facebook
Gri Koltuk Takımları ile Muhteşem Dizayn

Gri Koltuk Takımları

Yaşam alanlarında tarz ve etkileyici bir konsept oluşturmak isteyenler, için gri koltuk takımları ön plana çıkıyor. Oturma takımlarını doğru seçmeniz ev dekorasyon ve dizaynınızın temelini oluşturuyor. Tarz ve etkileyici modellere sahip gri koltuk takımları ile nasıl etkileyici bir dizayn oluşturulabilir?

Gri koltuk takımları renk uyumu açısından ahşap ile en uyumlu renklerdendir. Çünkü ahşabın sarımsı ve kahverengi tonları gri rengi ile büyük bir uyum içerisindedir. Bu nedenle gri koltuk takımlarınızın yanına alacağınız, ahşap yan sehpa, orta sehpa ve hatta yemek takımı yaşam alanlarınızda uyumu yakalamanızı sağlayacaktır.

Gri Koltuk Takımı ile Uyumlu Mobilya ve Objeler

Gri renkli koltuk takımınız ile salon kombininizi gerçekleştirirken renk uyumlarına dikkat etmeniz gerekecek. Gri renk genellikle birçok renk ile uysa da en çok uyum yakaladığı renkler mevcuttur. Sarı geçişlerin olduğu bir berjer kullanmanız gri kanepeler ile doğru bir zıt renk uyumu yakalamanızı sağlayacaktır.

Gri renk tonuna en çok yakışan renklerden yeşili kullanmak için evinizde canlı bitki bakabilirsiniz. Salon çiçekleri, ağaçları ve sehpa üzeri bitkiler salon konseptinize hem bir canlılık hem de bir uyum getirecektir. Bu bitkiler terrarium gibi cam fanus içerisinde bakabileceğiniz bitkiler olabileceği gibi, direkt toprak ve saksılı çiçeklerde olabilir.

Koltuk takımınızın bulunduğu veya karşısındaki duvara çerçeve detayları ekleyebilirsiniz. Bu çerçevelerin çıta renkleri siyah, sarı, beyaz ve gri tonlarında olmalıdır. Özellikle içerisinde seçeceğiniz fotoğraf ve resminizin daha çok gri ve sepya renk tonlarında olmasına özen göstermelisiniz. Çerçeve ve fotoğraflar ile koltuk takımınız arasında uyumu yakalamanız için bu olmazsa olmaz bir detay olarak karşımıza çıkıyor. 

Gri kumaş rengine sahip koltuk takımlarınızı daha çok beyaz üzerine koyu mavi renk tonları ile bezenmiş desenli halıları tercih edebilirsiniz. Mavi ve beyazın bir arada kullanımı gri renk ile uyumu yakalamanızı sağlayacaktır. Halılar bir evin en önemli konsept ve dekorasyon tamamlayıcılarındandır. Bu nedenle tercih edeceğiniz halınızın deseninin, renginin, boyutunun, kalınlığının salonunuzda bulunan mobilyalar ile olan uyumuna dikkat ederken, oturma odanızın genel konseptine de dikkat etmeniz gerekmektedir. Burada devreye perdeler, oda duvar renkler, avizeler, aksesuarlar, sehpalar, koltuk takımları, parke döşemeleri gibi birçok etmen girmektedir. Genel olarak ev konseptinizle uyumlu bir halı, oturma takımınız ile de doğru orantılı olarak dengeli bir uyum içerisine girecektir.

Gri Koltuk Takımı Bakımı

Gri renkli bir koltuk takımı satın alacaksanız, kullanırken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Gri rengin üzerine döktüğünüz sıvı ve gıda maddeleri kumaş üzerinde leke bırakacaktır. Bu leke bulunduğu yerde daha koyu bir gri renk oluşturacağından, kötü görüntüye sebebiyet verecektir. Gri renkli bir koltuk takımı almak istiyorsanız mutlaka kolay silinebilir kumaşlı bir koltuk tercih etmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde olası lekelenmelerde, lekenin oluştuğu bölgede daha koyu gri renk halkaları oluşarak kirli bir görüntüye sebebiyet verecektir.

Gri renkli koltuk takımları toz ve kiri göstermediği için bakımı ihmal edilebilen mobilyalardandır. Ancak bu ihmal sizi ve çevrenizdekilerin sağlığını etkileyebilir. Özellikle yaşlı ve çocukların bulunduğu evlerde, gözle görülmeyen canlı organizmalar, bağışıklık sistemine bağlı olan rahatsızlıklara sebebiyet verebilir. Bu nedenle koltuk takımını rutin olarak temizlemelisiniz.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
TV ünitesi, eve girdiğimiz anda koltuğa oturup keyfimize bakmamızı sağlayan önemli bir ev eşyasıdır. Hepimiz yorgun argın eve geld...
Devamı
Yuva kurmaya hazırlanan çiftler, ev ihtiyaçlarının listesini hazırlıyor. Bu listeye ilaç gibi gelecek düğün paketleri tüm çiftleri...
Devamı
Her dekorasyon ürünü gibi avize seçimi de oldukça etkileyen ve ambiyasta önemi olan bir üründür. Avizelerden konuşulunca çoğu kişi...
Devamı
Evinizi taşırken eşya, mobilya ve aksesuarlarınızı paketlemek, özellikle doğru paketlemek oldukça önemlidir. Kiracıysanız ev değiş...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ