniz de aynı tarz da ya da en azından birbirini tamamlayacak yakın bir tarzda olmalıdır. Örneğin eskitme mobilyaladan oluşan bir salon takımını modern bir tv ünitesi ile tamamlamak salonunuzda uyumsuz bir hava yaratacaktır. Aynı şekilde modern mobilyalar ile dizayn edilmiş bir salonda, klasik tarzda bir tv ünitesi görsel bir çelişkiye sebep olacaktır. Bu sebeple, tv ünitenizi seçerken, renk, malzeme, boyut, tarz ve tasarım gibi birden fazla kriteri göz önünde bulundurmanız, salon ya da oturma odası dekorasyonunuzu temelden etkileyecektir.

Yeni bir televizyon ünitesi seçme aşamasında kararsız kalmış olabilirsiniz. İşte bu kararsızlığının önüne geçmek adına, tv ünitesi seçiminde dikkat edilmesi gerekenleri anlattığımız blog makalemize göz atmanızı öneriyoruz. 

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Bebek sahibi olacak anne baba adayları, bebeklerini bekledikleri süre boyunca oldukça heyacanlı ve telaşlı olmaktadırlar. İkiz beb...
Devamı
Günümüzde ofis dekorasyonu da en az ev dekorasyonu kadar önem arz etmektedir. Kurumların kimliği ve temsil gücünü yansıtan ofisler...
Devamı
Modern mobilyaların özellikleri nelerdir sorusuna yanıt arayan kullanıcılar, öncelikle yaşam alanlarında hangi konsepti oluşturmak...
Devamı
Yeni yuva kuracaklar veya evini yenileyecekler için yaşam alanlarına yemek odası takımı seçiminde dikkat etmesi gerekenler nelerdi...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ