facebook
Dekorasyonunuza Uygun Berjer Nasıl Seçilir?

Dekorasyonunuza Uygun Berjer Nasıl Seçilir?

Doğru berjer nasıl seçilir? Berjer koltuk modelleri her sezon, değişen dekorasyon anlayışlarına uygun biçimde tasarlanan koleksiyonlar arasında kendisine muhakkak yer buluyor. Modern ya da klasik stillere göre üretilebilen ve yaşam alanlarının her bölümüne rahatlıkla girip, uyum sağlayabilen trend berjer modelleri gün geçtikçe daha da popüler hale geliyor. Berjer koltuklar seçilirken kumaştan renge, üretim malzemesinden desene, modelden fiyata pek çok ayrıntı doğal olarak göz önünde bulunduruluyor. Şıklık ve konfora ilişkin beklentiler değişmez olsa da farklı zevklere hitap eden ürünler keşfetmek üzere girişilen arayışlar da kaçınılmaz hale geliyor.

Çünkü her birimiz farklı bir dekorasyon stiline olan düşkünlüğümüzle öne çıkıyor, aynı dekorasyon anlayışını benimsemiş olsak bile ayrıntılarda farkımızı net biçimde belli ediyoruz. Evlerimizin dekorasyonunda kendi tarzımızı yaptığımız seçimlerle ortaya koyuyor ve kendi yaşam alanımızı diğerlerinden ayırıyoruz. Bunu yaparken elbette tüm mobilya ve aksesuarlarımızın hem tek tek şık görünüp, konforlu olmasını hem de bir aradayken uyumlu bir görüntü oluşturmasını sağlamaya çalışıyoruz. Her detayın evimize hakim olan genel dekorasyon anlayışına adapte olmasını istiyoruz. bu doğrultuda ilerlerken de seçimlerimizi birtakım kıstasları değerlendirerek netleştiriyoruz.

Bu durum elbette trend berjer modelleri arasından bir tercih yapacağımız zaman da değişmiyor. Evlerimizin olmazsa olmazları arasındaki yerini uzun yıllardır koruyan berjer koltuk modelleri de dekorasyonumuza uyum sağlaması önceliği gözetilerek seçiliyor.

Renk Seçimi Özenle Yapılmalı!

Berjer koltuk seçimi yapılırken renk seçimine dikkat edilmelidir. ahşap detaylardan, metal eklemelere, düz ayaklı tasarımlardan çapraz ayaklı modellere, düz ve pastel renklerden karışık ve ilgi çekici desenlere kadar genişleyen bir yelpazede çeşitleniyor! Dekorasyonunuzla uyum sağlayacak bir model bulup, doğru seçimi yapabilmek kimi zaman zor görünse de, seçiminizi dikkatle belirlediğiniz zaman bu zorluk ortadan kalkıyor! İhtiyacınız olan tek şey birazcık dikkat! Bu dikkate sahip olduktan sonra atılan her adım daha kolay hale geliyor!

Öncelikle, birbirinden şık berjer koltukları seçerken yapacağınız tercihi evinize hakim olan dekorasyon stiline göre belirlemelisiniz. Eviniz, eğer klasik dekorasyon anlayışlarından birine uygun dekore edildiyse klasik bir modeli; modern bir dekorasyon stiline göre döşendiyse modern bir modeli seçmelisiniz.

Hemen ardından dikkat etmeniz gereken seçeceğiniz modelin ölçüsü! Berjerinizin ölçüsü ile dekore edeceğiniz yaşam alanınızın genişliği arasındaki orantıya dikkat etmelisiniz.  Bu durumu göz ardı ederseniz, dar bir alan için seçilmiş büyük bir berjerle karşı karşıya kalıp hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Ayrıca ölçü ile beraber, ağır olmayan ve hantallıktan uzak bir model seçmelisiniz! Hafif bir berjer yerleştirme düzeninde yapacağınız küçük değişikliklerde işinizi kolaylaştıracaktır!

Seçeceğiniz berjer modelinin hali hazırda kullanmakta olduğunuz oturma grubu ile uyumlu olmasına özen göstermelisiniz. Bu noktada renk seçimi her zamankinden daha da önemli hale geliyor. Bildiğiniz üzere berjer koltuk modelleri onlarca değişik tasarıma, yüzlerce farklı renge bürünebiliyor. Bu yüzden renk seçimine özenle yaklaşmak gerekiyor!

Berjer Koltuklar Her Dekorasyon Anlayışına Uyum Sağlıyorlar!

Trend berjer modelleri çoğunlukla aktif kullanım için seçiliyor olsa da, kimi zaman yalnızca dekoratif amaçlara hizmet etmek üzere karşımıza çıkıyorlar. Sizin de amacınız bu ise özellikle minimal tasarımlara yönelmelisiniz! Böylece yer tasarrufu yapar ve kendinize geniş bir hareket alanı bırakmış olursunuz.

Berjer koltuklar her dekorasyon anlayışı ile uyum sağlayabiliyorlar! Önemli olan hem sahip olduğumuz dekorasyon stilinin çizgilerine uygun hareket etmek hem de kişisel zevklerimize bağlı olarak şekillenen seçimlerimizi gözetmek! İkisi arasında bir denge oluşturabilirsek, sahip olduğumuz konfor, keyifle bir araya gelerek ortaya müthiş bir sonuç çıkmasını sağlıyor! Bize de bu sonucun tadını çıkartmak düşüyor!

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Evlerimizde tercih edeceğimiz halıları belirlerken, son dönemece çoğunlukla yünlü halılar ve akrilik halılar ile birlikte giriyoru...
Devamı
Kaliteli bir iş ortaya çıkarmak için, seçtiğiniz ofis mobilyaları hem yaptığınız işi rahatlıkla yerine getirebilmemize elverişli o...
Devamı
Genç odası mobilya seçimi her zaman üzerinde hassasiyetle durulması gereken birden fazla ölçüte dikkat edilerek yapılmalıdır. Genç...
Devamı
Özellikle yeni bebek sahibi olmuş ailelerin son Zamanlarda sıklıkla tercih ettiği bir ürün, park yataklar. Bu yatakları neredeyse ...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ