facebook
Yemek Masası ile Uyumlu Sandalye Seçimi

Yemek Masası ile Uyumlu Sandalye Seçimi

Yemek masaları ile uyumlu sandalyeler seçebilmek ilk bakışta kolay görünebilir. Ancak çeşitlenen modelleri, değişen dekorasyon anlayışlarını ve farklılaşan kişisel zevkleri hesaba katarsanız kimi zaman bir takım zorlukların ortaya çıkabileceğini fark edersiniz. Sandalye seçimi pek çok beklenti ve değişken değerlendirilerek yapılmalı. Yoksa elde edeceğiniz sonuç evinize değer katması gereken bir duruma neden olmak yerine yalnızca sizi hayal kırıklığına uğratmaya yaracaktır. Böylesi bir kötü farkındalık anı yaşamamak için, sandalye tercihinizi azami dikkat ve hassasiyet göstererek yapmalısınız.

Sandalye modelleri hem yemek masaları ile uyumlu olmalı hem de evin genel dekorasyonuna doğrudan adapte olmalı. Bir yandan dekoratif özellikleriyle öne çıkıp, şık görünümleriyle göz doldururken diğer taraftan da ergonomik yapılarıyla kullanım rahatlığına sahip olmalı. Renginden üretim malzemesine, onu saran kumaşın kalitesinden yüksekliğine, oturum alanı genişliğinden sırt kısmının tasarımına kadar çeşitlenen pek çok değişken sandalye seçimi esnasında göz önünde bulunduruluyor. Örneğin seçtiğiniz sandalyenin yüksekliği oturan kişilerin yemek masasına rahatça ulaşabileceği boyutta olmalı. Aynı şekilde sırt kısmının genişliği ve yüksekliği de konfor sınırlarının dışına taşmamalı! Oturum alanının ölçüsü de bu söylediklerimize uygun olmalı. Aynı zamanda oturum alanı ne aşırı sert ne de fazlasıyla yumuşak olmamalı. Bunlar sandalye seçimi söz konusu olduğunda dikkat edilmesi gereken teknik detayların ilk sıralarında yer alanlar. Bir de elbette estetik değerlendirmeler ile şekillenen ayrıntılar var. Her ikisi de aynı oranda önemli noktalara işaret ediyorlar. 

Farklı Renk Seçenekleri ile Piramit Ceviz Sandalye Modeli!

İyi bir dekorasyonu tamamlamak irili ufaklı onlarca detayla aynı anda uğraşmak anlamına geliyor. Yemek odasının tasarımı, odanın renginden mobilyaların biçimine onları tamamlayan aksesuarlara, halı ve perdelerin belirlenmesini kapsıyor. Ne yemek masasını seçince işiniz bitiyor nede perdelerin rengine karar verince!

Her bir adım bir sonrakine kılavuzluk ederek, kendisini tamamlayacak ürünü bulmanız için size fikir verirken, bir yandan da hepsinin birbirine uyumlu olması zorunluluğu baş gösteriyor. Diyelim ki yemek masanızı ahşap tasarımlar arasından bir modelde karar kılarak seçtiniz. Etrafına yerleştireceğiniz sandalye modelleri de bu ahşaba uyum sağlayacak doğal ürünler arasından tercih edilmeli. Böyle bir yemek masasını kuşatacak şık bir modeli Trend Mobilya’nın zarif sandalye modelleri arasında muhakkak bulacağınızdan şüpheniz olmasın!

Sandalye seçimi için ahşap seçenekleri değerlendirenler Piramit Ceviz Sandalye Modeli ile bu değerlendirme sürecini sonlandırabilirler. Birinci sınıf kaliteli ahşap malzemeden üretilen, yumuşak dokulu ithal nubuk kumaş ile süslenen bu model farklı renk ve ölçü seçenekleri ile adeta emrinize amade! Ayrıca dilerseniz bu sandalyeyi tekli olarak da satın alabilirsiniz. Karar tamamen size ait!

Sadelik ve Şıklık Bir Arada!

Bu noktada Trend Mobilya’nın sandalye modelleri arasından verilebilecek bir diğer örnek yine ahşap tutkunlarına hitap ediyor. Krem tonlarının hakim olduğu bir ahşap masanın etrafına beyaz ve krem renginin eşsiz uyumuyla bir araya getirilerek üretilen Milas Ekru Sandalye Modeli sadeliğin ve şıklığın en somut örneğine dönüşüyor.

Elbette, sadece estetik değerlerin gözetilmesi de yemek masaları ile uyumlu sandalyeler seçmek için yeterli değil. bir sandalyenin uzun ömürlü kullanıma imkan verebilecek biçimde kaliteli olması gerekir. Aksi halde sonu gelmeyen bakım ve tamiratlarla yahut kısa sürede bir yapılan değişikliklerle mücadele etmek zorunda kalırsınız. Neyse ki Trend Mobilya’nın kaliteden taviz vermeyen duruşu ve yıllara dayanan tecrübesi ile birlikte müşteri memnuniyeti odaklı çalışmaları birleşince böyle bir durumda kalmaktan kurtuluyorsunuz. Daha fazla vakit kaybetmeyin ve Trend Mobilya’nın birbirinden şık sandalye modellerini keşfetmek üzere harekete geçin!

Yemek odanızda göz alıcı bir konsept oluşturmak için yemek odası dekorasyonu önerilerimiz keşfedin. 

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Yatak odası takımı alırken takım içerisindeki mobilyaların seçimini doğru yapmanız yararınıza olacaktır. Bu doğru seçime yatak oda...
Devamı
Orta sehpaların yaşam alanlarında kullanım amacı nedir? Orta sehpalar hangi evlerde, dekorasyonlarda kullanılmalıdır? Eve mükemmel...
Devamı
Anne ve baba adayları bebek sahibi olacaklarını öğrendikten itibaren tatlı bir telaşa bürünebilirler. Bu telaşlar arasında bebekle...
Devamı
World Association of Sleep Medicine yani Dünya Uyku Tıbbı Derneği uykunun önemini göstermek adına 2009 yılından itibaren Mart ayın...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ