facebook
Modern Koltuk Takımlarının Yaşam Alanlarınıza Katacağı Zarafet

Modern Koltuk Takımlarının Yaşam Alanlarınıza Katacağı Zarafet

Koltuk takımları yaşam alanlarının vazgeçilmez mobilyalarıdır. Koltuk takımları yalnızca salon ve oturma odalarında değil, ofislerde, otellerde, kafelerde, hastanelerde, okullarda ve daha birçok ortamda kullanılmaktadır. Bu kadar fazla alanda tercih edilen koltuk takımları boyut, model, tarz, renk ve tasarım açısından da oldukça fazla seçeneği bulunmaktadır.

Salon ve Oturma Odalarında Modern Koltuk Takımı Kullanımı

Salon ve oturma odaları modern koltuk takımlarının en fazla kullanıldığı alanlardır. Evlerde en fazla zamanının geçirildiği bu alanların dekorasyonuna ve konforuna çok önem verilmektedir. Modern koltuk takımları, oldukça farklı tarzlarda üretilmektedirler. Evlerin dekorasyonuna, boyutuna, zevkinize ve ihtiyaçlarınıza uygun olan koltuk takımları kullanılmaktadır.

Ofislerde Modern Koltuk Takımları Kullanımı

Ofislerde koltuk takımı kullanımı oldukça modern ve rahat olan bir dekorasyondur. Genellikle ofisler için deri veya benzeri döşemeli koltuk takımları tercih edilmektedir. Oturum yumuşaklığı olaraksa orta veya sert oturumlu koltuklar yaygın olarak tercih edilmektedir.

Otellerde Modern Koltuk Takımları Kullanımı

Otellerde lobilerde, hobi alanlarında ve odalarda koltuklar kullanılmaktadır. Otellerde ortak alanlarda kullanılan modern koltuk takımları dekoratif olarak uygun tarzda seçilirken yıpranması ve temizlemesi kolay olmasına da dikkat edilmektedir. Odalarda genellikle daha rahat koltuklar tercih edilmektedir.

Kafelerde Modern Koltuk Takımları Kullanımı

Dekoratif olarak oldukça çeşitli kafeler bulunmaktadır. Kafelerde masa ve sandalye kullanımı eskiye oranla azalmış ve yerini alternatiflerine bırakmıştır. Kafelerin oturma alanlarında sıklıkla modern koltuk takımları ve berjerler kullanılmaktadır.

Hastanelerde Modern Koltuk Takımları Kullanımı

Hastanelerin odalarında kullanılan koltuk takımlarının dekoratif özellik göstermesinden çok işlevsel olarak uygun olmasına dikkat edilmektedir. Hastanede, hastanın yanında refakat edecek kişiler için yatak olabilme özelliği olan konforlu modern koltuklar oldukça önemlidir. Kimi hastanelerde tek kişilik koltukların uzun yatak olma özelliği bulunurken, kimi hastanelerde ise daha geniş koltuklar bulunmaktadır.

Hastanelerin ortak kullanım alanlarında ise hastanenin dekorasyonuna uygun olarak farklı modellerde ve işlevlerde koltuk takımları kullanılmaktadır.

Modern koltuk takımları son zamanların en fazla tercih edilen koltuk takımları arasındadır. Klasikleşmiş koltuk takımları yerini farklı ihtiyaçlara ve farklı tarzlara da hitap eden modern koltuk takımları almıştır.

Son zamanlarda konforlu olduğu kadar dekoratif özelliği olan uzanma koltuklu köşe koltuklar oldukça tercih edilmektedirler. Köşe koltuklara eklenmiş uzanma koltuğu modülü ile köşe koltuklara bambaşka hava katılmıştır.

Modern Koltuk Takımı Seçilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Modern koltuk takımı seçerken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Öncelikle hangi alana koltuk takımı alacaksanız, o alanın dekorasyonuna en uygun olan koltuk takımı seçilmelidir. Eğer otel için alınacaksa, koltuk takımları otelin genel imajına uygun olmalıdır.

Hangi alan olursa olsun, koltuk takımının alanın ölçülerine uygun büyüklükte olması çok önemlidir. Otel ve kafe gibi alanlarda hareket alanında fazla olması gerekli olduğu için alana uygun mobilya seçilmesi gereklidir.

Koltukların alınacağı ortam toplu kullanım alanları ise malzeme kalitesi çok önemlidir. Olası lekelenmeler için koltuklarda kullanılan döşemelerin leke tutmaz özellikte olmasına özen göstermelisiniz. Otel yetkilileri lekelenmeleri hemen fark edemeyebileceği için temizlenme zamanına kadar leke kalıcı hale gelebilir. Lekeli koltuk görünümü ise hem dekoratif açıdan hem de hijyen açısından olumsuz bir izlenim bırakacaktır. Aynı şekilde kafelerde lekelenmelerin en fazla olduğu alanlar olduğu için toplu kullanım alanları için döşeme kalitesine dikkat edilmelidir.

Toplu kullanım alanları koltukların fazla kullanıldığı alanlardır. Fazla kullanıma bağlı olarak koltukların oturma alanlarının çökme ve yıpranma yapmayacak kalitede olmasına dikkat etmelisiniz. Özellikle yumuşak koltuk takımı kullanmak isteyen kişiler, oturma alanında kullanılan malzemeye oldukça dikkat etmelilerdir.

Gri koltuk takımlarının dekorasyonunuza katacağı sihirli etkiyi keşfetmek için gri koltuk takımı ile muhteşem dizayn makalemizi mutlaka inceleyin.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Modern bir tasarım olan ada mutfaklar, yaşamımızı kolaylaştıran her şey gibi 20. yüzyılın başlarında, savaş sonrası ihtiyaçlardan ...
Devamı
Zamanlarının büyük bir bölümünü geçirdikleri odaları çocuklar için çok önemli. Çocuk odalarının dekorasyonu, çocukları mutlu edece...
Devamı
Yatak odası halıları, evin diğer bölümleri için tercih edilen halılardan daha fazla özen gösterilerek seçilmeliler. Çünkü kaliteli...
Devamı
Salon halılarının özellikleri nelerdir? Yaşam alanlarınızda tercih edeceğiniz, salon halılarınızı seçerken dikkat etmeniz gereken ...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ