facebook
Geniş Mutfak Dekorasyon Önerileri

Geniş Mutfak Dekorasyon Önerileri

Geniş mutfak dekorasyonu her zaman büyük avantajları beraberinde getirir. Geniş bir mutfağınız varsa yapacağınız dekorasyonun her adımında cesur davranabilirsiniz. İddialı renkleri tercih edebilir, büyük mobilyalar kullanabilir, geniş saklama alanlarına sahip olabilir ve kendinize büyük bir hareket alanı oluşturabilirsiniz. Öte yandan geniş bir mutfak dizaynı standart bir mutfak dizaynı karşısında daha hassas bir teraziye oturmaktadır. Bütün avantajlarına rağmen her detayı en az iki kere düşündükten sonra netleştirmelisiniz. Gerekli dikkati göstermez ve özenli davranmazsanız geniş, rahat ve konforlu bir mutfak oluşturmak isterken, geniş mutfak mobilyaları ile tasarlanmış kullanışsız bir mutfağa sahip olabilirsiniz. 

Dekorasyon Zevkinizin Keyfini Sürün!

Düşünün bir kere! Hepimizin farklı dekorasyon zevkleri var. Peki, her zaman zevkimize göre dekorasyon tercihlerinde bulunabiliyor muyuz? Maalesef, hayır! Bu noktada bizi her şeyden evvel dekorasyon yapacağımız bölümün fiziksel şartları kısıtlıyor. Yani küçük bir mutfak daha dekorasyona başlamadan önce bizi kısıtlıyor. Küçük bir mutfakta geniş mutfak mobilyaları kullanamazsınız. Yeterli oranda dolap ve çekmeceye de sahip olamazsınız. Ayrıca küçük mutfaklarda baskın koyu renklere yer veremezsiniz. Çünkü bu renkler mutfağınızı daha dar gösterebilir. Ama geniş bir mutfakta açık ya da koyu renkler arasından hangisine gönül veriyorsanız, onu seçebilirsiniz. Mutfak aksesuarlarına ve mutfak tekstil ürünlerine de dilediğiniz miktarda sahip olabileceğinizi unutmayın. Zira, küçük bir mutfağınız olsaydı tüm bunlar karmaşa yaratmanın ötesine geçemezdi. Oysa geniş mutfaklarda her şey sizin lehinize! Dekorasyon zevkinize göre seçimler yapıp,her detayın keyfini sürebilirsiniz!

Geniş Mutfakların Göz Bebeği Ada Platformlar

Geniş mutfak dekorasyonu önerilerinin en çarpıcı noktalarından biri, son yılların yükselen trendi ada mutfaklardır! Mutfak dizaynları yapılırken ya da sonrasında en çok önem verilen kısmın, mutfak tezgâhlarının genişliği olduğu hatırlanırsa, ada mutfakların önemi artmaktadır. Üstelik ada mutfak platformları yalnızca tezgâh görevi görmekle kalmaz. İsterseniz sizin için kullanışlı masalar haline gelebilecekleri gibi bulaşık yıkamanız ya da yalnızca yemek yapmanız için size hizmet edecek yardımcılara dönüşebilirler. 

Mutfak dizaynı yaparken seçtiğiniz bir ada platform hali hazırda var olan tezgahınıza ek olarak geniş bir ikinci tezgaha dönüşerek, kullanım konforunuzu yükseltecektir. Böylece siz de rahatça hareket edip, sıkılmadan ve mutfağınızın atmosferi sizi boğamadan işlerinizi halledebilirsiniz.

Ayrıca ada mutfaklar küçük bir çekirdek aileyi rahatlıkla etrafına toplayacak şık masalar olarak da kullanılabilirler. Eğer önceliğiniz mutfağınıza daha düzenli bir görünüm kazandırmaksa, musluğunuzu ya da ocağınızı bu alana taşıyarak yaptıracağınız bir tasarım ile yemek pişirme ya da bulaşık yıkama bölümünü mutfağınızın geri kalanından soyutlayabilirsiniz.

Geniş Depolama Alanları

Mutfakların bir başka önemli ihtiyacı geniş depolama alanlarıdır. Tezgâhlara ilişkin sonu gelmez şikâyetlerin peşinden dolapların darlığı, genel olarak depolama alanlarının azlığı ifade edilir. Geniş mutfak mobilyaları ile geniş dolaplara, geniş çekmecelere, erzak bölmelerine ve hatta kullanışlı gizli bölmelere bile yer açabilirsiniz. Bu hem aradığınız her şeyin belli bir yerde topluca elinizin altında olmasını sağlar hem de en sık kullandığınız ürünleri yakın halde muhafaza etmenize imkan tanır. Kısacası, mutfağınızın konforu da sizin keyfiniz de katlandıkça katlanır!

Beklentilerinize En Uygun Mutfağı Oluşturun

Her şeyin değişip dönüştüğü bir dünyada yaşıyoruz. Mutfak dekorasyonuna dair beklentimiz de bu değişimden etkileniyor. Bugünlerde mutfaklar, eskiden olduğu gibi yalnızca dolaplar, tezgâhlar ve masa ile sandalyelerle tasarlanmıyor. Tasarıma, oturma gruplarını, televizyonları da eklemek gerekiyor. Çünkü alışkanlıklarımız değişiyor. Geniş mutfak dekorasyonu, mutfağınızı keyfinize göre dekore etme ayrıcalığı sağlıyor. Böylece mutfakların olmazsa olmazlarının yanına, tv üniteleri ya da misafirlerinizi ağırlayıp tatlı gündelik sohbetlerin yapılabileceği oturma grupları ekleyebilirsiniz. Beklentilerinize en uygun mutfağı oluşturabilirsiniz!

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Salonlar ve oturma odaları, evde zamanımızın en fazla geçtiği alanlardır. Bu nedenle salonların ve oturma odalarının hem dekorasyo...
Devamı
Koltuklarımız, salon ve oturma odalarını oluşturan en önemli ev mobilyalarından biridir. Evde zamanımızın çoğunu geçirdiğimiz kolt...
Devamı
Yeni evlenenlere hediye önerilerini paylaştığımız bu makalemizde, doğru hediyeyi seçeceksiniz. Hediyeleşmek kültürümüzde yer almak...
Devamı
Kitaplık temizliği ve bakımı nasıl yapılır? Kitaplıklar en değerli eşyalarımızı sergilediğimiz ve sakladığımız mobilyalarımızdandı...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ