facebook
Araçlarda Puset Kullanmak Hayat Kurtarıyor

Araçlarda Puset Kullanmak Hayat Kurtarıyor

Araçlarda puset kullanımı oldukça önemli. Anne ve babalar bebekleri ile seyahat ederken bebek pusetlerini kullanmasının zorunluluk olduğunu biliyor mu? Günümüzde arabalarda bebek ile seyahat eden ailelerin bilmesi gereken bebekli seyahatlerde puset kullanımının zorunluluk olmasıdır. Puset ile seyahat zorunluluğu bulunmaktadır. Bu zorunluluk bebeklerin yaşamını ve geleceğini büyük oradan garanti altına almaya yarıyor. Olası bir kazada kendisini yönetemeyen ve koruyamayan ya da sizin kucağınızda tuttuğunuz bebeğinizin savrulması önlenemez bir gerçek olarak karşımıza çıkıyor. Yapılan kaza testlerinde puset kullanarak gerçekleştirilen seyahatlerde bebeklerin bu kazadan etkilenme oranı büyük bir oranda düşüyor.

Kısa bir yolculukta bile kullanılması gereken pusetler, otomobillerde ön sağ koltuğun hemen arkasına yerleştirilmekte ve emniyet kemeri ile koltuğa sabitlenmektedir. Bebeği de puset içerisinde emniyet kemeri ile sabitledikten sonra olası bir kaza hatta arabanın takla atması durumunda bile, en az hasar ile etkilenecek olan bebeğinizin hayatta kalma oranı oldukça yüksek olacaktır. Üstelik hem bebek arabası hem de puset olarak kullanılabilen işlevsel ürünleri tercih ederek bir taşla iki kuş vurabilirsiniz. Böylece hem bebek arabası ihtiyacınızı hem de bebek puseti ihtiyacınızı gidermiş olacaksınız.

İşlevsek bebek arabası modellerinde olan ayrılabilen puset özelliği son zamanlarda en çok tercih edilen modellerin başında gelmektedir. Fiyatları diğer bebek arabalarına oranla daha yüksek gözükse de hem iki ürün almaktan kurtulacak hem de iki ürüne vereceğiniz parayı belki de daha azını bir ürüne vereceksiniz. Böylece mekâna ve kullanımınıza göre istediğiniz şekilde bebek arabanızı kullanabileceksiniz.

Bebek Puseti Alırken Dikkat Edilecekler

Bebek puseti almak isteyen kullanıcıların bu ürünler seçerken dikkat etmesi en önemli husus, bebeği sabitleyecek emniyet kemerinin sağlamlığı ve kalitesi olacaktır. Olası basınç ve güç uygulanmasına karşı dayanıklı olması oldukça önemli olacaktır. 4 nokta emniyet kemerli sistemi olması da yararınıza olacaktır.

Seçeceğiniz bebek pusetinin konforlu ve rahat olması da bebeğinizin rahat bir yolculuk geçirmesi için önemli olacaktır. Rahatsız bir pusette bebeğiniz rahatsız olacak ve sebebini anlayamadığınız ağlamaların önüne geçemeyeceksiniz. Bu sebeple konforlu ve bel omurga sağlığını destekleyecek puset tasarımlarını keşfetmenizde fayda bulunmaktadır.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bebek arabası olup, pusetin istenildiği zaman ayrılabildiği modeller bulunmaktadır. Bu modeller kullanışlılığı ile kullanıcıların ilk tercihi olmaktadır. Üstelik ayaklarının katlanması ile birlikte ürünü puset olarak kullanırken arabanızın bagajına da bebek arabasının ayağını kolayca sığdırabilirsiniz.

Seçeceğiniz bebek pusetinin tenteli olması da bebeğinizin ışığa karşı duyarlı olmasının önüne geçecek ve olayı güneş vurmalarında rahat bir şekilde uykuya dalmasını sağlayacaktır. Bu sebeple pusetin ya da bebek arabasının katlanabilir tentesi olması da oldukça önemlidir.

Seçeceğiniz pusetin iç döşemesinin kolay temizlenebilir ve yıkanabilir bir yapıda olması gerekmektedir. Uzun süreli kullanıma bağlı olarak temizlik ihtiyacı duyulan pusetlerin iç döşemelerinin yıkanabilmesi ya da temizlenebilmesi adına kolay temizlenebilir olması gerekmektedir.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Ev dekorasyonu yaparken hepimiz farklı tarzları görmek istiyor, değişen zevklerin çeşitlenen uygulama biçimlerini değerlendirme am...
Devamı
Kaliteli zigon sehpaların farkı nedir? Mobilya mağazalarında, sitelerde, reklamlarda birbirinden farklı markalara ait zigon sehpa ...
Devamı
Artan nüfusla birlikte yaşam alanlarında metrekareler sınırlanıyor. Özel tasarım konutların dışında artık özellikle de büyük şehir...
Devamı
Yatak odaları çiftlerin huzurlu vakitlerini geçireceği, günün yorgunluğunu atacağı ve kendilerini dinleyeceği özel yaşam alanlarıd...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ