facebook
Her Ev Konseptine Uygun Farklı Zigon Sehpa Modelleri

Her Eve Uygun Zigon Sehpa Modelleri

Zigon sehpalar her ev konseptine uygun, tasarımı ve dekorasyonu tamamlayıcı yardımcı mobilyalardır. Birçok zigon sehpa modeli bulunmaktadır. Klasik, modern ve tasarım zigon sehpalar gibi her ev konseptine uyum sağlayacak modeller arasından seçiminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Zigon Sehpa Kullanım Amacı

Zigon sehpalar, adından da anlaşılacağı üzere sehpa görevi görmektedir. Koltuk önüne koyarak, misafirlerinize ikramlarınızı sunduğunuz bu sehpalar, işlevselliğinin yanında tasarımı ve tarzı ile evinizi süslüyor. Genellikle koltuk takımlarınızla ve evin genel konseptiyle birlikte tercih edeceğiniz zigon takımları farklı adet ve boyutlarda kullanıcıların beğenisine sunulmaktadır. Genellikle 3 ve 5 adet iç içe giren yapıda olan zigon sehpalar kendi arasında boy sırasına göre dizilmektedir.  Böylece küçük ve dar alanlara ufak olan sehpayı, daha büyük ve iki kişinin oturduğu alana daha büyük sehpayı yerleştirebilirsiniz.

Zigon sehpalar pratik ve işlevselliğiyle bir evde olmazsa olmaz mobilya ürünlerindendir. Bu nedenle birçok zigon sehpa modeli ve tasarımı bulunmaktadır.

Klasik Zigon Sehpalar

Klasik zigon sehpalar tasarımı gereği, iç içe giren bir yapıda, ayak ve birleşim yerlerinde ahşap oyma motifleri ve ayaklarındaki dalgalı yapısı ve desenleri ile dikkatleri çekmektedir. Ahşap oyma motifli koltuk takımınız ile tam uyum sağlaması açısından motifler arasında ki uyuma ve sehpanın koltuk takımınızın renk tonları ile uyumlu olmasına dikkat etmeniz yararınıza olacaktır. Klasik zigon sehpalar diğer modellere nazaran, iç içe giren bir yapıdadır. Boyutları küçükten büyüğe şekilde sıralanmış şekilde bir simetri oluşturmaktadır.

Modern Zigon Sehpalar

Modern zigon sehpalar klasik sehpalara göre daha hareketli tasarımsal yapıya sahiptir. Modern zigon sehpalarda ahşap ve metal ayaklar kullanıldığı görülmektedir. Bu ayaklar krom yapısında parlak şeklinde olacağı gibi mat boya ile de kullanıcıların beğenisine sunulmaktadır. Modern zigon sehpaların iç içe geçen modelleri olduğu gibi, birbirinden daha ayrık şekilde üretilen modelleri de mevcuttur. Bu sehpalarda renk oyunları daha çok görülmektedir. Rengarenk sehpalar olabileceği gibi tek rengin hâkim olduğu modern sehpalar da mevcuttur.

Tasarım Zigon Sehpalar

Tasarım zigon sehpalar daha çok çatı bir tabirdir. Bu sehpa kategorisine klasik ve modern sehpalar dahil olabilmektedir. Ancak tasarım sehpalar daha çok görülmeyen alışılagelmişin dışında kullanım alanları ve hatları sunan zigon sehpa modellerine denmektedir. Üzerinde desenli, ahşap kütük dokuları, dalgalı kesim, zincir metal ayak gibi birçok farklı tasarım modeli bulunmaktadır. Tüm bu model ve desenler tasarım ve daha önce görülmemiş özgün modellerdir. Bu sehpalar salonunuza farklılık katacağı gibi konseptinizi de destekleyecek niteliktedir.

Yaşam alanlarınıza konsept zigon sehpa modelleri dahil etmek istiyorsanız, uygun fiyatlı zigon sehpa modellerinin özelliklerini anlattığımız blog makalemize de mutlaka göz atmanızı öneriyoruz. 

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Berjerlerin salonlara yaşam alanlarına kattığı mükemmel konsept tartışılmayacak kadar önemlidir. Koltuk takımı seçecek kullanıcıla...
Devamı
Evlilik sürecinde mobilya seçimi nasıl yapılır? Yeni evlenecek genç çiftler, yuvalarını kurarken, en temel ihtiyaçlarından olan mo...
Devamı
Ev dekorasyonu yaparken hepimiz farklı tarzları görmek istiyor, değişen zevklerin çeşitlenen uygulama biçimlerini değerlendirme am...
Devamı
Banyolar, ev dekorasyonunun ayrılmaz parçalarıdır. Peki banyo dekorasyonunda son yılların trendleri neler? Banyonuzda oluşturacağı...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ