facebook
Salon Halılarının Özellikleri

Salon Halılarının Özellikleri

Salon halılarının özellikleri nelerdir? Yaşam alanlarınızda tercih edeceğiniz, salon halılarınızı seçerken dikkat etmeniz gereken önemli etmenler mevcut. Peki doğru halıyı seçerken neye dikkat etmelisiniz? İşte seçim iççin önemli ipuçları.

Salon halınızı seçerken dekorasyonunuzu ve konforunuzu ön planda tutmanız gerektiğini unutmayın. Halılar kültürümüzün bir parçası olmasının yanında kullanılması da elzem olan bir ev tekstil ürünüdür. Birçok farklı tarzda, tasarımda ve odaya göre seçenekte halı modelleri bulunmaktadır. Salon halıları da bu seçeneklerin başında gelmektedir.

Salon Halıları

Salon halıları, genellikle salonu kaplayacak ölçülerde olması doğru olabilir. Bu sebeple mobilyalarınızın yerleşimi ve salon ölçüleriniz önemli bir seçim etmeni olarak karşımıza çıkmaktadır. Salon halılarının en temel özelliklerinin başında yazlık ve kışlık olarak ayrılması gelmektedir. Salonlar en fazla vakit geçirdiğimiz yaşam alanları olduğu için, kullanım alışkanlıklarımız da mevsimlere göre değişiklik göstermektedir. Yazlık ve kışlık halılar, bu ihtiyaçtan dolayı üretilmektedir.

Yazlık halılar genellikle salonun küçük bir bölümünü kaplamakta ve daha çok aksesuar niteliği taşımaktadır. Bu halılar kaymaz yapıda ve ince üretilmektedir. Kışlık halılar ise genellikle büyük ölçülerde tasarlanmaktadır. Bu halı modelleri, koltuklar ile hemen hemen yakın bir mesafe de olacak şekilde büyük seçilirler. Kışın zemin soğuktu ve bu soğukluğu izole etmek için halılar tercih edilmektedir. Bu sebeple kışlık halılar hem daha kalın, yünlü hem de daha büyüktür.

Antibakteriyel Salon Halıları

Teknolojinin ilerlemesi ve alerjen faktörlerin artması ile birlikte yaşam alanlarında tercih edilen halıların da özellikler değişiklik göstermektedir. Özellikle salon halılarında bu ihtiyaç elzem bir durumdur. Toza veya halıların oluşturduğu alerjenlere karşı hassasiyeti olan kullanıcılar için üretilen halılardır. Antibakteriyel özellikleri ile halılar bakteri barındırmamakta ve kolay temizlenmektedir. Kolay temizlenebilmesi ile birlikte daha az tutan bu halılar sizlerin olan hassasiyetinize ilaç gibi gelecektir. Toza ve yünlü halılara karşı alerjeni olan kullanıcılar Antibakteriyel halıları tercih etmektedir.

Salon halılarının dekorasyonunuza hem işlevsellik hem de şıklık katması açısından oldukça yararlıdır. Dekorasyonun ön planda tutulduğu bir yaşam alanında kullanıcıların salon halılarına vermesi gereken özen oldukça fazladır. Bu sebeple de halınızı seçerken, dekorasyonunuza uygun ve kullanım alışkanlıklarınız ile paralel doğrultuda giden bir halı modeli seçmeniz yararınıza olacaktır.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Bahçelerde kullanılan mobilyaların bakımı hane içerisindeki mobilyaların bakımından daha spesifik ve özenli olması gerekmektedir. ...
Devamı
Araçlarda puset kullanımı oldukça önemli. Anne ve babalar bebekleri ile seyahat ederken bebek pusetlerini kullanmasının zorunluluk...
Devamı
Şık ofis odaları oluşturmak için hangi mobilya modellerini seçmeniz gerekmektedir? En şık çalışma alanları için tercih edeceğiniz ...
Devamı
Bebek arabası seçerken nelere dikkat edilmeli? Bebek arabası modelleri arasından en doğru seçim nasıl yapılır? Anne ve babalar beb...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ