facebook
Salonlarda Puf Kullanımının Yararları

Salonlarda Puf Kullanımı

Salon mobilyalarınızın tasarımını tamamlayan, kullanışlılığı ve konforu ön plana çıkartan puflar tasarımsal ve kullanışlılığı bakımdan birçok yarar sağlamaktadır. Salonlarınızda kullanacağınız puflar, kullanım alanlarına göre uyum sağlayacak şık mobilya aksesuarlarındandır. Şık olduğu kadar konforunuz için de işlevselliği ile ön plana çıkan birçok puf modeli mevcuttur.

Salon Mobilyalarınıza Puf Dokunuşu

Salonunuzda tercih ettiğiniz koltuk takımınızı tamamlayacak olan aksesuarlardan puflar yaşam alanlarınıza şıklık katmasının yanında koltuk takımınızın ön kısmına yerleştirip ayaklarınızı uzatarak rahat ve konforlu bir oturum sağlayabilirsiniz.

L koltuk almayı düşünen ancak dar alanları olduğu için kullanamayan kullanıcılar için puflar ideal olacaktır. Koltuk takımının sağ veya sol köşesine yerleştireceğiniz puf koltuk takımınızı uzanma koltuğuna çevirecek ve böylece rahat bir oturum sağlayabilirsiniz. Yuvarlak, kare ve dikdörtgen tasarımlara sahip puf modelleri mevcuttur. Bu puf modellerinin her birisinin ayrı ayrı sunduğu yararlar mevcuttur.

Yuvarlak Puf Modeli: Birçok puf modeli mevcuttur. Bunlardan yuvarlak olarak tasarlanan puflar, yaşam alanınıza hareket katacak modellerdendir. Daha çok modern ve hareketli bir salon tasarımı dizayn eden kullanıcılar için yuvarlak puf modelini tercih etmesi yararlarına olacaktır.

Kare-Dikdörtgen Puf Modelleri: Kare ve dikdörtgen puf modelleri ise daha çok uzanmalı köşe koltuk modelleri tercih etmek isteyen ancak, salonlarının ufak veya dar alana sahip olmasından dolayı satın alamayan, televizyon ya da laptop karşısında ayaklarını uzatarak dinlenmek isteyen, daha konforlu bir oturum sağlamak isteyen kullanıcılar için ideal olacaktır.

Geniş Puf Modelleri: Geniş alanları olan ve kullanım sorunu olmayan salonlar için ideal olan puf modelleridir. Hem üzerine oturmak hem sehpa görevi hem de ayak uzatma işlevlerini daha rahat bir şekilde gerçekleştirebileceğiniz modellerdir. Ufak puflara göre daha fazla yer kapladığı için dezavantajlı durumu vardır. Ancak büyük salonlar için tavsiye ettiğimiz puflar, geniş puf modelleridir.

Puf Alırken Dikkat Edecekleriniz: Tercih edeceğiniz puf modellerinde ahşap kullanılmasına özen göstermeniz gerekmektedir. En sağlam ve kaliteli mobilya modelleri ahşaptan üretilen mobilyalardır. Pufta tercih edeceğiniz bir diğer önemli durum ise, yumuşak dokulu kumaşlar olacaktır. Direkt olarak konforla doğru orantılı olan bu mobilyaların kumaşları ve süngerleri yumuşak olmalıdır. Bunlarla birlikte pufların üretiminde kullanılan kumaş, sünger ve cila gibi malzemelerin kesinlikle kanserojen madde içermemesine dikkat etmeniz gerekmektedir.

Puf Fiyatları: Puf modelleri tercih edeceğiniz pufların modeline, büyüklüğüne ve tasarımına göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle net bir fiyat skalasına yer vermek yanıltıcı olacağından, web sitemizdeki pufları inceleyerek fiyatları gözlemleyebilirsiniz.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Yemek odasında, yemek masası üstü, konsol üstü, vitrin içi ve duvar gibi farklı alanlarda konumlandıracağınız yüzlerce çeşit akses...
Devamı
Koltuklar nasıl silinir? Koltuk temizliği yaparken, koltuk silme işlemi en önemli temizleme teknikleri arasında yer almaktadır. Eğ...
Devamı
Konforlu köşe takımları istisnasız herkesin dikkatini çekiyor. Değişen zevklere ve benimsenen farklı dekorasyon biçimlerine rağmen...
Devamı
Çalışma masaları nasıl düzenlenmeli? İşte sizler için hazırladığımız  çalışma masası düzenleme ipuçlarını keşfedin. Kimileri dağın...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ