facebook
Modern Salon Dekorasyonunu Keşfedin

Modern Salon Dekorasyonunu Keşfedin

Modern yaşam alanları oluşturmak, modern salon dekorasyonundan geçmektedir. Salonlar evlerin en önemli alanlarıdır. Misafirlerin ağırlandığı ve ev sahibinin de genellikle vaktinin büyük bir kısmını geçirdiği salonların dekorasyonu ve mobilya seçimi önemlidir. Hem dekorasyon tarzı, hem kullanışlılık hem de konfor açısından tam isabetli bir seçim yapılması elzemdir. Modern bir yaşam alanı dizayn etmek isteyen kullanıcılar için salonlar oldukça önemli olacaktır. Modern salonlar dizayn ederek, yaşam alanlarında modernizmin izlerini yansıtabilirler. Bunun için de salonlarda tercih edilen mobilyaların tarzları önem kazanmaktadır.

Salonların dekorasyon temelini oluşturan koltuklar önemli bir etmendir. Koltuklara ek olarak, aksesuar modelleri ve çeşitleri, ev tekstil ürünleri, aydınlatma, duvar ve zemin döşemeleri de bu sıralamanın içerisine girmektedir. Tüm bu etmenlerin mükemmel bir uyum içerisinde olması da dekorasyonun kalitesini belirlemektedir.  Peki modern salon dekorasyonu fikirleri nelerdir?

Modern Salon Dekorasyon Fikirleri

Son zamanlarda da trend olan, modern fikirlerin içerisinde, kapitoneli koltuklar girmektedir. Bir dönem meşhur olan ve günümüzde tekrardan trend haline gelen kapitoneli koltuklar büyük beğeni topluyor. Bu koltuk takımları chester koltuk takımları olarakta adlandırılmaktadır. Bildiğimiz içe gömülü düğmelerin birbirleri ile simetrik bir şekilde döşenmesi ile tasarlanan koltuk takımlarına chester koltuk takımları diyoruz. Chester koltuk takımları da son yılların en çok beğenilen ve tercih edilen koltuklarından olma ünvanını elinde korurken, modern salon dekorasyonlarda sıkça kullanılmaktadır. Genellikle sert bir sünger yapısı olan chester koltuk takımlarını, çok rahat ve yumuşak koltuk takımı tercih eden kullanıcıların beğenisini kazanmıyor.

Modern bir salon dizayn etmek için modern hatlara sahip koltuk takımlarını kullanmak en doğru seçiminiz olacaktır. Ancak koltuk seçimi de tek başına yeterli olmayacaktır. Salonlarda tercih edilmesi önemli olan diğer mobilyaların seçiminde de dikkat edilmelidir. Örneğin, salonlarda mutlaka kullanılan hem işlevsellik hem de aksesuar niteliği gören zigon sehpalar modern yaşam alanlarına renk katmaktadır. Özellikle son yıllarda birbirinden şık ve renkli zigon sehpa modeli, kullanıcıların beğenisine sunulmaktadır. Zigon ve koltuk takımı seçimini de gerçekleştirdikten sonra, geriye halı, perde ve orta sehpa gibi dekorasyon tamamlayıcı etmenler gelmektedir.

Halı ve perde gibi tekstil ürünlerinin salonun genel ambiyansını etkilediği bilindiğinden, renklerini ve motiflerinin koltuk takımları, duvar boyaları ile uyumlu seçilmesi gerekmektedir. Bu ürünleri seçerken, iddiali ve absürt renklerden kaçınılmalı daha çok fon görevi görecek, koyu ve açık renk tonları tercih edilmelidir. Böylece bu eşyalar hem işlevsellikleri ile yaşam alanlarında farklarını belli ederken, hem de ortama katacakları şık ambiyans etkisi ile beğenileri toplayacaktır.

Modern yaşam alanları oluşturmak için, modern tasarım hatlarından oluşan, mobilyaların seçimlesi gerekmektedir. Trend Mobilya kullanıcıları için, en şık, kaliteli ve modern mobilya modellerini beğenisine sunuyor. Şimdi tüm ürünlerimizi inceleyin ve hayallerinizdeki yaşam alanını oluşturun.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Baba koltukları olarak adlandırıltan tv koltukları ile annenizi sevindirin. Alışılmışın dışında çıkarak bu koltukları babalarınız ...
Devamı
Ev konseptinizin tamamlayıcı aksesuarlarından olan lambader modellerini seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğine, doğru lambader...
Devamı
Dekorasyonda bazı mobilyalar var ki aslında ayrıntı gibi görünseler de şık ve estetik mekanlar kurgulamanın en önemli destekçileri...
Devamı
Evinde farklı tarz dekorasyon arayanlar için country mobilyalar harika birer seçenek. Amerikan kovboy filmlerini hatırlatan countr...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ