facebook
Dekorasyonda Son Trend Açık Renkli Mobilyalar

Dekorasyonda Son Trend Açık Renkli Mobilyalar

Açık renkli mobilyaları keşfedin. Dekorasyon trendleri gün geçtikte değişmekte ve bu mobilyaların model ve tasarımlarına da yansımaktadır. Bu sebeple hemen hemen yer yıl farklı dekorasyon trendleri yeni yaşam alanlarına adapte edilmektedir. Mobilya sektörü de yeni model tasarımlarını bu trendlere adapte ederken, kimi sektör öncüleri de yeni dekorasyon trendleri oluşturacak mobilyalar üretiyor. Tüm dekorasyon sirkülasyonlarına rağmen zamana ve yeni modellere yenik düşmeyen bazı dekorasyon tarzları ve mobilya tasarımları bulunmaktadır. Bu grubun içerisinde açık renkli mobilyalar da girmektedir. Yaşam alanlarına katacağı ferah bir konseptin yanında, yaşam alanlarındaki mükemmel renk kontrastını oluşturduğu için açık renkli mobilyalar hemen hemen her dönemde tercih edilmektedir.

Açık renkli mobilyalar hemen hemen her mobilya modelinde kendisine yer bulmaktadır. Özellikle koltuk takımları, yemek odası takımları ve yatak odası takımları başta olmak üzere, yaşam alanlarında tercih edilen mobilya aksesuar ürünlerinde de açık renkli tasarımlara rastlamaktayız. Genellikle koltuk takımlarında açık renkli mobilyaları kullanmak sık kullanılan yaşam alanlarında risk teşkil edebilmektedir. Çünkü açık renkli koltuk takımları sık kullanıldıklarında daha çabuk kirlenebilmekte ve kirini göstermektedir. Üstelik üzerine leke yapacak herhangi bir nesnenin dökülmesi durumlarında da temizliği diğer renklere göre daha zor olmaktadır. Bu sebeple yaşam alanlarınızda açık renkli tasarıma sahip mobilyalara yer verirken kullanım sıklığınıza ve kullanım alışkanlıklarınızı da gözden geçirmenizde fayda olacaktır.

Açık Renkli Mobilya Seçerken Dikkat Edilecekler

Açık renkli mobilya tercih edecek kullanıcılar yaşam alanlarına seçecekleri bu mobilyaların kullanımı, alışkanlıkları ve hangi alanlarda tercih edileceklerini önceden belirlemeleri gerekmektedir. Bu sebeple açık renkli mobilya kullanmak isteyen kullanıcılar bazı konulara dikkat etmeleri gerekmektedir.

Açık renkli mobilya tercih edecek kullanıcılar koltuk takımı tercih edecekse, yaşam alanlarında bu mobilyaları ya örtüyle kullanmalı ya da sık kullanmadıkları oturma odaları için bu mobilyaları tercih etmelidirler. Aksi takdirde uzun ve sık kullanıma bağlı olarak koltuk kumaşı kirlenebilmektedir.

Yemek odası ve yatak odası takımlarında açık renkli mobilya kullanacak olan kullanıcılar ise, özellikle yemek masası sandalyelerinin kolay temizlenebilir kumaşlardan üretilmiş olmasına dikkat etmelidir. Çünkü yemek lekeleri kumaşlardan en zor ve uğraştırarak çıkan leke grubuna girmektedir. Özellikle salça ve vişne suyu gibi inatçı lekeler bırakan bu etmenlerden kolayca kurtulmak adına silinebilir ve leke tutmayan kumaş kaplamaları tercih edilmelidir. Yatak odası takımlarında ise başlıkların silinebilir kumaşlarla kaplanması gerekirken, mobilyaların ise sararma yapmayan cila kullanılmasına dikkat edilmelidir. Bazı mobilya cilaları ve boyaları uzun süreli güneşe maruz kalmasından dolayı sararma yapabilmekte ve bu durum beyazın asilliğine gölge düşürebilmektedir. Bu sebeple kesinlikle sararma yapmayan ve kolay temizlenebilir boya ve cila kullanılmış olması önemli olacaktır.

Beyaz renkli mobilyalar genellikle misafir mobilyalarıdır. Geçmişte bir alışkanlık olan misafir odaları, evlerin küçülmesi ile birlikte sıklıkla kullanılan alanlar olmaktadır. Bu sebeple uzun kullanıma bağlı olarak sorun çıkartabilen beyaz koltuklar aynı yemek odası sandalyelerinde olduğu gibi kolay silinebilir ve leke tutmayan bir yapıda olması gerekmektedir.

Beyaz Asilliğin Göstergesi

Beyaz mobilyaları tercih edecek kullanıcılar yaşam alanlarında asil, göz alıcı ve imrenilen konseptler oluşturmuş olduğunu bilmeli ve dekorasyonunu da bu doğrultuda desteklemelidir. Beyaz saflığın ve asilliğin rengi olduğundan dolayı yıllardır yaşam alanlarında sıkça kullanılmaktadır. Renklerin anlamlarının en iyi kullanıldığı alanlardan birisi olan ev dekorasyonu ve mobilyalar, geçmişten günümüze insanlığın en önem verdiği meselelerden olmaya devam edecek.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Dekoratif özelliklerinin yanı sıra pratik çözümleri de beraberinde getiren orta sehpa çeşitleri yıllardır evlerimizin en kullanışl...
Devamı
Evlilik sürecinde mobilya seçimi nasıl yapılır? Yeni evlenecek genç çiftler, yuvalarını kurarken, en temel ihtiyaçlarından olan mo...
Devamı
Corona virüsten korunma yollarını evinizde uygulayın. Yaşam alanlarımız, mahremimiz, en savunmasız olduğumuz alanlarımızdır. En sa...
Devamı
Küçük ev dekorasyonu fikirleri ile mükemmel yaşam alanları oluşturun. Eviniz küçükse, küçük ve modüler mobilyaları tercih edebilir...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ