facebook
Bebek Arabası Seçerken Atlamamanız Gerekenler

Bebek Arabası Seçerken Atlamamanız Gerekenler

Bebek arabası seçerken nelere dikkat edilmeli? Bebek arabası modelleri arasından en doğru seçim nasıl yapılır? Anne ve babalar bebekleri için en doğru eşyaları ve araçları satın almak istemektedir. Bebeklerinin zarar görmemesi için ince eleyip sık dokuyan ebeveynler bebek arabası satın alırken de birçok model arasında kararsız kalabilmektedir. Onlarca farklı model arasından doğru seçimi yapabilmek için araştırma yapan ve vaktinin birçoğunu bu araştırmada harcayan anne ve babalar için, işlerini kolaylaştıracak bir rehber hazırladık. Bu rehberdeki soruları kendinize sorarak ve yanıtlayarak sizin ve bebeğiniz için en doğru bebek arabası modelini seçebileceksiniz. Bu sayede bebek arabası seçerken atlamamanız gereken önemli detaylara da değinmiş olacaksınız. Gelin birlikte doğru bebek arabası seçimi nasıl yapılır öğrenelim.

Hangi Bebek Arabası Modeli?

Bebek arabası modeli seçerken, her alışverişinizde olduğu gibi öncelikle bütçenizi, gerçek ihtiyaçlarınızı ve neye sahip olmak istediğinizi belirlemeniz gerekmektedir. İşlevsel bebek arabaları, konforlu bebek arabaları, hafif bebek arabaları, ikili bebek arabaları gibi onlarca farklı çeşit arasından seçim yapmak için model filtrelemesi yapmanız gerekmektedir. Öncelikle bir bebek arabasında olmazsa olmazları sizler için sıralayacağız. Tercih edeceğiniz bebek arabası modeli ne olursa olsun bu özellikleri taşıması gerektiğine dikkat edin.

Bir bebek arabasında güvenlik en önemli etmendir. Bebek arabalarında mutlaka ön ve arka teker frenleri olması gerekmektedir. Bu fren sistemi bebek arabasının yokuş aşağı kaymasını önlemek amacıyla güvenlik için gerçekleştirilmiştir. Bebeğin güvenliği için bir diğer önemli etmen ise, emniyet kemeri ve önde bebeğin kalkmasını önleyecek tutucu demir bar sabit olarak gelmesi gerekmektedir. Bu demir bar istenmeyen bir şekilde arabanın devrilmesi ya da arabaya bir nesnenin çarpması sırasında, bebeğin darbe ile karşılaşmamasını sağlayarak onu koruyacaktır. Bu sebeple bu öndeki barın plastik değil, demirden olmasına özen gösterebilirsiniz.

Bebeğinizin huzurla uyuyabilmesi ve kendisinin arabasında rahat hissedebilmesi için konforda oldukça önemli olacaktır. Bu sebeple modeller arasında seçim gerçekleştirirken tekerleğinin amortisörlü olması ile sarsıntıları önlemesi, bebeğin yattığı pusetin yumuşak ve yan desteklerinin olması, bebeğin güneşlik ve yağmurluk gibi koruma brandasının olması oldukça önemlidir. Tabi amortisör gibi özel sistemleri modellere dahil edildiğinde maliyet arttığı için fiyatta da artış beklenmektedir.

İşlevsellik ise bir diğer önemli nokta olarak karşımıza çıkıyor. Bebek arabalarının işlevsellik açısından kullanışlı olması ve kullanıcısını memnun etmesi oldukça önemli olacaktır. Bu arabalar, hafif ve kolay taşınabilir yapıda olmalıdırlar. Üstelik kullanılmadığında da oldukça kolay bir şekilde katlanabilmeli ve toplu taşıma ya da araç bagajına sığması için küçülebilmelidir. Özellikle araçları olan ebeveynler için bebek arabalarında bebeğin yattığı puset ayrılabilmeli ve araba ile seyahatlerde sadece puseti taşımaya izin verebilecek bir sistem olması gerekmektedir. Son dönemlerde ebeveynlerin en çok dikkat ettiği konu pusetli bebek arabası modelleri olmaktadır. Hem puset hemde bebek arabası olarak kullanarak çok işlevli bir eşyayı satın almak anne ve babaların daha çok işine gelmekte, istenildiğinde araba istenildiğinde puset olarak kullanılabilme ayrıcalığı da oldukça yarar sağlamaktadır.

Bebek Arabası Fiyatları

Bebek arabası fiyatları yukarıda sıraladığımız özelliklere ve tasarımsal olarak işlevselliğe göre değişiklik göstermektedir. Uygun fiyatlı bebek arabası modelleri olduğu gibi pahalı bebek arabası modelleri de kullanıcıların beğenisine sunulmaktadır. Burada dikkat edeceğiniz en önemli husus, ihtiyaçlarınıza göre bir model seçmenizdir. Örneğin bebek arabasında puseti kullanmayacaksanız pusetli bebek arabası modellerine bakmamanız gerekmektedir. Bu sayede ihtiyacınız olan modeli seçerek gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Bebek arabaları en temel bebek ihtiyaçları arasında yer almaktadır. Ancak bebeğinizin daha da fazla ihtiyaçları olacaktır. Bu heyacanlı süreçte tüm ihtiyaçları atlamamak adına, bebek ihtiyaç listesine ulaşmak için şimdi tıklayın.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Farklı bir ev dekorasyonu istiyorsanız ve bu farkı sadece mobilyalarla yaratmak istemiyorsanız duvar boyaları ve boyalı tavanlar t...
Devamı
Dresuar modelleri yakın zamanda hayatımıza girip ön plana çıkmış gibi görünse de aslında kullanımı çok eskiye dayanıyor. Modern dr...
Devamı
Minimalistten maksimaliste, feminenden maskülene, iskandinav tarzından pop art stile, avangard dekorasyondan barok dekorasyona kad...
Devamı
Bayram temizliği nasıl yapılır? Mobilyaların bakımı ve temizliği nasıl yapılır? Kültürümüz gereği bayramlar, günlük yaşantımızdan ...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ