facebook
Modern Salonlarda Hangi Ev Bitkileri Kullanılabilir?

Modern Salonlarda Hangi Ev Bitkileri Kullanılabilir?

Modern salonlarda hangi ev bitkileri kullanılır? Modern yaşam alanlarında dekorasyona katkı sağlayan ev aksesuar ve dekorasyon tamamlayıcıları göz alıcı konseptler oluşturmaktadır. Modern salonlara hareket katması ve göz alıcı yaşam alanları oluşturmada etkili olan iç mekân bitkileri sıkça tercih edilmektedir. Farklı renkli bitkilerin kombineyle dekorasyona da uyum sağlayabilen iç mekân bitkileri aynı zamanda bir aksesuar görevi görmektedir.

İç Mekân Bitkileri Nelerdir?

Salonlarda, yatak odalarında, banyolarda, mutfaklarda ve antrelerde olmak üzere yaşam alanlarının hemen hemen her köşesinde kullanılabilen bitkilere iç mekân bitkileri denilmektedir. Birçok farklı saksı bitkisi bulunmaktadır. Bu bitkilerin özellikleri, boyutları, büyüyebile özelliği ve yaşam alanında verdiği kokusu farklı olacaktır.

Genellikle sehpa ve pencere önüne kullanmak için ufak saksıların içerisinde kaktüsler bakılabilmektedir. Kaktüslerin kullanımı yaşam alanlarına girmesi ile birlikte ilgi çekici konseptler oluşturulabilmektedir. Ufak kaktüslerin olduğu gibi büyük kaktüsler de yaşam alanlarında tercih edilebilmektedir.

Daha büyük bir iç mekân bitkisi tercih etmek isteyen kullanıcılar ev ağaçları tercih edebilmektedir. Bu ağaçlar zaman içerisinde büyüyebilir ve saksı değişikliğine gidebilirsiniz. Üstelik zaman içerisinde budamanız da gerekebilir. Ancak boyu ve yaşam alanınıza katacağı yemyeşil renk tonları ile şık ve göz alıcı yaşam alanları oluşturabilirsiniz. Büyüyebilen ancak daha zarif bir bitki bakmak istiyorsanız, direkt olarak yaprak olarak büyüyebilen kılıç çiçeklerini de yaşam alanlarınızda tercih edebilirsiniz.

Renkli, şık ve etkileyici bir yapıda olan orkideleri de yaşam alanlarınızda tercih edebilirsiniz. Özellikle çok dallı orkideler farklı renkleri ile her yaşam alanına uyum sağlayabilmektedir. Beyaz renkli orkideler daha çok yaygın olsa da mavi ve mor orkideler, mor ve beyaz karışımı orkideler de bulunmaktadır. Buradaki en önemli husus yaşam alanlarınızdaki renk uyumu ile ilgili doğru türü seçebilmeniz olacaktır.

Daha kolay bakımı olan ev bitkilerinden olan terrariumları da unutmamak gerekir. Nemli bir toprak yapısında kolayca bakılan ve büyüyebilen bu bitkiler dekoratif açıdan kendi minyatür bahçenizi oluşturmanızı da sağlayacaktır.

Limon ağaçlarına yaşam alanlarında yer vererek ilgi çekici bir konsept oluşturabilirsiniz. Evde bakılabilecek ölçülerde olan limon ağaçları mükemmel kokusu, dalındaki yeşil, olgunlaştığında sarı meyveleri mükemmel bir konsept oluşturmanızı sağlayacaktır.

Yaşam alanlarınızda her ne çeşitte olursa olsun tercih edeceğiniz ve bakacağınız bitkiler mükemmel bir konsept oluşturmanızı, yaşam alanınıza bir hareket katacak ve onun büyümesi için verdiğiniz her damla su, emek ve duygunuz ile ruhunuzu dinlendirebilirsiniz. Evinizin tasarımında mükemmelliğe ulaşmanızı sağlayacak iç mekan bitkileri, size de iyi gelecek.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Sıcak yaz akşamlarında balkonda sevdiklerinizle birlikte oturmanın ve sohbet etmenin, kitap okumanın, müzik dinlemenin verdiği key...
Devamı
Mutfakları güzelleştirmenin yolları nelerdir? Mutfak dekorasyonu hakkında bilgi alın. Lezzetli yemekler yapmak, içecek hazırlamak,...
Devamı
Nubuk kumaşlı koltuk takımları, yaşam alanlarında tercih ediliyor mu? Genellikle koltuk takımlarında seçilen kumaşlar modele ve ku...
Devamı
Genç odası mobilyalarını seçerken, odayı ve mobilyaları kullanacak gencin hobileri, çalışmaları, hedefleri ve hayallerindeki bir m...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ