facebook
Evlerde Kablo Saklama Teknikleri

Evlerde Kablo Saklama Teknikleri

Evlerde kablo saklamak bir sanat, yetenek ve mükemmel bir hayal gücü gerektirebilir. Ancak bu yazıyı okuduktan sonra, çok daha kolay bir şekilde göze hoş görünmeyen kablolarınızı saklayabileceksiniz. Özellikle teknolojinin ilerlemesi ve hayatımıza girmesi ile birlikte kabloların da yaşam alanlarımızda artması paralel ilerlemiştir. Televizyon, uydu, uzatma prizleri, sarj kabloları, bilgisayar kabloları, internet kabloları derken, yüzlerce kablo bir an içerisinde odamıza hatta salonumuza girmektedir. Kimi zaman bu kablolar bir karmaşa oluştururken kimi zaman da görüntü kirliliğine sebebiyet vermektedir. Günümüzdeki teknoloji ve çağda kablosuz elektronik cihazlar her ne kadar artış gösterse de hala kablolar hayatımızın içerisinde ve belirli bir sürede yer almaya devam edecek. Peki kablolar nasıl gizlenir?

Kabloları Düzenlemek İçin Kanalları Kullanın

Evinizde kabloları düzenlemek için, kablo kanalları tercih edebilirsiniz. Kabloların kalınlıkları ve sayılarına bağlı olarak, kablo kanalları bulunmaktadır. Kablolarınıza uygun bir kablo kanalı seçerek, bu kanal sayesinde kablolarınızı içerisinden geçirerek, kamuflaj sağlayabilirsiniz. Bu kablo kanalı ise mümkün olduğunca, zemine ya da tavana yakın şekilde geçirilmelidir.

Kabloların giriş yaptığı ana kaynaktan başlayarak, kablo kanalını, kabloların dağıldığı alanlara kadar uzatabilirsiniz. Tercih edeceğiniz kablo kanallarını da büyük eşyalar olan, koltuk takımı, yemek odası takımı gibi mobilyaların hemen arkasından geçirerek, ekstra kamuflaj sağlayabilirsiniz.

Günümüzde farklı tasarımlarda kablo kanalları bulunmaktadır. Renkli, desenli ve motifli kablo kanalları olacağı gibi, parke süpürgeliklerinin de kablo kanalı özelliği olanları bulunmaktadır. Sizde evinize ve dekorasyonunuza uygun olan kablo saklama kanalını tercih edebilirsiniz.

Kabloları Dekorasyonunuza Dahil Edin

Kablolarınızı gizleyemiyor ve dekorasyonunuza dahil etmek istiyorsanız, Kabloları duvarınıza sabitleyebilirsiniz. Kuşlu ya da motifli kablo sabitleyiciler tercih ederek, renkli bir tasarım oluşturmuş olacak ve aslında, kablolarınızı dekorasyonunuza dahil etmiş olacaksınız.

Motifli kablo sabitleyicilerine ek olarak, birbirinden şık ve ilginç dekorasyonu destekleyecek şekilde kabloların, yaşam alanlarınıza adapte edebileceğiniz fikirleri, bir çok sosyal medya görsellerinde bulabilirsiniz. Örneğin kabloların bir saç, ya da bir kuşun kuyruğu gibi dizayn edebilirsiniz. Yada kablolarınızı duvara sabitlerken bir ağaç motifi çizerek sabitleyebilirsiniz. Böylece kendi tasarımınızı da kablolarınız ile oluşturmuş olacaksınız. Üstelik fazla uzun olan kablonuzun da uzunluğunu böylece kısaltmış olacaksınız.

Duvarınızı delmek istemiyor ancak kablolarınızı da bir arada sabitlemek istiyorsanız, motifli ve renkli kablo kelepçelerini kullanabilirsiniz.

Kablolarınızı bir mobilyaya ya da duvara sabitlemek istiyor ancak delmek istemiyorsanız, yapışkanlı kablo sabitleyicileri de kullanabilirsiniz. Ancak bu kablo sabitleyiciler, daha hafif ve ince kabloları tutmakta başarılı olacaklarını da unutmamanızda fayda olacaktır.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Kalabalıklaşan şehir yaşamı dar alanlarda yaşamayı bir mecburiyet haline getiriyor. Artık apartman dairelerinin metrekareleri daha...
Devamı
Mutfaklar lezzetli yemeklerin hazırlandığı alanlardır. Mutfaklarda yemeklerin hazırlanması sırasında yeteri alanın sağlanıyor olma...
Devamı
Evinde farklı tarz dekorasyon arayanlar için country mobilyalar harika birer seçenek. Amerikan kovboy filmlerini hatırlatan countr...
Devamı
Yaşam alanlarınızda kitaplıklar ile yeni bir konsept oluşturmak isteyenlerin hoşuna gidecek dekorasyon fikirlerini Trend Mobilya o...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ