facebook
Küçük Yatak Odaları Dekorasyon Fikirleri

Küçük Yatak Odaları Dekorasyon Fikirleri

Küçük yatak odalarında odayı ferahlatan dekorasyon fikirleri nelerdir? Yatak odası dekorasyonu oluşturmak için hangi fikirleri uygulamanız gerekmektedir? Dekorasyonu oluşturmak için tercih edeceğiniz yatak odası mobilyaları ile eşsiz bir yaşam alanı oluşturabilirsiniz. Ancak yatak odanızda hareket alanınız kısıtlıysa şık konsepti nasıl oluşturacaksınız?

Tüm dekorasyon bloglarında yatak odası dekorasyon fikirleri genellikle geniş yaşam alanlarını dekore etmek adına verilen fikirlerle doldurur. Ancak küçük yaşam alanlarında da şık konseptler oluşturulabilmektedir. Yatak odası küçük olan ancak bu odayı saraylar kadar şık, ferah ve göz alıcı bir konsepte büründürebilirsiniz. Bunun için biraz cesur olmanız gerekebilir ne dersiniz?

Aynaların Büyüsünü Keşfedin

Aynalar mükemmel dekorasyon elemanları arasında yerini almaktadır. Tüm modern ve şık yaşam alanlarında tercih edilen aynalar, büyüleyici havasıyla etkileyici konseptinizin temelini oluşturmalıdır. Bu sebeple odanıza tercih edeceğiniz mobilyalarınız da aynalı tasarıma sahip olmasına özen göstermeniz yararınıza olacaktır. 

Aynalı gardırop modellerini kullanarak yaşam alanlarınızda ferah ve aydınlık bir ambiyans oluşturabilirsiniz. Aynaların ışığı yansıtabilme özelliğini kullanarak aydınlık bir oda dizayn edebilirsiniz. Aynaların tek özelliği ışığı yansıtmak değil yaşam alanlarını geniş göstermekte aynaların en temel özellikleri arasında yer almaktadır. Boğucu ve sıkıcı olmayan bir konsept oluşturmak için gardıroplarınızda tercih edeceğiniz aynaların etkisini dar yaşam alanlarınızda hissedeceksiniz.

Daha cesur kullanıcılar için aynaları odanın genelinde de tercih etmelerini öneriyoruz. Tamamen tavana ayna kaplama gerçekleştirerek, cesur bir tasarıma sahip olurken ferah bir yaşam alanı da oluşturabilirsiniz. Yatarken kendinizi izlemenin ürkütücü bir fikir olmasının dışında ferah bir yaşam alanı oluşturacağınız kesin olacaktır.

Modüler ve Akıllı Mobilyalar

Ufak yatak odalarında tercih edeceğiniz mobilyalar minimal tasarıma sahip olmasının yanında, akıllı ve modüler olması da gerekmektedir. Kendinden katlanabilir akıllı yatak odası mobilyalarını kullanarak dar alanlarınızı işlevsel yaşam alanlarınıza çevirebilirsiniz. Örneğin gardırobunuzun kapağının kapaklı olması yerine sürgülü olması, şifonyer kullanmak yerine baza tercih edebilirsiniz. Ya da yatak odası mobilyalarınız tercih ederken komodinleri kullanmak yerine şifonyer modeli tercih edebilirsiniz. Böylece tek komodinin kapladığı alana 4 çekmece sığdırabilirsiniz.

Ufak yaşam alanlarınızda katlanabilir, küçülebilir ya da açılabilir özelliklere sahip işlevsel mobilyalar dahil etmelisiniz. Bununla birlikte daha çok dikey tasarlanmış mobilyaları tercih edebilirsiniz. Ufak ve dar yaşam alanlarına askılıklar da kullanabilirsiniz. Ya da duvara monte edilmiş dolapları tercih edebilirsiniz. Böylece ekstra yer kazanarak eşya saklama alanı da oluşturmuş olacaksınız.

Aydınlatma Çok Önemli

Küçük yatak odalarında şık ve etkileyici konsepti oluşturmak için tüm gereksinimleri yerine getirmenin dışında aydınlatmaya da özen göstermeniz gerekmektedir. Sıkıcı ve boğucu olmayan bir aydınlatma ortamı oluştururken, loş konsepti destekleyecek, abajur ya da duvara monte edilecek aplikleri de tercih edebilirsiniz. Böylece aplikler hem yer kaplamayacak, hem de arzu ettiğiniz loş ortamı oluşturmanızı sağlayacaktır.

Yatak odaları dekorasyon önerileri hakkında ayrıntılı bilgi almak için, blog makaleimizi keşfedebilirsiniz. 

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Modern ev aksesuar önerilerimizi paylaşacağımız bu makalemizde mükemmel yaşam alanları dizayn edebilirsiniz. Mobilyalarınız ve gen...
Devamı
Genç odalarının tasarımı ve odalarda kullanılan mobilyalar çocuklarınızın mutlu olacakları mekanlar olmaktadır. Genellikle vakitle...
Devamı
Son dönemlerde sıklıkla karşımıza çıkan ev şeklinde çatılı karyolalar olan Montessori karyolalar ismini 20.yüzyılın başlarında Mar...
Devamı
Salonlar, misafirlerin ağırlandığı, tüm ailenin bir arada zaman geçirdiği, dinlenildiği alanlardır. Evlerdeki zamanın çoğunun geçt...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ