facebook
Yatak Odanızda Aynalı Gardıropların Etkisi

Yatak Odanızda Aynalı Gardıropların Etkisi

Yatak odalarının ana mobilyalarından olan gardıropların kullanıldığı alanın direkt olarak konseptini belirlediği bir gerçektir. Aynalı gardıroplar ile bu konsepti daha da etkileyici bir konsepte bürünmesini sağlayabilir ve göz alıcı bir dekorasyon oluşturabilirsiniz. Aynalı gardırop modelleri sadece konsepte kattığı yararları ile değil, boy aynası görevi de görerek, giyinirken üzerinizi düzeltmeniz ve kıyafet kombininizin ayrıntılarını fark etmeniz için oldukça önemlidir. Aynalı gardıroplar aynı zamanda ışığı yansıttıkları için hem aydınlık yaşam alanları oluşturmakta hem de dar yaşam alanlarını daha geniş gösterdikleri için yatak odalarında mutlaka kullanılması gerekmektedir.

Işığın Yansımasını Keşfedin

Özellikle daha karanlık yaşam alanlarında bu etkiyi fark edecek olan kullanıcılar aynalı gardıropları ile bir nebze de olsa daha aydınlık bir konsept oluşturabilmektedir. Gardıroplar yatak odalarında en büyük mobilyalardan oluşmaktadır. Böylece odanızda büyük boy bir ayna kullanabilir ve ortamdaki ışığı en iyi şekilde yansıtmanın ayrıcalığını yaşayabilirsiniz.

Aynalı gardırop modelleri ile ışığın yansıyabilme özelliğini keşfedebilir ve böylece ışık kırılımlarından oluşan gökkuşağı renklerini keşfedin. Mükemmel bir renk yansıması ışıl ışıl yaşam alanları için aynalı gardırop modellerini tercih edebilirsiniz.

Boy Aynası Görevi

Aynalar yıllardır yaşam alanlarında kullanılan insanların kendisini dışarıdan görmek için tercih ettiğin en işlevsel araçlar olarak tercih edilmektedir. Hem dekorasyona katkısı hem de işlevselliği ile hayatımızın hemen hemen her alanında tercih ettiğimiz aynaları gardıroplarınızda da kullanın. Böylece yaşam alanınızda ekstra bir boy aynasına ihtiyacınız olmayacak ve kıyafet kombininizi tamamlarken doğru seçim yapmanızı sağlayacaktır.

Dekorasyonda Aynaların Kullanımı

Aynalar yaşam alanlarında bir çok yerde tercih edilmektedir. Yemek konsolunda, dresuarın üzerinde, makyaj masalarında ve daha bir çok mobilya ve yaşam alanına adapte edilebilmektedir. Gardıroplar da aynaların kullanıldığı mobilyaların başında gelmektedir. Bunun sebebi aynalı gardıropların hem kullanıcılar tarafından daha çok tercih edilmesi hem de kullanıldığı alana şık bir konsept oluşturmasıdır. Ayna karakteri ve büyüsü gereği kullanıldığı alanlarda doğal olarak şık bir konsepti desteklemektedir. Bu sebeple kullanıldığı mobilyaya da odaya da etkisini getirerek, göz alıcı bir konsept oluşturmanızı destekleyecektir.

Aynalı Gardırop Seçerken Dikkat Edilecekler

Aynalı gardırop modelleri seçerken dikkat etmeniz gereken etmenlerin başında bu aynaların doğru konumlandırılması ve temizliğinin kolay olması gelmektedir. Tüm gardırobu kaplayan bir ayna kullanımının temizliği zor olabileceği gibi parmak izlerinin de daha çok göze batacağını unutmayın. Bu sebeple gardırobunun bir bölümünde aynaya yer verilmesi daha kullanışlı bir tasarım olmasını sağlayacaktır.

Gardıroplarda yer alan aynaların kısa ya da dar olmamasına dikkat edin. Boyunuzu tam olarak gösterecek uzunlukta bir ayna olması yeterli olacaktır. Ancak tam dizlerinize kadar gösteren bir ayna modeli özellikle dar bir odada geriye açılma imkânı olmayan kullanıcıların işine pek yaramayacaktır. Bu sebeple aynanın boy aynası ölçülerinde olmasına da dikkat etmenizde yarar olacaktır.

Gardıropların üzerinde konumlandırılan aynalar, mobilyanın üzerine yapıştırma işlemi gerçekleştirildiyse, bu aynanın kesilmiş taraflarının törpülenmesi ve keskin taraflarının yumuşatılması gerekmektedir. Aksi takdirde en ufak bir temasta kesikli yaralara sebebiyet verecektir.

Aynalı gardırop modellerinde aynaların kesikli ya da çizikli modelleri de bulunmaktadır. Yaşam alanınızda oluşturmak istediğiniz konsepte ya da mevcut tasarımınıza uygun bir ayna modeli tercih edebilirsiniz. Trend mobilya da onlarca aynalı gardırop modeli arasından beğendiğiniz ve tasarımınıza uygun olan mobilyayı tercih edebilirsiniz.

Yatak odası dekorasyonu oluştururken mutlaka atmamanız gereken oldukça önemli detaylar bulunmaktadır. Peki bu detaylar hakkında daha fazla bilgi almaya ne dersiniz? O zamany yatak odası dekorasyonunda atlamamnız gerekenleri keşfetmek için blog makalemizi keşfedin. 

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Mutfaklar lezzetli yemeklerin hazırlandığı alanlardır. Mutfaklarda yemeklerin hazırlanması sırasında yeteri alanın sağlanıyor olma...
Devamı
Evlerimizin dekorasyonunda önemli bir paya sahip olan orta sehpa modellerinden metal orta sehpaları keşfedin. Metal orta sehpalar ...
Devamı
Bir evi dekore ederken tamamlayıcı unsurları doğru seçmek çok önemli çünkü aslında ayrıntıymış gibi görünen o tamamlayıcı unsurlar...
Devamı
Dresuarların kullanım alanları nelerdir? Son zamanlarda evlerinde Fransız esintisini yakalamak isteyenler dresuarların kullanım al...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ