facebook
Koltuk Takımı Köşe Takımına Çevrilir Mi?

Koltuk Takımı Köşe Takımına Çevrilir Mi?

Koltuk takımlarında tasarımsal ve işlevsel olarak değişiklikler gerçekleştirilebilir mi? Bir koltuk takımı köşe takımına nasıl çevrilir sorusu en çok merak edilen konuların başında geliyor. Köşe koltuk takımları son yılların en çok tercih edilen koltuk modelleri arasında gelmektedir. Birçok kullanıcı yaşam alanında, konforlu ve işlevsel mobilyalara yer vermeyi tercih etmektedir. Hal böyle olunca köşe koltuk takımlarına da talep artmaktadır. Ancak kullanıcılar mevcut koltuk takımlarını da köşe koltuk takımına çevirmek isteyebilirler. Peki böyle bir çalışma olabilir mi?

Genellikle Puflar Kullanılabilir

Mevcut bir koltuk takımını köşe koltuk takımı görünümüne çevirebilirsiniz. Ancak işlevselliği konusunda tabiki de bir köşe koltuğun yerini tutmasa da puf kullanarak, koltuğunuza bir köşe koltuk görünümü verebilirsiniz. Pufunuzu seçerken, kare, dikdörtgen ve sıfıra sıfır yanaştırabileceğiniz mevcut pufları seçmeniz doğru olacaktır. Yuvarlak puf modeller, bu durumda tercih sebebi olmayacaktır. Çünkü koltuk takımı ile birebir yapışık bir halde kullanabilmek adına, koltuğun uzatacağınız kısmına yerleştireceğiniz pufları tercih edebilirsiniz.

Puflar ile bir köşe koltuk takımı tasarımı oluştururken, tercih ettiğiniz pufların kaymaz ayak tabanlığı olmasına özen göstermelisiniz. Aksi takdirde, parkenizde pufunuz kayacak ve sürekli çekmek zorunda kalacaksınız. Bu da en büyük dez avantajlarının başında gelmektedir. Eğer pufunuzun ayaklarında kaymaz tabanlık yok ise, halınızın üzerinde, pufunuzu kullanarak bir nebze de olsa, kaymasının önüne geçebilirsiniz.

Hayallerinizdeki Köşe Koltuk Takımını Seçin

Mevcut koltuğunuzda yenilik yapmak istemiyor ve yaşam alanlarınıza yeni bir soluk katmak istiyorsanız, L koltuk ya da köşe koltukları seçebilirsiniz. Özellikle daha ufak yaşam alanlarında L koltuk tercih edilirken, geniş ve kalabalık aileler için ise, köşe koltuklar önerilmektedir.

L koltuklar salonun hemen ortasında yer alan, birçok kez aşina olduğunuz, uzanmalı koltuklardır. Köşe koltuklar ise, mobilyanın boyutlarına göre, tüm salonu kaplayabilme özelliğine sahipken, uzanma olanağı daha az verir. Çünkü evlerin köşelerini dolaşan bu koltuk tasarımı gereği L koltuktan daha farklıdır.

Sizin hayallerinizdeki köşe koltuk takımı nasıl? İşte bu soruya yanıt arıyorsanız, trendmobilya.com, köşe koltuk takımı kategorisindeki ürünleri inceleyerek işe başlayabilirsiniz. Birbirinden şık tasarımları inceleyebilir ve uygun fiyat ve kalite performansı açısından sizi tatmin edecek mobilyalara sahip olabilirsiniz.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Halılarda tüylenme sorunu nasıl çözülür? Halılarım çok tüyleniyor diyor ve çözüm arıyorsanız doğru yerdesiniz. Çünkü yeni ve yünlü...
Devamı
Üçüzler için oda dizayn etmek oldukça zorlayıcı olabilir. Özellikle dar alanlarda her mobilyadan 3 adet bulunması mümkün olmayabil...
Devamı
Çocuklar günlerinin büyük bir kısmını evlerde geçirmektedir. Eski zamanlarda ki gibi çocukların dışarı çıkıp oyun oynaması oldukça...
Devamı
Dresuarlar, antrelerde, yatak odalarında ve salonlarda tercih edilen, işlevsel mobilyalardır. En az işlevselliği kadar dekorasyona...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ