facebook
Genç Odalarında İlgi Çeken Dekorasyon Fikirleri

Genç Odalarında İlgi Çeken Dekorasyon Fikirleri

Dekorasyon esnasında evin bazı bölümlerine yapılan uygulamalar daha fazla keyif verir. Genç odaları bu bölümlerin başında gelir. Gençlerin enerjik yapıları, tez canlı oluşları, istek ve beklentileri karşısında duydukları yüksek heyecan hem dekorasyona hem de dekorasyonu uygulama anına yansır.

Yaşam alanlarının her bölümü için özgün fikirler bulmak mümkün olsa da, her mekanın nasıl dekore edileceği ana hatları ile bellidir. Ama söz konusu olan genç odaları ve buraları süsleyen genç odası mobilyaları olduğunda işler değişir. Gençlerin fikirleri ve odaları için düşledikleri hemen her detay, bunu duyan herkese ilhamla beraber heyecan verir. Dolayısıyla genç odası dekorasyonu yapmak, her zaman özel ve çok keyiflidir.

Gençlerin Beğenisini Kazanmak Zordur

Aynı zamanda zordur da! Gençlerin beklentilerini karşılamak ve yapılan genç odası tasarımını onlara beğendirmek zor olabilir. Gençlerin hızına yetişmek her alanda zor olduğu gibi dekorasyon konusunda da zorlayıcı hale gelebilir. Bu sebeple mobilyalar arasında en çok genç odası mobilyaları her sene kendilerini, diğer mobilya gruplarına oranla daha fazla yenilikle sunmaya çalışır. Jenerasyon değişikliği, farklılaşan alışkanlıklar, gençlerden bahsedilirken daha hızlı dönüşüp, değişir. Mobilya tasarımlarına ve genç odası dekorasyon uygulamalarına ilham veren kaynaklar da, kendilerini besleyip büyümeye çalışır. Gençlerin beğenisini kazanmak için uğraşır.

Bu doğrultuda, enerjik genç odaları ile beraber duru ve sade odalar, rengarenk aksesuarlardan zıtlıklarıyla ahenk oluşturan odalara, birbirleriyle uyumlu pastel tonlara, duvar kağıtlarından duvar panolarına kadar genişleyen bir yelpazede ürün, aksesuar ve uygulama biçimi çıkar karşımıza! İşte bunlardan bazıları!

Genç Odası Mobilyalarında Öne Çıkan Renkler

Genç odası mobilyaları farklı zevklere hitap etmek üzere değişen renk kombinasyonlarında tasarlanıyor. Bunlar arasında bazıları tercih edilme noktasında diğerlerinin önüne geçiyor. Beyaz, gri ve mavi bunlardan bir tanesi! Siyah, gri ve detaylarda göze çarpan sarıysa bir diğeri! Bunların yanı sıra pembe – beyaz, mavi – beyaz renk grupları da gençlerin tercihleri arasında!

Genç odaları için aksesuarlar da bu renklerle uyum sağlayacak biçimde çeşitleniyor. Örneğin motto olarak benimsedikleri sözler için büyük duvar panoları, sevdikleri film ve müzik gruplarının fotoğraf ya da baskılarını taşıyan tablolar en sık karşılaşılanlar arasında!

Duvar Kağıtları Trendler Arasında!

Baskılı ve geometrik desenler taşıyan duvar kağıtlarını da unutmamak gerek. Bir duvarda tercih edilen ve odaya hareket kazandıran duvar kağıtları oldukça trend durumda! Özellikle sanatla haşır neşir olan gençle, bir duvarı hem kendilerine ilham verecek hem de kendi özgünlüklerini ortaya dökecekleri kullanışlı alanlara dönüştürmeyi tercih ediyorlar.

Gençlerin, genç odası mobilyaları ile elde etmek istedikleri en önemli şeylerden biri de işlevsellik! Bol bol muhafaza alanı talep ediyorlar. Yeni oluşturdukları özel alanlarında, sahip oldukları her şeyi düzen içinde koruma altında tutmak istiyorlar. Bu yüzden duvar rafları, bölmeler, çekmeceler onların olmazsa olmazı!

Genç Odalarının Aydınlatma Ürünleri

Aydınlatma ürünlerinin belirlenmesi noktasında da oldukça yaratıcı çözümlere yöneliyorlar. Hasır iplerle oluşturulan sarkıtlar, laser kesim kafeslerle sarılmış lambaderler, metal aksesuarların öne çıktığı dekoratif aydınlatma ürünleri çok ilgi görüyor!

Genç odaları son dönemlerde bol ışıktan ziyade loş ve lokal ışığa teslim olmuş durumda! Gençler odalarının bir bölümünün ya da belli başlı genç odası mobilyaları arasından bazılarına ekledikleri aksesuarların daha fazla öne çıkmasını istiyor. Bu nedenle genel ve yoğun aydınlatmadan çok, lokal ve loş aydınlatmaya ilgi gösteriyorlar.

İstekleri hangi yönde olursa olsun, mümkün olan en yüksek düzeyde onların beklentilerini karşılamalı! Genç odaları, gençlerin hayata hazırlandıkları ilk özel alanları olduğu için burada yapılan dekorasyonun kusursuz olması gerekli! Her detayın hakkını sonuna kadar vermeli!

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Salonlar, misafirlerin ağırlandığı, tüm ailenin bir arada zaman geçirdiği, dinlenildiği alanlardır. Evlerdeki zamanın çoğunun geçt...
Devamı
Tik ağacı nedir ve özellikleri nelerdir? Doğada birçok ağaç türü bulunmaktadır. Tik ağacı da sağlam ve dayanıklılığıyla ünlü bir a...
Devamı
Genç odası tasarımı incelik istiyor. Özellikle de çocukluktan ergenliğe geçiş söz konusuysa. Bu dönemde kendini ve dünyayı sorgula...
Devamı
Yatak odaları çiftlerin huzurlu vakitlerini geçireceği, günün yorgunluğunu atacağı ve kendilerini dinleyeceği özel yaşam alanlarıd...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ