facebook
Bebek Odalarında Yuvarlatılmış Mobilyaları Keşfedin

Bebek Odalarında Yuvarlatılmış Mobilyaları Keşfedin

Bebek odalarında, kenarları yuvarlatılmış bebek mobilyalarını keşfedin. Bebek odası mobilyaları hangi tasarım ve modelden olursa olsun güvenliği en ön planda tutması gerekmektedir. Bebek odaları bebeklerin gelişimini sürdürdüğü, düşe kalka büyüyen bebeklerin çevrelerini ilk tanıdıkları odadır. Bu sebeple olası kazaların önüne geçebilmek adına bebek odası mobilyalarının doğru bir tasarım ile üretilmesi gerekmektedir. Bu sebeple bebek odası mobilyalarının kenarlar yuvarlatılmıştır.

Kenarları yuvarlatılmış mobilyaları artık yaşam alanlarımızın hemen hemen her alanında görmekteyiz. Özellikle bebeklerin daha fazla zaman geçirdiği bebek odalarında da bu mobilyalar artık bir zorunluluk halinde görmeliyiz. İlk adımlarını atarken savruk olan ve sürekli düşme tehlikesi ile karşı karşıya kalan bebekler, koşmaya başladıklarında da mobilyalara çarpabilir ve bu mobilyaların sivri kısımları yaralayıcı olabilmektedir. Günümüze kadar ve günümüzde de birçok bebek yuvarlatılmamış kenarlı mobilyalar yüzünden gözlerini kaybedebilmekte, alınları yarılabilmekte ve yaralanmaktadır. Bunun sebebi çevre kontrolünü yeni yeni öğrenmeye başlayan bebeklerin etrafına çarpma yaşayabilmektedir. Durum böyle olunca, mobilyaların kenarları yuvarlatılmakta ve oluşabilecek kazalar en aza indirilmeye çalışmaktadır.

Yuvarlatılmış Bebek Mobilyaları

Beşikler köşeli yapıları ile bebek odalarında kullanılan en temel mobilyaların başında gelmektedir. Özellikle köşeli yapıları ile kaza riskini arttıran ilk mobilyaların başında geldiklerinden yuvarlatılmış beşik modellerini tercih edebilirsiniz.

Vitrin ve şifonyerler de daha geniş bebek odalarında kullanılan, bebeğin eşyalarını, giysilerini, bezinin bulunduğu anne ve babaların işini kolaylaştıran mobilyalardır. Bu mobilyalar bir çok eşya alabilmeleri ile ev içerisindeki dağınıklığı önlemektedir. Yaşam alanlarında tercih edilmesi gerekli olan bu mobilyalar da köşeli ve iri yapıları ile kazaya davet çıkartan mobilyalardan oluşmaktadır. Ancak yuvarlatılmış tasarımları tercih edilerek oluşabilecek kazaların en az hasarla atlatılması sağlanabilmektedir.

Yaşam Alanlarınızda da Yuvarlatılmış Mobilyaları Tercih Edin

Genellikle bebek odalarında dikkat edilen yuvarlatılmış mobilyalar, salonlarda, yemek odalarında ve yatak odalarında da tercih edilmelidir. Bebeğinizin büyümeye başladığı ve tek başına evin diğer odalarını da keşfetmeye başladığı dönemlerde evin herhangi bir alanında olası bir kaza ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu sebeple yaşam alanlarınızda tercih ettiğiniz, yemek odaları, koltuk takımları, yatak odası takımları, dresuar ve zigon sehpa gibi mobilyaların da yuvarlatılmış form ile tasarlanmış modellerini tercih edebilirsiniz. Böylece yuvarlatılmış mobilyaları sadece bir oda ile sınırlandırmayarak, diğer odalarda da şiddetli kazaların önüne geçmiş olacaksınız.

Bebek odasında seçeceğiniz mobilyalar kadar, bebeklerin ve sizin ihtiyacı olacak araç ve gereçleri unutmamanız da oldukça önemli olacaktır. Bebek ihtiyaç listesine bir tık ile ulaşabilirsiniz. 

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Yatak odaları çiftlerin huzurlu vakitlerini geçireceği, günün yorgunluğunu atacağı ve kendilerini dinleyeceği özel yaşam alanlarıd...
Devamı
Yeni evlenenlere hediye önerilerini paylaştığımız bu makalemizde, doğru hediyeyi seçeceksiniz. Hediyeleşmek kültürümüzde yer almak...
Devamı
Eşsiz ev tasarımlarının temelini doğru mobilya kullanımı oluşturmaktadır. Mobilya takımları ancak doğru aksesuar modelleri kullanı...
Devamı
Halılarda tüylenme sorunu nasıl çözülür? Halılarım çok tüyleniyor diyor ve çözüm arıyorsanız doğru yerdesiniz. Çünkü yeni ve yünlü...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ