facebook
Evinize Şıklık Katacak Doğru Lambaderi Seçin

Evinize Şıklık Katacak Lambader Seçimi

Son dönemde aydınlatma alanında hem fonksiyonel hem dekoratif özellikleriyle ön plana çıkan lambader modelleri günümüz ev dekorasyonlarında olmazsa olmaz öğeler arasında yer almakta. Sıklıkla salon ya da oturma odasında tercih edilen birbirinden farklı tarzda lambader çeşitleri aslında evin diğer bölümlerinde de kullanıldığında oldukça şık bir duruş sergilemekte. Evinizde daha özel ve şık köşeler oluşturmak isterseniz, mutlaka mobilya ve dekorasyonunuzla uyumlu bir lambader tercih etmelisiniz.

Klasik aydınlatma öğeleri arasında yer alan avize ve abajurlar modern tasarımlarına rağmen odalarda alışılagelmiş bir görüntü yaratmaktadır. İç mekanınızın tarzına ve büyüklüğüne göre seçeceğinizbir lambader, odada dikkat çekici bir görüntü sergileyecek ve var olan aydınlatma öğelerine destek sağlayarak daha aydınlık bir ortam yaratacaktır. Farklı lambader çeşitleri arasında bulunan tripod lambader, ahşap lambader, ferforje lambader ve modern sarkıt lambader tasarımları her evin tarzına uygun şekilde seçilebilir. Lambader tercihinde odanın duvar rengi, ışık ihtiyacı, alan planlaması, dekorasyon ve kullanılan mobilyaların genel tarzı gibi pek çok farklı nokta göz önünde bulundurulduğunda, odanızın en ilgi çekici köşesi lambaderin bulunduğu alan haline gelecektir.

Lambaderlerin Kullanım Alanları

Oturma odası ya da salonlarda lambaderlerin konumlanması genelde köşelerde ve koltuk aralarında tercih edilmekte. Ancak siz daha farklı konumlandırmalar için, odadaki boş bir köşe ile sehpa yanına, berjer arkasına, oluşturduğunuz bir okuma ya da hobi köşesinde ya da tv ünitesi yakınındaki alternatifleri de deneyebilirsiniz.

Yatak odalarında ise yatak başındaki tek bir köşede, gardrop yakınında, giyinme alanında, boy aynası yakınında, tek bir koltuk yakınında, makyaj masası yakınında veya yatağın karşısındaki boş bir köşe gibi pek çok farklı alanda lambaderinizi konumlandırabilirsiniz. Bu konuda dikkat etmeniz gereken nokta, yatak odası için daha loş ortamlar tercih edildiğinden ışığın doğrudan gözünüze gelerek sizi rahatsız etmesini önlemeniz olacaktır.

Çalışma ya da çocuk odalarında da farklı modellerdeki lambaderlerden faydalanarak aydınlatma seçeneklerinizi zenginleştirebilirsiniz. Bu iki odada da özellikle çalışma masasının yakınına konumlandırılan lambaderler, avize ışığına ek olarak daha aydınlık ve ferah bir atmosfer yaratacaktır. Eğer geniş bir mutfak veya banyoya sahipseniz ve bu alanlarda da dekoratif anlamda fark yaratmak isteyenlerdenseniz, gerekli güvenlik önlemlerini aldıktan sonra boş bir köşede lambaderiniz ile çarpıcı bir dekorasyon sağlayabilirsiniz.

Farklı Materyaller ile Farklı Tarzlar

Seçeceğiniz lambader modelleri arasında farklı materyaller ile birbirinden farklı tarzlar ve görünümler elde etmek mümkün. Klasik modellerde kullanılan ahşap ayaklar ve kumaş başlıklar yerine farklı materyaller kullanılarak tasarlanmış lambader çeşitlerini keşfetmeye ne dersiniz? Metal lambaderler modern ve çarpıcı iç mekan dekorasyonlarında son derece çarpıcı gözükmekte. Özellikle katlanabilen metal ve modüler lambaderler ile ışığın yönünü ve yüksekliğini kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Bu tarzdaki metal lambaderler arasında set ya da sahne ışıklarını andıran başlıkları olan modeller ile evinizde bir film stüdyosu ya da tiyatro sahnesi görünümü andırabilirsiniz. Daha radikal bir görünüm tercih edenler için yüzlerce farklı tasarım arasından özellikle geyik boynuzu ve renkli cam gibi malzemelerin birleşiminden oluşan lambaderler modern dekorasyonunuzu tamamlayacaktır.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
World Association of Sleep Medicine yani Dünya Uyku Tıbbı Derneği uykunun önemini göstermek adına 2009 yılından itibaren Mart ayın...
Devamı
Orta sehpa modelleri yaşam alanlarına işlevselliği ve tasarımı ile mükemmel bir katkı sağlamaktadır. Özellikle aktif kullanılan sa...
Devamı
Özel bir istisnai durum ile karşı karşıya kalınmadığı müddetçe mobilya alışverişi çok sık yapılan bir eylem olmadığından yemek oda...
Devamı
Kitaplıklar ile yaşam alanlarınızda şık konseptler oluşturabilirsiniz. Değer verdiğiniz kitaplarınızı barındıracağınız ve sergiley...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ