facebook
Salonda Çift Berjer Kullanmanın Önemi

Salonda Çift Berjer Kullanmanın Önemi

Berjerlerin salonlara yaşam alanlarına kattığı mükemmel konsept tartışılmayacak kadar önemlidir. Koltuk takımı seçecek kullanıcılar, takımın modelini konseptini ve tasarımı konusunda en iyisini elde etmeye çalışmaktadır. Çünkü koltuk takımları yaşam alanlarında konsepti belirleyen temel mobilya kalemlerinin başında gelmektedir. Bu sebeple koltuk takımlarında en gözde parçalar berjerler olmaktadır. Genellikle berjerler koltuk takımlarının tasarımından ya da renginden farklı renklerde üretilerek dikkati bu alana çekmeye çalışılmakta ve takıma bir hareket katılmaktadır. Bunun sebebi berjerlerin aynı zamanda aksesuar özelliği taşımasıdır. Günümüzde maliyetlerin artması ve daralan yaşam alanları sebebi ile bazı mobilya üreticileri ve satıcıları koltuk takımlarını tek berjerli olarak kullanıcılara sunmaktadırlar. Peki yaşam alanlarında tek berjer kullanmak doğru mu?

Tek mi Çift Mi?

Gerek kullanıcıların talepleri gerekse mobilya satıcılarının koltuk takımlarını günümüzde genellikle, tek berjer ve iki üçlü kanepe olarak sunmaktadır. Bu takıma ilave olarak berjer eklemek isteyen kullanıcılar ise, bir berjer ücreti daha ödeyerek satın alabilmektedir. Ancak takım içerisine çift berjer dahil edilmemektedir. Peki bu doğru mu?

Yaşam alanlarında koltuk takımları nasıl dekoratif olarak önemli bir etmense, berjerler de koltukların en önemli parçalarıdır. Bu sebeple yer sorunu olmayan kullanıcılar yaşam alanlarına çift berjer dahil etmeyi ihmal etmemelidir. Berjerler tasarımları ve kullanışlı yapıları ile her salonda mutlaka kendisine yer bulmalıdır. Koltuk takımlarının salon içerisindeki yerleştirilmesinde tek berjer her zaman yalnız kalacak ve takımın bir parçası eksikmiş algısı oluşturacaktır. Çift berjer kullanılan yaşam alanlarında aynı zamanda bir fiskos ya da sohbet seti gibi de kullanılabilmektedir. İki berjerin arasına koyulacak bir yan sehpa ya da fiskos masa ile özel köşeler oluşturulabilmektedir. İki berjer yan yana konulacağı gibi karşılıklı olarak ta konulabilmektedir. Böylece tam bir sohbet ortamı oluşturulabilir.

Çift berjer ile aynı makamı paylaşan aile büyükleri berjerlere oturabilmektedir. Konuklarınızdan aynı yaşa sahip olan kişileri bu iki berjere oturtabilir ve böylece ufakta olsa protokol kurallarını yerine getirebilirsiniz.

Çift berjerli koltuk takımları satan firmalar ve çift berjerli koltuk takımı modelleri bulunmaktadır. Trend mobilya’da istediğiniz takımları kolaylıkla bulabilirsiniz. İsterseniz çift berjerli takımlarımız, isterseniz de tek berjerli koltuk takımlarını tercih edebilirsiniz.

Berjerlerin Yaşam Alanlarındaki Etkisi

Berjerler halk dilinde tekli koltuklar, keyif koltukları olarak ta bilinmektedir. Uzun sırt dayamalıkları, geniş oturma kısmı ve tek kişiye özel olması sayesinde evin reisinin baş köşesi olacaktır. Üstelik şık bir tasarımı olan berjerler koltuk takımlarının tamamlayıcısı görevini de üstlenmektedir. Dekorasyonunuzda büyük bir etkisi olan berjerlerin koltuk takımı içerisinde kanepelerden farklı tasarımlara sahip olanını da seçebilirsiniz. Son zamanlarda farklı renk ve tasarıma sahip berjerler farklı kanepeler ile takım yapılarak dikkat çekici ve göz alıcı bir konsept oluşturması hedeflenmektedir. Böylece zıtlıklardan doğan uyum salonlara estetik katması amaçlanmaktadır.

Berjerler işlevsellikleri, tasarıma kattıkları yarar ve koltuk takımlarının vazgeçilmez ögeleridir. Kanepeleriniz ile uyumlu birbirinden şık berjer modellerini keşfetmek ve sadece tek berjer satın almak için, trend mobilya berjer kategorisini ziyaret edebilirsiniz. Böylece yaşam alanlarınıza uyumlu konforlu ve göz alıcı berjer modellerine sahip olmak için en doğru adımı atabilirsiniz.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Ana kucağı seçerken nelere dikkat edilmelidir? Ana kucağının görevi nedir ve ne işe yaramaktadır gibi önemli soruları yazımızın de...
Devamı
Evimizde dekorasyonuna en fazla önem verdiğimiz odalardan biri salonlardır. İstediğimiz tarzda salon dekore etmek için birçok ürün...
Devamı
Dünya tasarım tarihinde eames sandalye modelleri kadar ses getirmiş bir başka ürün yoktur dersek herhalde yanılmış olmayız. Tabiki...
Devamı
Salon boyası yaşam alanlarında hangi renk olmalıdır? Renklerin yaşam alanlarındaki etkisini bilmeyen kalmamıştır. Renkler, yaşam a...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ