facebook
İşlevselliğiyle Öne Çıkan Zigon Sehpalar

İşlevselliğiyle Öne Çıkan Zigon Sehpalar

Salonlar ve oturma odaları, evde zamanımızın en fazla geçtiği alanlardır. Bu nedenle salonların ve oturma odalarının hem dekorasyonu hem de işlevselliği açısından isteklerimizi karşılamasını isteriz. Salonlarda işlevsel olarak önemli yeri olan zigon sehpalar, salonların dekorasyonunu içinde önem taşımaktadır.

Zigon sehpalar geçmişten günümüze kadar salonların olmazsa olmazları arasındadır. Buna bağlı olarak birçok tarzda ve birçok modelde zigon sehpa bulunmaktadır. Geçmişte yaygın olarak ahşap zigon sehpalar ve ayak kısmı metal üst kısmı ahşap olan zigon sehpa modelleri kullanılmaktaydı. Günümüzde ise çok farklı modellerde zigon sehpa bulunmaktadır. Salonunuzun dekorasyonunu kare, oval, yuvarlak gibi çok farklı şekillerde zigon sehpa ile tamamlayabilirsiniz.

Zigon sehpaların işlevselliğini arttıran farklı modellerde tasarlanmaktadır. Günümüzde en yağın olarak, c şeklinde olan ve bir kısmı koltuğun alt kısmına girerek bir kısmı koltuğun üst kısmında konumlanarak , oturma alanına yakın konumlandırılan c sehpalar kullanılmaktadır. Özellikle çocuklu aileler için salonda hareket alanı sağlayan ve kazaları en aza indiren sehpa modelleridir.

Bir diğer zigon sehpa modeli ise, koltukların kol kısımlarının yanında konumlandırılan yan sehpalardır. Yan sehpalar ile de salonunuzun orta kısmındaki hareket alanını arttırabilirsiniz.

Orta kısımlarda kullanılan orta sehpalar, özellikle dar alanlarda kullanılması tercih edilmeyen ancak geniş salon ve oturma odalarının dekorasyonunun en önemli parçalarındandır. Farklı boy ve farklı büyüklükte olan orta sehpalar ile koltuk takımınıza ve salonunuza en uygun orta sehpayı bulabilirsiniz.

Sehpalar yalnızca oturma odaları ve salonlarda kullanılmamaktadır. Yatak odaları, genç odaları, ofis ve yurtlarda da tercih edilen farklı sehpa modelleri bulunmaktadır. Bu alanlarda da kullanılabilecek farklı tasarım zigon sehpa bulabilirsiniz.

Zigon Sehpa Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Zigon sehpalar salon dekorasyonunda önemli yer taşıdığı için salon dekorasyonuna en uygun zigon sehpa modeli seçmelisiniz. Solon takımızın renklerine uygun seçeceğiniz zigon sehpalar ile salonunuzun dekorasyonunu tamamlayabilirsiniz.

Zigon sehpa alırken dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan biri kullanılan malzeme kalitesidir. Özellikle metal zigon sehpalar ve metal ayaklı sehpalardın, metal kısımlarının paslanmalara karşı dayanıklı metalden üretilmiş olmasına dikkat etmelisiniz. Üst alanı metal olan zigon sehpaların hem bardak, tabak gibi ürünlere karşı leke yapmaması hem de çay damlaları ve diğer ıslanmalara karşı paslanmaması gereklidir.

Ahşap zigon sehpaların da kullanılan ahşabın kalitesine göre seçilmesi gereklidir. Darbe ve çizilmelere karşı dayanıklı ahşap zigon sehpa modellerini inceleyebilirsiniz. Ahşap sehpalarda önemli olan diğer husus kullanılan boya ve vernik kalitesidir. Hem çizilmelere karşı dayanıklılık göstermesi hem de üst kısmına konan ürünlerinin zigon sehpada lekelenme yapmaması için uygun malzemede boyanmış olmasına dikkat etmelisiniz.

Zigon sehpaların kullanımı sırasında leke olmaması için, özellikle çay, kahve, meyve suyu gibi içeklerin bardaklarının iz yapmaması için bardak altlığı veya çay tabağı kullanmanızı öneririz.

Zigon sehpalar yaşam alanlarınıza dekorotif bir hava katmasının yanında işlevselliği ile de ön plana çıkmaktadır. Günlük yaşamda salonunuzda veya odanızda pratik bir şekilde kullanarak size yarar sağlayacakıtır. Aynı zamanda salonlarınızda veya odalarınızda oluşturmak istediğiniz dekorasyonun tamamlayıcı parçalarından olacaktır. Bu nedenle uygun fiyatlı zigon sehpaların özellikleri seçerken tasarımsal özelliklerine dikkat etmeniz de yarar sağlayacaktır. 

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Salonlar, misafirlerin ağırlandığı, tüm ailenin bir arada zaman geçirdiği, dinlenildiği alanlardır. Evlerdeki zamanın çoğunun geçt...
Devamı
Erkek bebek odası dekorasyon fikirlerini keşfedin. Bebek odalarının dekorasyonları yapılırken bebeklerin gelişimini destekleyecek,...
Devamı
Yatak odaları, çocuk odaları ve genç odalarında kullanılan gardıroplar kullanım ve işlevsellik açısında oldukça önemli bir mobilya...
Devamı
Bayram temizliği nasıl yapılır? Mobilyaların bakımı ve temizliği nasıl yapılır? Kültürümüz gereği bayramlar, günlük yaşantımızdan ...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ