facebook
Mobilya Çeyiz Setleri ile Fırsatları Keşfedin

Mobilya Çeyiz Setleri ile Fırsatları Keşfedin

Evlilik hazırlıkları yapan çiftlerin ve ailelerin işlerini kolaylaştıracak, aile ve eşlere fırsatlar sağlayacak mobilya çeyiz setlerini keşfedin. Çeyiz setleri, doğru eşyaları seçmek ve kaliteli mobilyaları satın almak isteyen ve bunu şansa bırakmak istemeyenler için oldukça yararlı fırsatlar sunmaktadır. Peki çeyiz seti alırken nelere dikkat edilmelidir? Çeyiz setlerinin içerisinde hangi mobilyalar var gibi sorularınızın yanıtını detaylıca bulabilirsiniz.

Çeyiz Setlerinin Sağladığı Yararlar

Çeyiz setlerinin içerisindeki mobilyalara değinmeden önce çeyiz setlerinin yararları ve asıl amaçlarına değinmek gerekmektedir. Çeyiz setleri bir diğer adıyla düğün paketleri yeni evlenecek olan veya evini yenilemek isteyen kullanıcılara hitaben oluşturulmuş mobilya paketleridir. Bu paketlerin içerisinde mobilya ürünlerinin temel kalemleri bulunmakla birlikte firmadan firmaya değişiklik gösteren paketlere aksesuar, halı ve beyaz eşya modelleri de dahil edilmektedir. Genellikle düğün ve çeyiz paketleri hazırlandığı ve sunulduğu yılın trend mobilya modelerinden oluşmakla birlikte daha uygun paketlerde, daha az tercih edilen mobilyaların eklenmesi ile oluşturulmaktadır. 

Birçok farklı ve kalitede çeyiz seti bulunmaktadır. Bu kalitelieri ücretlere göre sınıflandırabilirken, paketin içerisindek ürün zenginliği ve çeşitliliğine göre de sınıflandırılmaktadır. Çeyiz setleri mobilyaların kalitesine, şıklığına, hacmine, işlevselliğine ve kullanışlılığına göre farklı fiyat skalasında hazırlanmaktadır. Günümüzde 10.000 TL civarında ekonomik çeyiz setleri bulunurken, 30.000 – 40.000 TL arasında çeyiz setleri de bulunmaktadır. Çeyiz setlerinin sağladığı en önemli yarar, her bütçeye uygun mobilyaları bir araya getirerek ihtiyaçları olan kullanıcılara toplu olarak sunmak ve mobilya satın alacakların işlerini bir nebze de olsun kolaylaştırmaktır.

Çeyiz setleri ile birlikte tek başına satılan mobilya takımları daha uygun fiyata elde edilebileceğinden, bu paketler ekonomiye katkı sağlamaktadır. Yuva kuracaklar ve ev eşyalarını yenileyecekler için oldukça ideal olmaktadır.

Çeyiz Setlerinde Olan Mobilyalar

Çeyiz paketlerinde bir çok mobilya ve ev aksesuarları bulunmaktadır. Paketten pakete değişiklik gösteren içerikler mevcuttur. Çok zengin paketlerin olduğu gibi, daha sığ temel mobilyaların bulunduğu çeyiz setleri de mevcuttur.

Giriş seviye çeyiz setlerinde genellikle yemek odası takımı, oturma grubu ve yatak odası mobilyaları bulunmaktadır. Bu setler giriş seviyesi olduğundan dolayı uygun fiyatlı paketlerdendir. Setlerin içerisindeki mobilyalar küçük hacimli, maliyetleri daha uygun, kalite ve şıklığı da doğru orantılı mobilyalardır. Bu setlerde aksesuar, halı ve benzeri ürünler bulamazsınız.

Orta seviye çeyiz paketlerinde fiyatın da artması ile birlikte tercih edilen mobilyaların kalitesi doğru orantılı olarak artacaktır. Bu setler daha şık, tercih edilen ve dayanıklı mobilyalardan oluşmaktadır. Orta seviye çeyiz paketlerinin içerisinde yemek odası takımı, yatak odası takımı, koltuk takımına ek olarak, yatak ve sehpa dahil edilebilmektedir. Yatak ve sehpaların eklenmediği paketlerde mevcuttur.

Üst Seviye çeyiz paketlerinde fiyat, alabileceğiniz en yüksek mobilya fiyatları skalasındadır. Heybetli, iri, işçiliği fazla ve oldukça şık mobilyalar bu paketin içerisinde yer almaktadır. Bu paketler zengin içerikler içerebilmektedir. Yatak, halı, orta sehpa, puf, aydınlatma gibi ürünleri içeren paketler bulunmaktadır. Ancak bu ürünleri içermeyen daha pahalı mobilya takımları olan paketler de mevcuttur.

Fırsat çeyiz paketleri ise uygun fiyatlı ancak kaliteli ve şık tüm beğenileri kazanacak mobilya modellerini içermektedir. Genellikle firmadan firmaya kampanya fırsatlarına göre değişiklik göstermektedir. Bu paketler her firmada olacak diye bir kural yoktur. Ancak firmalar dönem dönem satışları arttırmak ve tanıtımını sağlamak amacıyla bu gibi indirim kampanyaları oluşturmaktadır.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Göz bebeğimiz olan çocuklarımızın yaşadığı oda ve gelişimini sürdürdüğü odası ve uykusu için önemli bir faktör olan beşik seçimini...
Devamı
Yatak odanızı daha güzel, estetik ve şık hale getirmek ister misiniz? Bunun için estetik mobilyalarınıza ek olarak bazı dokunuşlar...
Devamı
Mobilyalar arasında kullanım alışkanlığımız arasında pek olmayan, ancak kullanıldığı alanlarda tasarımı ve duruşu ile şık bir hava...
Devamı
Şık halı modelleri yalnızca gösterişli mobilyalar arasında mı çapıcı hale geliyor dersiniz? Yahut trend halı modelleri sadece klas...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ