facebook
İlkbahar Dekorasyonunda Güncel Trenler

İlkbahar Dekorasyonunda Güncel Trenler

İlkbahar dekorasyon fikirlerini keşfedin. Yaşam alanlarınıza yapacağınız yenilikler ile hem evinizi hem de kendinizi yenileyebilirsiniz. Baharın gelişi kuşların ötüşü, güneşin kendisini yeniden göstermesi ve yeni yeni renkli çiçeklerin açmasıyla başlar. Hafif hafif ısınan havalar ve yüzünü gösteren güneş insanın içindeki çocuğu ve heyecanı tekrardan tetikler. Bu heyecanını yaşam alanlarınıza da yansıtabilirsiniz. Baharın gelişini ve içinize verdiği huzuru, mükemmel dekorasyonunuzla pekiştirebilirsiniz. Peki neler yapabilirsiniz?

Canlı Renkler Salonunuza Hâkim Olsun

Baharın gelişi, yeni açan rengarenk çiçekleri sembolize etmektedir. Sizde baharın renklerini ve cıvıltısını yaşam alanlarınızda hissetmek ve yer vermek istiyorsanız, canlı renklerden oluşan eşya ve dekorasyon etmenleriniz arttırmalısınız.

Öncelikle küçük detaylardan başlamanız yararınıza olacaktır. Dekorasyonunuzu desteklerken ve konseptini değiştirirken küçük detaylardan, büyük tabloya doğru ilerlemeniz doğru olabilir. Öncelikle yaşam alanlarınıza baharın gelişiyle birlikte rengarenk çiçek açan, iç mekân bitkilerine yer verebilirsiniz. Böylece ilk adımınızı atmış olacaksınız. Size ve salonunuza uyacak iç mekân bitkinizi seçtikten sonra, mobilyalarınızın üzerine örteceğiniz örtü renkleri, koltuklarınızda kullanacağınız kırlentler, evinizin bir köşesinin duvar boyasını değiştirebilirsiniz.

Küçükten büyüğe doğru ilerlerken zigon sehpalar bu aşamada değişiklik ya da ekleme yapacağınız mobilyalar arasında girmektedir. Hem maliyetleri hem de boyutları ile yaşam alanlarınıza kolayca adapte edebileceğiniz bu eşyalar, salonunuza renk katacak. Çiçek motifli, tamamen çiçek desenli, renkli birbirinden hareketli ve şık tasarımlara sahip zigon sehpa modellerini tercih edebilirsiniz.

Salonunuza renk vermek için halılar da mükemmel bir dekorasyon tamamlayıcılarıdır. Özellikle mevsim değişikliklerinde de farklı halıların kullanılması ile birlikte, bu plan daha kolay hayata geçebilecektir. Renkli ve salon dekorasyonunuza, yani yaşantınıza renk katacak halılar kullanabilirsiniz. Bu halıların renkleri, kesim tarzları ve tasarımları ile baharın canlılığını sembolize etmesi oldukça önemlidir. Klasik dikdörtgen bir halı kesimi yerine, oval ya da daha şekilli bir kesim ile tasarlanmış renkli halı modellerini de tercih edebilirsiniz.

Tablolara şans vermelisiniz. Yaşam alanlarınızdaki dekorasyonunuzun en temel ögelerinden olan ve aksesuarlarınız ile uyum sağlayacak tablo modellerini tercih edebilirsiniz. Bahar çiçeklerinin, yada renkli motiflerin işlendiği birbirinden şık duvar tablolarına yaşam alanlarınızda yer verebilirsiniz.

Tabii ki tüm saydıklarımıza ek olarak kokuları da unutmamalısınız. Baharın gelişiyle birlikte açan çiçeklerin, mis kokusu yaşam alanlarınıza da sirayet etmeli. Şayet kokulu bir çiçeğiniz yoksa, bu kokulara yakın notalara sahip oda parfümleri tercih edebilirsiniz. Hem göze hem koku duyusuna hitap ederek mükemmel bir ilk bahar dekorasyonu konsepti oluşturmuş olabilirsiniz.

Yaşam alanlarınızda ilk bahar konseptinizi oluştururken, mobilya seçimi konusunda zorlanıyorsanız, şimdi trendmobilya.com u ziyaret ederek birbirinden şık ve kaliteli mobilya ve dekorasyon ürünlerine uygun fiyat avantajıyla sahip olabilirsiniz.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Modern mobilyalar, dekorasyonda modern stil,  modern tasarımlar, evlerde ve ofislerde dikkat çeken modern dokunuşlar! Bugünlerde e...
Devamı
Bebek sahibi olacak anne baba adayları, bebeklerini bekledikleri süre boyunca oldukça heyacanlı ve telaşlı olmaktadırlar. İkiz beb...
Devamı
Kaliteli bir iş ortaya çıkarmak için, seçtiğiniz ofis mobilyaları hem yaptığınız işi rahatlıkla yerine getirebilmemize elverişli o...
Devamı
Yeni evlenenlere hediye önerilerini paylaştığımız bu makalemizde, doğru hediyeyi seçeceksiniz. Hediyeleşmek kültürümüzde yer almak...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ