facebook
Katlanabilir Mutfak Masaları ile Kullanışlı Alanlar

Katlanabilir Mutfak Masaları ile Kullanışlı Alanlar

Mutfak masaları tüm ev hanımlarının vazgeçemeyeceği ya da küçük mutfaklara sahip evi olanların hayallerini süsleyen mobilyalardır. Mutfakta yemek yemek hem pratik hem de daha hızlı olduğu için ev hanımlarının severek tercih ettiği mutfak masaları farklı tasarım ve modelleri ile tüm görenlerin beğenisini kazanıyor. Günümüzde şehirleşmenin artması ile birlikte daralan yaşam alanlarında mobilya kullanımı ve tasarımları da bu doğrultuda şekillenmektedir. Geniş yaşam alanları için tasarlanan heybetli ve geniş ölçülü mobilyalar olduğu gibi daha dar alanlarda da kullanılması için tasarlanan mobilya modelleri bulunmaktadır. Katlanabilir mutfak masaları da kullanışlılıklarıyla yaşam alanlarında en çok tercih edilen masa çeşitleri arasında yer almaktadır. Katlanabilir mutfak masaları birçok farklı modelde kullanıcılara sunulmaktadır. Tasarımı, üretim malzemeleri ve işlevsellikleri ile farklı çeşitlerde üretilmekte ve beğenilere sunulmaktadır. Daha çok küçük ve dar mutfaklarda tercih edilen katlanabilir mutfak masaları bu alanlarda yemek yeme özgürlüğünü kullanıcılarına sunuyor. Bu sebeple de birçok ev hanımı tarafından tercih ediliyor. Peki katlanabilir mutfak masalarının özellikleri nelerdir?

Katlanır Mutfak Masaları

Katlanabilir mutfak masaları farklı tasarım ve modelde üretilmiş olup hemen hemen tüm yaşam alanlarına uyarlanabilir farkı modellerden oluşmaktadır.

Duvara Monteli Masalar; Duvara monte edilerek kullanılan mutfak masaları, kullanılmak istenildiği zaman kaldırılıp, hemen altından çıkan gizli ayağı ile kurulmaktadır. Aynı şekilde masa tekrardan toparlanmak istenildiğinde, ayağı içeriye doğru katlanarak masayı da duvara bitişik şekilde konumlanacak pozisyona getirilmektedir. Duvara monteli masalar çok az yer kapladığı ve anlık olarak yer kapladığı için yaşam alanlarında tercih edilebilmektedir. Ancak bu masaların taşınabilir özellikleri olmadığı izin bir dez avantajı bulunmaktadır. Ancak hemen hemen tüm yaşam alanlarına uyarlanabilir olması da bu masa modellerinin avantajı olarak kullanıcıların karşısına çıkmaktadır.

Kanatlı Masalar; Kanatlı mutfak masaları ise dar ancak masa koymaya yer olacak mutfaklarda tercih edilmektedir. Yemek yenileceği zaman iki taraftaki kanatların açılarak kullanılması ile işlevsel bir model olarak kullanıcıların beğenesini kazanmaktadır. Bu masalar kapalı kaldıkları vakitlerde mutfakta yardımcı bir sehpa görevi görebilmektedirler. Yemek yendikten sonra masa tekrardan iki kanatının yanlarına katlanması ile kapanmakta ve yer tasarrufu sağlanmaktadır.

Taşınabilir Katlanır Masalar; Bu masalar ise yaşam alanlarında sıkça gördüğümüz ve hemen hemen her eve en az bir kere de olsa girmiş olan masalardır. Ana malzemesi sunta ve katlanabilir mekanizmalı metal ayaklardan oluşmaktadır. Bu masalar taşınabilir oldukları için istenilen odada kullanılabilirdir. Ancak katlanabilir masalar, kullanım yoğunluğuna bağlı olarak ilerleyen zamanlarda vida yerlerinden gevşeme yaparak ufak sallantılara sebebiyet verebilecek yapıdadır. Bu sebeple konforsuz bir masa kullanımı sunsa da oldukça pratik bir kullanımı vardır.

Katlanır Sandalyeler; Katlanabilir masa modelleri ile tercih edilmesi gereken sandalyeler oldukça yarar sağlamakladır. Yaşam alanlarında en az masalar kadar, sandalyeler de yer kaplamaktadır. Katlanabilir ve taşınabilir sandalye modelleri kullanışlılıklarıyla yaşam alanlarında tercih edilmektedir. Genellikle ahşap ve metal malzemelerden üretilen katlanabilir sandalyeler de mutlaka dar yaşam alanlarında katlanabilir mutfak masaları ile birlikte kullanılmalıdır.

Kullanışlı ve şık mobilya tercih etmek isteyen kullanıcılar için bünyemizde bulunan 50’yi aşkın kategorimizdeki onlarca mobilya modellerimizi tercih etmek yada keşfetmek için trendmobilya.com’u ziyaret edebilirsiniz. Yaşam alanlarınıza, dekorasyonunuza ve size özel mobilyaları keşfetmek için şimdi web sitemizi ziyaret edin ve hayallerinizdeki mobilyalara kavuşma fırsatını elde edin.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Yaz boyunca hem evde hem de havadar olmanın en iyi çözümü yazı bahçede geçirmek. Sık sık hafta sonu kaçamağı yapamayanlardansanız,...
Devamı
Zigon sehpalar her ev konseptine uygun, tasarımı ve dekorasyonu tamamlayıcı yardımcı mobilyalardır. Birçok zigon sehpa modeli bulu...
Devamı
Yatak odaları günün yorgunluğunun atıldığı evlerdeki önemli dinlenme alanlarındandır. Bu nedenle yatak odalarını dekore ederken ve...
Devamı
Küçük evlerin dekorasyonunda seçilecek koltuk takımı modelleri nasıl olmalıdır? Küçük yaşam alanlarına seçilecek mobilyaların özel...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ