facebook
Desenli Koltuk Takımları ile Evinize Hareket Katın

Desenli Koltuk Takımları ile Evinize Hareket Katın

Minimalistten maksimaliste, feminenden maskülene, iskandinav tarzından pop art stile, avangard dekorasyondan barok dekorasyona kadar çeşitlenen hemen her dekorasyon biçimi kendine has çizgilerle desenli koltuk takımları için yer açabiliyor. Böylece evlerimize kimlik kazandırmanın, şık, konforlu ve çarpıcı bir dizayn oluşturmanın en büyük destekçisi olan oturma grupları ile yaşam alanlarımız hareket kazanıyor. Yaşam alanlarımızdaki bu hareketli ve canlı stili oluşturmayı seviyoruz. Böylesi bir stil yorucu gündelik yaşam pratiklerini yerine getirmenin ardından eve döndüğümüzde yahut bir akşam yemeği için evimizde bir araya geldiğimizde ya da yalnızca kendimize zaman ayırmak üzere en sevdiğimiz köşemize çekildiğimiz anlarda enerjimizin yükselip, motivasyonumuzun artmasını sağlıyor. Bu da evde geçirdiğimiz vaktin her bakımdan kaliteli hale gelmesini sağlıyor.

Aslına bakılırsa bütün dekorasyon stilleri öyle ya da böyle bu amaca hizmet etmek üzere benimseniyor. En kısa ifade ile her biri evimizde geçireceğimiz zamanı her bakımdan en iyi şekilde değerlendirmemiz gerekliliği üzerine inşa ediliyor. Özellikle enerji dolu hissetmek ve bu enerjinin kaynağını bizatihi mobilyalarımızdan alabilmemiz için de koltuk takımı modelleri göz alıcı desenlerle kaplanıyor. Bu desenler de doğrudan estetik değerlerimize dokunup, hem bizim hem evimizin havasını değiştiriyorlar.

Bir Taşla İki Kuş!

Her geçen gün farklı özellikleri bünyesine katarak karşımıza bambaşka seçeneklerle çıkan koltuk takımı çeşitleri arasından desenli modellerin seçilmesi pek çok avantaja aynı anda sahip olunmasını sağlıyor. Örneğin bir yandan evinize hareket kazandıracak dokunuşlara yer açmak isterken diğer taraftan oluşabilecek karmaşa ihtimalinden çekiniyor olabilirsiniz. Bu durumda evinizi sade ve mümkün olduğunca az aksesuarla dekore ettikten sonra, düz renklerin sardığı duvarlarınızın arasına yerleştireceğiniz desenli koltuk takımları ile sahip olmayı arzu ettiğiniz hareketli çizgileri elde edebilirsiniz. Böylece hem sadelikten vazgeçmemiş hem de kazanacağınız canlılıktan taviz vermemiş olursunuz! Adeta, bir taşla iki kuş!

Üstelik koltuk takımı modelleri arasında cıvıl cıvıl renkleri ile parlayan desenli koltuklar her zevke hitap eden çizgileri üzerlerinde taşıyabilirler. Hatta bu desenler kimi zaman kullanıcıların tercihleri doğrultusunda, özel olarak yapılmış baskıları da taşıyabilir. Böylece sevdiğiniz ve kişiliğinizi yansıttığınızı düşündüğünüz herhangi bir şeyin koltuklarınızda desen olarak yer almasını sağlayabilirsiniz.

Desen Yelpazesi Oldukça Geniş!

Desenli koltuk takımları söz konusu olduğunda karşımıza oldukça geniş bir desen yelpazesi çıkıyor. Çiçek ve ağaç figürlerinden renkli geometrik desenlerle yahut metalik ve koyu renklerle yapılmış sert ve keskin hatlı desenlerle karşılaşmak mümkün. Zira zevkler ve renkler çeşitleniyor, desenler de bu çeşitlilikten üzerlerine düşen payı alıyorlar.

Klasik bir dekorasyonu stilini benimseyip barok tarzı evinize taşırsanız koltuk takımlarınız bu tarza uygun biçimde sofistike desenler taşımalı. Maskülen bir dekorasyon stilini benimsediyseniz koltuk takımı modelleri arasından seçeceğiniz desenli tasarım koyu renklerle uygulanmış köşeli geometrik desenlerle bezenmiş olmalı. İskandinav tarzın sıcak esintilerini evinize taşıyarak, samimi birortam oluşturmayı diliyorsanız zarafet dolu çiçek desenleri tam size göre!

Tarzınız, seçiminiz ne olursa olsun desenli koltuk modelleri ile evinize şık bir kimlik kazandırmış olacaksınız. Unutmayın eviniz sizin kalbiniz! Siz hangi desenlerle karşılaşmak isterseniz, karşınızda onları görmek en doğal hakkınız ve bunu kolaylıkla elde edebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey evinize hakim olan dekorasyon anlayışına şöyle bir göz gezdirdikten sonra içinizdeki sese kulak vermek. Hemen ardından da içinizdeki sese karşılık gelen desenli koltukla karşılaşmak üzere koltuk takımı çeşitleri içinde bir değerlendirmeye girişmek! Böylece hem evinizin geneline yayılmış estetik değerleri koruyacak hem de yeni ve capcanlı çizgilerle bu değeri artıracaksınız!

Koltuk takımlarınızın dekorasyonunuzun bir parçası olduğunu kabul ediyorsanız, gri koltuk takımlarının da yaşam alanlarınıza katacağı etkiyi keşfetmek için şimdi blog makalemizi keşfedin. Ya da uygun fiyatlı koltuk takımlarını ve özelliklerini paylaştığımız özel blog makalemizi keşfedebilirsiniz. 

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
trendmobilya.com olarak siz değerli müşterilerimize mobilya alırken dikkat etmeniz gereken önemli kurallar hakkında bilgi vereceği...
Devamı
Puf kullanımı son dönemlerde ev dekorasyonu için sıklıkla tercih edilmekte. Sadece dekoratif amaçla değil, aynı zamanda ev içi rah...
Devamı
Salon mobilyalarınıza uyumlu tv ünitesi seçiminizi şimdi yapın. Hem dekorasyon stilleri arasında hem de kullanıcıların nezdinde he...
Devamı
Genç odaları genellikle gençlerin evdeki vaktinin çoğunluğu geçireceği, kimi zaman ders çalışacağı kimi zaman ise dinleneceği ya d...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ