facebook
Ofis Mobilyaları Hangi Mobilyalardan Oluşmaktadır?

Ofis Mobilyaları Hangi Mobilyalardan Oluşmaktadır?

Ofis mobilyaları içerisinde hangi mobilyalar bulunmaktadır? Ofis dekorasyonunda tercih edilecek mobilyalar nelerdir? Ofis mobilyası satan firmalar genellikle masa, koltuk ve vitrin temin etmektedir. Peki modern ve şık bir ofis dizayn ederken sadece bu mobilyalar yeterli oluyor mu?

Modern yaşam alanlarında tercih edilen mobilyalar yaşam alanlarının dekorasyonunda belirleyici etmen olmaktadır. Ofis mobilyaları da ofislerin genel dekorasyonunu belirlemektedir. Bu sebeple bu yaşam alanlarında kullanılan her mobilya dekorasyona etki etmektedir. Ofis mobilyaları hangi mobilyalardan oluşmaktadır? Gelin beraber inceleyelim.

Makam Mobilya Takımları

Standart bir ofis ya da yönetici odasının, makam koltuğu, çalışma masası, vitrini ve önünde iki adet olmak üzere sandalye ya da koltuktan oluşmaktadır. Kimi modellerde bu iki koltuğun da ortasına ufak bir sehpa yerleştirilmektedir. Peki makam odalarında sadece bu mobilyalar yeterli olmakta mıdır?

Makam odaları lüks ve göz alıcı dekorasyon konseptlerinin yer alabildiği yaşam alanları olarak karşımıza çıkıyor. Genellikle makam odalarında üst düzey misafir ağırlayan yöneticiler makam odalarının itibarlarının simgesi olduğunu bilerek şık ve göz alıcı dizayn etmektedir. Bu sebeple makam ve ofis mobilyaları seçerken bu seçimlerde konfor ve lüks bir arada tercih edilmektedir. Standart bir makam odasında yukarıda saydığımız temel mobilyalar bulunmaktadır. Ancak konuklarını daha da konforlu bir odada ağırlamak isteyen makam sahipleri özel alanlar da oluşturabilir.

İkram ve Sohbet Köşeleri

Daha büyük bir odaya sahip olan makam sahipleri, önemli konuklarını ağırlamak adına sohbet köşeleri oluşturmaktadır. Konuğunu bu köşede ağırlayan makam sahibi, ikramlarını da bu alanda sunmakta ve sohbet etmektedir. Daha geniş ve lüks yaşam alanlarında ikram ve sohbet takımları olmazsa olmaz mobilyaların başında gelmektedir. Özellikle kurum sahipleri, CEO’lar ve üst düzey yöneticilerin odasında tercih edilen bu mobilyalar geniş alanlar için tasarlanmıştır.

Ödül Vitrini ve Kütüphane

Genellikle entelektüel açıdan zengin iş adamları ve yöneticiler okuduğu ve değer verdiği kaynak kitapları çalışma odalarında sergilemektedirler. Bunun için de kütüphaneye ihtiyaç duymaktadır. Ofislerde kütüphane kullanımı oldukça sık rastlanmaktadır. Büyük yaşam alanlarında, bölme görevi gören kütüphaneler olduğu gibi direkt makam masasının arkasında da kütüphane konumlandırılmaktadır.

Ödül vitrini başarılı iş adamları ve yöneticilerin iş hayatında sahip olduğu ve kazandığı ödüller sergilemesi için kullandığı önemli mobilyalardır. Bu mobilyalar da kütüphane yerine konumlandırılabildiği gibi, oda içerisinde özel bir köşeye de yerleştirilebilmektedir. Işıklı ve cam raflı modelleri olduğu gibi ışıksız ve camsız direkt olarak açık raflı modelleri de bulunmaktadır.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Şık ve modern yaşam alanlarında aksesuar modelleri kullanımı olmazsa olmaz kuralların başında gelmektedir. En şık ve göz alıcı ayn...
Devamı
Mobilya üretiminin ana hammaddesi olan ağaçlardan, tik ağacını hiç duydunuz mu? Evet türkçemizde tik olarak okunan ancak globalde ...
Devamı
Çocuk odası mobilyalarında yer alan çalışma masalarının tercih edilmesi kimi zaman zor kimi zaman ise yanlış olmaktadır. Aileler g...
Devamı
Depreme uygun ev dekorasyon fikirlerini keşfedin. İster lüks ister modern bir yaşam alanı olsun, depreme karşı güvenilir ve koruna...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ